0 

edo @fotoman 5. Mar 2005, 15:21

Ali kdo ve kje kupiti 35mm filmsi trak ali pa kolute, oprostite če je tema film, samo nisem našel nobenega drugega foruma. cry

LP, EDO
   0 

iztok @izo 5. Mar 2005, 15:56

uf, ta bo pa težka, jst sem enkrat gledal za tist 8 milimetrski, ko so ji meli za te amaterske kamere, pa je bl šfoh s tem..
no, na 35 mm še vedno porfiči snemajo, vem da rtv dela preslikave na digital iz tega filma, drgač so pa baje hrvati močni s tem, dost videospote pa to snemajo na film. mogoče poglej pod kakšen zagrbši studio al kaj tazga, pa pošlji mejl, kje kaj te stvari nabavljajo, po mojem morš to vse iz tujine naročit.
   0 

edo @fotoman 5. Mar 2005, 16:52

Kaj pa 16mm? Hvala vseeno. Drugače je 8mm lahko dobavljiv.
   0 

iztok @izo 5. Mar 2005, 17:12

aja, kje pa lahko dobiš 8mm pri nas?
hmm, čak kaj zdej rabiš, 35 ali 16, te dva sodijo nekako v pro razred, 8mm ima prešfoh kvaliteto za kaj resnega. kakšno kamero imaš, po mojem no mroš nucat oba formata na eni kameri, edino če se ne gre š kakšnih eksperimantov, potem je tudi 8 po mojem dosti..
   0 

chips @chips 5. Mar 2005, 17:17

Fujifilm Slovenija, oz. Image&Information d.o.o., imajo tega na kilometre, saj je Fuji proizvajalec tudi teh filmov. Vem, da oni prodajajo filmske trake raznih hišam.
Moja varianta je pa ta.... Poklici na I&I, razlozi ta problem in vprasaj, ce ti lahko zdilajo kak trak. Tle pa bo morda problem, ker so grosisti in ne maloprodaja. Moja druga varianta je pa ta, da ti kak fotolab naroci tale trak, pol pa ti ga kot koncnemu kupcu proda.

Sicer tle bo malo zajebancije, vendar mislim, da bi se z dobro voljo dali izpeljati;)
   0 

edo @fotoman 5. Mar 2005, 17:26

Ja upam da se bo dalo. Ker jest ne rabim trak zaradi snemanja ampak zato da preizkusim kinoprojektor in ker sem dobil staro montažno mizo, pa bi želel malo montirati/eksperimentirati.

Hvala za nasvete Izo:D
   0 

edo @fotoman 5. Mar 2005, 17:28

..IN CHIPS biggrin
   0 

iztok @izo 5. Mar 2005, 17:41

hehe, zato je pa rabiš kakšen posnet in razvit film. to bi lahko že na začetku povedal. 8mm kratke filme (ponavadi so to kakšne "risanke za odrasle" :mrgreen: ) dobiš po masrikaterem podstrešju, samo malce poiskat treba.
se spomnem smo meli ne enem žuru enkrat projektor in smo vrteli te "filmčke" na steno. prav zanimivo, še posebej, ker so v večini brez zvoka, najbrž maš tudi takšen projektor. morm rečt, de grejo avseniki pra dobro za podlago, pa še ritem je pravi, hehe
   0 

edo @fotoman 5. Mar 2005, 18:21

NIMAM NOBENEGA PROJEKTORJA 8MM, ALI ga imaš ti,,,,,kupim, takoj??

LP, EDO
   0 

edo @fotoman 5. Mar 2005, 21:33

Kmalu bom začel razvijati svoje fotografije črnobele, sedaj še preučujem postopke, samo zanima me kje dobim:
-razvijalec
-prekinjevalec
-fiksir
-Fotpon ali Agepon

pa še:

-spiralo
-dozo

KUPIM!
   0 

Pele @Pele 5. Mar 2005, 22:36

Poglej malo na bolho grin Pa velike črke pomenijo kričanje, tako da drugič malo pazi, če pišeš z veliko začetnico.
   0 

edo @fotoman 6. Mar 2005, 10:40

ali se da kej kupiti nov povečevalnik
   0 

Blaž Ogorevc @balž 7. Mar 2005, 09:25

8mm projektor - moj stari oče ga ima, tud kamerco in platno - vse za tiste rolce 4min 8mm filma. Bom vprašu, če bi prodal. Sicer mene mika da bi obdržal, pa kdaj kasneje kej poskusil - ko bom fotografijo obvladal bigrazz
Sicer pa se filmi dobijo (recimo pri fototivoli) stane pa okol 4jurje z razvijanjem vred (morajo podem na kodak v švico poslat ker je bojda edini lab, ki še to razvija - hm, ziher je še kje).
Kakorkoli že, ob priliki bom vprašal.
Balž

Look at the Earth talking to you! YAB grin
   0 

edo @fotoman 7. Mar 2005, 19:26

balž kkkkkkkkkkkkupim ga takojjjjjjjjjjj,,,,,,za kok ga prodaš,,,,,,, :
   0 

mishko @mishko 7. Mar 2005, 21:38

Treba je razlikovat navaden 8mm in super 8 format, da ne bo pomote...
   0 

iztok @izo 7. Mar 2005, 21:41

mah, te stvarce, ki jih ima folk doma, so več ali manj vse super8, tako, da ni problema, 8mm format je starejši in ni bil toliko uveljavljen, vsaj pri nas ne..
   0 

Damijan @comicsfan 8. Mar 2005, 18:55

Malo sem pobrskal doma med nerabljeno šaro in našel naslednje, morda za koga zanimive zadeve:

- filmsko kamero 8 mm BAUER S 30XL
- 8 mm projektor Voigtländer
(oboje zelo lepo ohranjeno)
- 2 koluta super 8 filma kodachrome (sta še original zapakirana, ne garantiram pa, da sta še uporabna, ker sta stara že kar nekaj let)

Sem pa pripravljen prodati te stvari za male pare... :wink:

P.S. Če koga RES zanima, lahko zadeve tudi pofotkam in jih prilepim sem ali v mailu...
   0 

iztok @izo 8. Mar 2005, 19:46

ja, pošlji še kakšno foko opreme, bo takoj bolj zanimivo, tukaj se te starine kr dobro prodajajo, hehe.
   0 

edo @fotoman 21. Apr 2005, 07:36

Jst bi kupil vse, kar je comicsfan ponudil, se ti pišem se na mail
   0 

Damijan @comicsfan 21. Apr 2005, 09:10

Sem ti odgovoril... smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati