0   

Aleš Ažman @Ales1A 15. Jan 2011, 11:47

Lep pozdrav,

zjutraj in zvečer se nebo obrava od rdeče, vijolčno, rumeno, oranžno itd. Skratka spektakularno. Problem je ko hočem to slikati in mi nikakor ne uspe dobiti teh barv na sliki. Kaj delam narobe? Obstajajo mogoče kakšna priporočila za vsaj približne nastavitve fotoaparata.
Uporabljam Nikon D3000 in pa njegov 18-55mm objektiv.

Hvala za pomoč
LP Aleš
 0   

Bostjan @Archie 15. Jan 2011, 11:54

Nastavi ročno korekturo beline WB oz. barvno temperaturo. Za začetek poskusi s Daylight (ca 5600 K), potem pa se poigraj s nastavitvijo temperature v K, dokler ti rezulatat ni všeč.
 0   

jernej kaše @zapp0 15. Jan 2011, 11:55

Verjento imaš nastavljeno avtomatsko nastavitev beline. Nastavi na sonce in bi moralo biti ok. Če imaš raw, lahko brez izgube kakovosti nastaviš v postproukciji.
 0   

Aleš Ažman @Ales1A 15. Jan 2011, 12:07

Hvala za odgovore, torej je fora v nastavitvah beline (jaz sem pa vse ostalo študiral razen tega ne). Sicer slikav v RAWu, vendar tudi v adobe bridgu grem samo že čez podane nastavitve beline, nikoli se nisem igral s custom nastavitvami.

Evo prilagam eno slikco, kjer mi je najbolj uspelo dobiti te barve, vendar v resnici je bilo mnogo lepše.

LP Aleš
 0   

Andraž @ASkobi 17. Jan 2011, 21:06

Za fotografiranje sončnega vzhoda/zahoda, ti priporočam, da uporabiš način za nastavitev zaslonke ( to je način A ), ki jo nastaviš na kar koli od f/8 do f/16 ( to sam spreminjaš, glede na svetlobo ); vse na sliki bo izostreno. Pa še nekaj: če hočeš poudariti nebo, naj bo črta obzorja v spodnji tretini fotografije. Sicer to nima veze z barvami, je pa dober nasvet. grin
 0   

NikonGeek @NikonGeek 30. Jun 2011, 10:05

No sem opazil to temo pa sem videl, da mam tudi jaz podobne težave s tem...Sem vse lepo prebral pa mi je kar jasno zakaj se gre pa v čem je napaka. Me pa zanima kje nastavim WB? Sem že prčkal po fotoaparatu pa nisem našel kje se to spremeni. Verjetno je to na vseh Nikonih podobno. Mi lahko kdo pove kako to spremenim? Drugače informativno imam pa Nikon D3100.
 0   

Ratter @Ratter 30. Jun 2011, 11:16

A je mogoče izgledalo takole?

0   

Ratter @Ratter 30. Jun 2011, 12:09

Fotografija,ki je objavljena na začetku je podosvetljena.
Če gledam levels v PS se lepo vidi.Se pravi,čas je bil prekratek.
White balance pa pozneje v RAWu sprobaš,kateri ti da najlepše barve.
 0   

DamDesign @DamDesign 30. Jun 2011, 12:19

NikonGeek je napisal/a:
...Me pa zanima kje nastavim WB? Sem že prčkal po fotoaparatu pa nisem našel kje se to spremeni. Verjetno je to na vseh Nikonih podobno. Mi lahko kdo pove kako to spremenim? Drugače informativno imam pa Nikon D3100.

Na osnovnem ekrancku (tam, kjer imas dostop do glavnih funkcij, ki vplivajo na fotko) je ta nastavitev zgoraj desno, druga ali tretja po vrsti, nekaj takega. Ne morem pogledat na mojga D3000, ker sem ga pred kratkim prodal biggrin

Sicer pa pobrskaj po navodilih grin
 0   

Alien @Alien 30. Jun 2011, 12:27

Za pumpanje barv pri sončnih zahodih/vzhodih se super obnese Shade nastavitev WB.
 0   

NikonGeek @NikonGeek 30. Jun 2011, 17:14

Aha hvala DamDesign sem našel...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati