0   

DamDesign @DamDesign 18. Jan 2011, 09:35

En lep pozdrav vsem skupaj!

Moja draga je pred cca 2 meseci v Big Bang-u v Ljubljani kupila Nikon P100. Vse je zgledalo ok, a se je fotoaparat zacel ze na prvem foto-sprehodu obnasati zelo cudno. Nekatere izmed napak, ki jih je izpisal in/ali prikazal, so:
- Lens error
- System error
- Ni hotel fokusirati
- Ekrancek je bil samo temen
- Aparat je "zmrznil", ni ga bilo mozno ne ugasniti, ne vklopiti (razen, ce odstranis baterijo...)
- "This memory card can not be used" - pred tem pa je na njo normalno shranil nekaj slik in tudi po tem (po resetiranju z odstranjevanjem baterije) jo je normalno uporabljal...
- ...

Fotoaparat sva sama nesla na servis k Besenicarju in po cca dveh tednih je bil popravljen. Baje je bil potreben samo upgrade programske opreme, a kaj vec pri Besenicarju niso hoteli povedati. Potrdila o kaksrnem koli servisu ni dobila, prav tako pa ji je bilo receno, naj drugic zadeve raje ureja preko Big Bang-a. Ok, razumem, ker je aparat v garanciji in je bil kupljen v Big Bang-u.

Po servisnem posegu je sledil se en foto-sprehod. Rezultat? Zgoraj navedene napake, ob tem pa se:
- Kljub zvoku zaklepa na kartici ni bilo nobene nove fotografije - enostavno je ni posnel...
- Med izpisom "System error" utripa na ekrancku se rdec klicaj - tokrat to ni bil rdec klicaj, ampak nakljucno razmazan flek rdecih pikslov na ekrancku...
- Tistih nekaj redkih slik, ki jih je posnel, je zgodba za sebe... Meglene, nesfokusirane, zrnate, temne, s crtami...

Clovek se vprasa, kaj se lahko gre sploh narobe?! Punca je zgubila veselje do fotkanja, prav tako pa se ji je Nikon "zasral" do konca...

V petek gre fotoaparat nazaj na servis, tokrat prek Big Bang-a. Ce tokrat ne bo bolje........... >8(

Pa se par vprasanj:
- Ima se kdo podobne izkusnje s tem modelom? Baje je to pogosto pri teh modeih in je vedno resitev samo "software upgrade"... Aha...
- Kolikokrat te lahko nategujejo s servisi, ki ne podajo nobene pametne resitve (servis, kot je bil ta)? Po koliko servisnih posegih lahko zahtevas nov fotic ali vracilo denarja?
- Ali nosi serviser kaksno ogdgovornost v primeru tovrstnega servisiranja (ko je fotoaparat na servisu, pa se kljub temu stanje samo se poslabsa)?
- Kaj bi vi naredili v konkretnem primeru?

Za vsako pomoc bom hvalezen!

Dobro luc!
 0   

Klemen Blokar @kleb 18. Jan 2011, 10:09

Če servis ne more popraviti aparata, potem si mislim da upravičen do zamenjave aparata z drugim enakim aparatom. Tu je samo ta težava, da bo pri sporadičnih napakah precej sitnosti z dokazovanjem, da reči niso popravili. Ne smeš biti preveč pohleven, sicer te bodo z veseljem vlekli naokrog od servisa do servisa do konca sveta. Če v drugo ne bo popravljen, bi jaz zahteval, da ga menjajo za drugega. Morda bodo potem nenadoma našli okvaro in kaj popravili...
 0   

DamDesign @DamDesign 18. Jan 2011, 10:26

Nekaj takega imam jaz v planu - trmarit pri novem, v kolikor po drugem servisu ne bo bolje. Kolikor sem obvescen, nimam pravice do menjave za npr. kakega Canona, ampak samo do novega Nikona P100, v kolikor v 45 dneh ne bo popravljen. Ampak... Spet P100, kljub tem izkusnjam...?

Je pa problem v tem, kar si omenil - veliko paralelnih napak, ki se pojavijo nakljucno... Vcasih naredi 10 dobrih slik zapored, vcasih se ze pri prvi vse podre...
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

MiroN @MiroN 18. Jan 2011, 10:31

Zahtevajta novega! Blago ne ustreza svojim specifikacijam oz. gre za blago z napako, katerega so ti po zakonu dolžni zamenjati z novim grin
 0   

Aleš @lial 18. Jan 2011, 10:36

Pred dobrimi šestimi leti sem imel podobno izkušnjo s Canon-om A70.
Po nekajkratnih prizadevanjih in izletih na servis ter potem nazaj v trgovino (Comtron), sta bila trgovca, torej šef in prodajalec do skrajnosti razumevajoča in sta mi z doplačilom zamenjala aparat za HP945. Za to njuno profesionalnost sem se potem dodatno zahvalil še vodstvu podjetja.

Torej: lepa beseda (morda) lepo mesto najde, včasih se v trgovini da marsikaj.
Ali pa se je dalo, ne vem...
 0   

Andrej @fotokaj 18. Jan 2011, 11:44

DamDesign je napisal/a:
Kolikor sem obvescen, nimam pravice do menjave za npr. kakega Canona, ampak samo do novega Nikona P100, v kolikor v 45 dneh ne bo popravljen. Ampak... Spet P100, kljub tem izkusnjam...?

Aparat je sicer kar v redu zadeva, na žalost sta naletela na enega škart klasse. To se lahko zgodi s katerimkoli modelom katerekoli znamke in skrb, da bo z naslednjim P100 situacija enaka, je brezpredmetna.
Sklepanje, da bo naslednji aparat boljši že ali le zaradi tega, ker bo Canon ali pač katere druge znamke je traparija.

P100 ni cel Nikon in Nikon ni zgolj P100.

Bi pa sam, če tudi drugo servisiranje ne bo pomagalo, zahteval menjavo. Sem tako "razumevajoč", da pri novih stvareh nikoli ne dramatiziram in če se v okviru garancijskega roka pojavi težava, zadevo pač odnesem na servis - v tem je point garancije. Če servis ne bi pomagal niti drugič, bi pa na podlagi stvarne napake vsekakor zahteval menjavo.
 0   

DamDesign @DamDesign 18. Jan 2011, 13:48

lial: Upam, da bo lepa beseda zalegla... grin

fotokaj: Ja, vem, da gre za dober aprat in ravno zaradi tega sem ji (tudi jaz) svetoval nakup le-tega. Na Canona sem ciljal zgolj zaradi tega, da sem povdaril, da nimam pravice menjave za katerikoli model iz trgovine, ampak enakega, kot ga reklamiram grin

Nikon se zdalec ni samo P100 in z mojim D3000 sem PREzadovoljen grin

Najbolje bo, da gre tokrat fotic se na servis, v primeru nadaljnih komplikacij pa zahtevat novega in pika.
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Žiga @zcetrt 18. Jan 2011, 22:31

Težava je v tem, da ko je aparat enkrat na servisu, stvarne napake ne moreš več uveljavljati zaradi istih vzrokov. Neka taka finta je.

Poskusi v trgovini doseči, da ti aparat takoj zamenjajo z novim. Če bodo pa težili, pa naslednjič zahtevaj še vračilo potnih stroškov in nadomestni izdelek za čas, ko bo ta na servisu, saj si upravičen do njega.

Dramatiziranje pa je res nepotrebno. Hitro se pripeti kakšna napaka...
4.
 0   

Klemen Blokar @kleb 19. Jan 2011, 10:23

Do drugega modela aparata res nisi upravičen - če pa se uspeš lepo zmenit s trgovino, menjava ni nemogoča. Ampak to je bolj stvar njihovega odnosa do strank, kot pa obveznost, ki bi jo imeli.

Sicer pa po mojem obstajajo zelo dobre možnosti, da bi drug aparat istega tipa deloval povsem normalno, kot pravi fotokaj.
 0   

DamDesign @DamDesign 15. Apr 2011, 08:37

Evo, po stirih servisnih pogojih se je tale godlja koncala v korist moje drage. Seveda tudi po tretjem servisu aparat ni deloval pravilno in je po cca 150 fotkah zmrznil, zacel javljat napake, ni reagiral na noben ukaz... Baterija ven, baterija not, par fotk, ponovitev zayeba...

Na cetrti servis je sel fotic z dopisom o tem, da zeli denar nazaj, ob enem pa je obvestila se odgovorne za zascito potrosnikov in Nikon Slovenija. Glej ga, zlomka, v roku parih dni je prisel mail, da so prisli do sklepa, da pa stvarna napaka le obstaja (RESNO?!?!?!?!?!? Po stirih servisih?!?!?!?!?!?!?!?!?!) in so se odlocili, da bodo ugodili njeni zahtevi in ji povrnili kupnino v upanju, da bo se naprej ostala njihova stranka...

Dobila je denar (seveda so ji prej ponujali dobropis in menjavo aparata za novega...), dodala je par evrckov in kupila Canon Powershot SX30 IS. Vceraj ga je dobila in upam, da bo s tem ta agonija dokoncno resena...
 0   

chips @chips 15. Apr 2011, 09:15

No, pa še en, ki je prešaltat na pravo stran. devilish malo šale seveda ne škodi grin

Kakorkoli, konec dober - vse dobro, ker ponavadi se take kalvarije znajo precej vlečt in vsaka stran - trgovec in serviser - se otresata odgovornosti na vse pretege. thumbsup
[i:0172c3323d]"Z zensko, ki jo ljubim, gledam soncni zahod in si mislim: 1/250, f8" (Canon)[/i:0172c3323d]
| [url=http://www.deniszupan.com]DENISZUPAN.COM[/url] | [url=http://blog.deniszupan.com]BLOG[/url] |
 0   

DamDesign @DamDesign 15. Apr 2011, 09:38

A ne, js ostajam na Nikonu biggrin Draga je sla pa takorekoc nazaj na Canona grin Je mela prej neko malo kompaktno zadevico od Canona, pa vmes tega P-100 od Nikona, sedaj pa je spet izstopila iz nasega plemena biggrin

Tud ta kalvarija se je vlekla od decembra... :/ Ce bi mi kdo rekel, da bom moral nekoga skroaj pol leta prepricevati, da ima fotoaparat resne tezave....... upset

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati