0   

Horvy @Horvy 12. Jan 2011, 13:41

Pozdravljeni!

V kratkem bom kupil dva nova objektiva, in sicer 50/1.4D, ter 85/1.8D...

Uporaba na DX-D7000, PORTRETI, ulična, koncertna fotografija, tudi prireditve ipd.

Zanima me, če ste predvsem s 85-tko zadovoljni, nisem je še testiral oz. fotkal z njo, na internetne teste se nekako ne zanesem, rad imam direktni comment uporabnika. Ali bi se res splačalo počakati oz. našparati za rabljeno 1.4D ali pa HSM Sigmo? Ni nujno da je 1.4, fotkam itak redko pod 2.0 f-a..

Lp
 0   

Janez Pelko @Wartburg 12. Jan 2011, 14:37

Nikkor 1.8/85 je fantastičen objektiv, izjemno oster že pri odprti zaslonki! Tudi kontrast, brilianca, bokeh, vse je zelo prijetno. Glede na kvaliteto je cena izjemno ugodna.
 0   

PrimozS @PrimozS 12. Jan 2011, 17:51

85D 1.8 je moj najljubši objektiv. Pika.

OK, saj bi napisal zakaj - pa lahko rečem le - preberi še 1x Wartburgovo mnenje in dodaj spodaj še moj podpis.
 0   

Horvy @Horvy 13. Jan 2011, 08:19

Hvala za izredno prijetna komentarja! Imel sem recimo 50 AF-S 1.4. Bil sem zelo zadovoljen, ampak sem ga prodal, ker sem prešaltal iz d40 na d7000, vem, da je fotka odvisna bolj od objektiva, kot pa od body-a, ampak je glede na ISO performance res fajn fotkat koncerte ipd.

Torej, probal bi še s 50/1.4D, tega sem že držal in z njim škljocal, folk pravi, da je počasnejši od AF-S, pa to po moje sploh ni res, oster je itak, pa še malo manjši je..glasnost af-ja me ne moti...ali se bom odločil napačno, po moje ne?

Vprašal bi pa še tretjo stvar, in sicer še en fiksni objektiv 35mm, itak odpade nikkor 35/1.4 af-s, razen, če mi ga kdo od vas podari-hehe, 35/1.8 je fina zadeva, lahko bi ga kupil za dx, pa se mi zdi, da vse bolj diši po FX-u, verjetno še v tem letu, je pa res, da bi obdržal D7000, ker je ubijalski, ko pa nabavim D700, pa gor lahko namontiram 50mm, in je podobno, kot bi na d7000 mel 35mm, tako da skoraj ne bi kupoval, na D7000 pa 85mm in mam lahek tele-zoom..

Torej 50G vs 50D, pa res je, da je slednji cenejši cca 170 rabljen

Lp
 0   

Janez Pelko @Wartburg 13. Jan 2011, 08:43

1.4D je pri AF definitivno opazno hitrejši od AF-S.
Jaz sem AFD menjal za AFS, ker sem pač dobil ugoden deal smile tako da dobro poznam oba.
AFS je pri odprti zaslonki malenkost ostrejši in bolj kontrasten, takole po občutku bi dejal tudi, da AFS ostri bolj zanesljivo in natančno.
 0   

PrimozS @PrimozS 13. Jan 2011, 08:43

Mislim, da sem prebral ravno obratno - da je AF-D celo hitrejši od AF-S. No, lahko sem si pa tudi narobe zapomnil.
Nova 50ka naj bi bila optično boljša. To sem tudi prebral - žal ni iz prve roke.

Iz prve roke pa lahko povem osebno izkušnjo in primerjavo AF-D 50 1.4 vs 1.8.
1.4 (vsaj primerek, ki je bil predmet primerjave) je kar dolgo (mislim da do zaslonke 2.5) veselo "aberirala", 1.8 pa je že pri 1.8 dajal dobre rezultate. Obenem je 1.4 imela še kar nekaj back focusa - na D90 čisto preveč. na D300s se ga je dalo pokorigirat z micro AF adjustment.

Skratka - jaz na koncu nisem bil več prepričan, da je vredno prodati 1.8ko, doplačati kakih 100+ Eur in si nabaviti 1.4. Lahko pa da sem samo naletel na slab primerek (?).
 0   

sch @schurda 13. Jan 2011, 12:11

biggrin biggrin
 0   

sch @schurda 13. Jan 2011, 12:12

Mene zanima pa tole glede 85 1.8: vidim, da se dobi verzija 1.8 in 1.8D. A kdo ve kakšna je razlika med njima? Na sliki sta oba enaka, samo tisti D je razlika.
 0   

Žiga @zcetrt 13. Jan 2011, 15:57

D elektronsko sporoča dodatne podatke telesu aparata o, bojda, oddaljenosti izostrenega objekta. Slednje naj bi pripomoglo pri zaneslivejšem merjenju svetlobe.

Nisem v detajle podkovan o dogajanju okrog tega, a rekel bi, da je zadeva lahko relativno efektivna ob uporabi bliskavice.
4.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati