0   

Marko Trifkovič @Trifko 19. Jan 2011, 12:42

Kater je dober zastonjski program za pregledovanje fotk na mac mašini? kot je recimo faststone na win???
 0   

Grasko @Grasko 1. Feb 2011, 18:05

kaj je narobe s cmd+y?
 0   

Andraž @ASkobi 1. Feb 2011, 19:15

Odvisno kaj pomeni za tebe zastonjski program. biggrin Če hočeš imeti originalen program, ki ga boš dobil na uradni strani od proizvajalca se trenutno ne spomnem nobenega, če pa želiš imeti piratsko verzijo jih je pa kar nekaj, npr. Lightroom.
 0   

Klemen Blokar @kleb 1. Feb 2011, 20:32

Veliko aplikacij, narejenih za Linux, laufa tudi na macu. Je pa včasih nekaj več dela, da se zadeve porihta. En primer je Digikam, ki se ga menda da naložit s programom macports. Ampak nimam maca, tako da nič ne garantiram, da bo instalacija uspela...
 0   

ohinsploh @ohinsploh 1. Feb 2011, 21:02

http://www.camerabits.com/site/

Tole....pa ful je znižan zdle, ni pa zastonj!
 0   

Janez Kranjski @gmajna 1. Feb 2011, 23:19

Zastonj je XnViewMP (multi platform), na linku imaš tudi Mac verzijo (nimam pojma, kako dela na macu). XnViewMP sicer ni tako dober kot native windows verzija (1.9x), mu še marsikaj manjka, dela pa.

http://newsgroup.xnview.com/viewtopic.php?f=60&t=21616
 0   

Stane Crnjak @staneC 2. Feb 2011, 07:33

Picasa.
 0   

Jernej Lasič @Sviri 2. Feb 2011, 11:49

a ne dobiš zraven maca iPhoto?
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Stane Crnjak @staneC 2. Feb 2011, 11:57

za pregledovat fotke ni ravno idealen.
 0   

Marko Trifkovič @Trifko 2. Feb 2011, 13:15

Iphoto je bolj urejevalnik fotografij, sej zdj sm se nekak navadil na cmd+y oz. space tako da zaenkrat ni potrebe po še kakšni programski zadevi smile
LP Marko trifkovič
 0   

miha @mihaaa 2. Feb 2011, 14:15

saj dalec od tega da se jaz kakorkoli spoznam na mace, samo to je pa tudi mene zelo zmotilo da ni enega pametnega ekvivalenta za npr faststone, ko sem recimmo v stacuni gledal kako bi izgledalo pregledovanje slik, mi niakkor ni uspelo najti enega pametnega zooma za sliko, za npr preverjanje fokusa, (razen drsnika, ki se za hitro delo pri meni ne obnese ravno), za mac-a se mi zdi se najboljsi trenutno acdsee, ki pa seveda ni zastonj, picasa mi ze od vedno nikakor ne potegne... vse skupaj je pa verjetno bolj nepoznavanje sistema kot pa kaj drugega, tako da znalci, z besedo na dan smile!
 0   

Oracle @Oracle 22. Feb 2011, 13:52

Jaz večinoma uporabljam kar iPhoto, ali pa cower flow view v finderju. Ko najdeš fotko, ki bi jo rad pogledal večjo, označiš fotko in stisneš ta dolgo tipko na spodnjem delu tipkovnice (presledek) in se ti poveča smile Je pa res, da jaz potem vsako posebaj odpiram v photoshopu.
 0   

martin @snuz 22. Feb 2011, 14:59

kaj pa preview? lahko zumaš, cropaš, rotiraš,...
 0   

Oracle @Oracle 22. Feb 2011, 15:04

Meni osebno gre na živce, ker moram označit vse fotke, ki jih želim pregledovati... Če je vmes kaj, kar me ne zanima, moram pač izključit iz selekcije, česar pa se mi ne da vedno delati, hehe
 0   

Marko @Marky 1. Mar 2011, 15:37

Preizkusil že kr nekaj programov, ampak Adobe Bridge mi je še vedno na prvem mestu. Trenutno uporabljam CS4 in je nenadomestljiva (vsaj zame)..
 0   

Robert @Redesign2003 1. Mar 2011, 20:15

JustLooking, enostaven, brezplačen programček, z samo par osnovnimi funkcijami.
V bistvu skoraj enak kot Win picture viewer.
 0   

primoz75 @primoz75 2. Mar 2011, 15:19

Marky je napisal/a:
Preizkusil že kr nekaj programov, ampak Adobe Bridge mi je še vedno na prvem mestu. Trenutno uporabljam CS4 in je nenadomestljiva (vsaj zame)..

CS4 je odličen zastonjski programček... laugh
 0   

Marko @Marky 3. Mar 2011, 16:46

primoz75 je napisal/a:
Marky je napisal/a:

CS4 je odličen zastonjski programček... laugh

Hehe.. točno tako.. laugh

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati