0   

fotkosmotko @fotkosmotko 19. Jan 2011, 14:37

potreboval bi kakšne slovenske navodila za Nikon D100. Nabavil sem si ga, pa si ga ne znam nastavt. Slike so bolj žaloste (je to pri vseh tako)? Ga ima kdo doma in se en mal spozna nanj?

LP
 0   

Heretic @Heretic 19. Jan 2011, 14:58

Včasih sem ga uporabljal, tako da vprašaj če te kaj konkretno zanima. Sicer je pa podoben kot ostali nikoni, tako da bo znal marsikdo pomagat. Za slovenska navodila pa pogledam konec tedna, če jih imam še kje doma, ti jih šenkam.
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 19. Jan 2011, 15:02

hvala, a pol ga nimaš več? Za navodila pa se priporočam če so še kje

LP
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Jan 2011, 15:10

Priporočam ti, da si naložiš svojo custom krivuljo. Nekaj takega: . Potreboval boš pa software, če se ne motim, se mu reče Nikon Control ali nekaj takega.
Sam sem imel D100 in dejansko so bili prvi posnetki zelo žalostni. Krivulja je močno izboljšala rezultate iz kamere.
Ja, ta aparat je že za današnje razmere zelo dober, le buffer ima bolj bogi in ne moreš ravno rafalno streljati RAW fajlov. Sicer pa odlična kamera, malo manj ostra od D70 (zaradi močnejšega AA filtra), zato pa s svetlejšim in večjim iskalom.
 0   

fotkosmotko @fotkosmotko 19. Jan 2011, 16:34

Wartburg

take bolj pikčasto zrnate slike mam, neglede na to kako resolucijo nastavim. Če se da, bi kako sliko naložil za vpogled

lp
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Jan 2011, 18:05

Mogoče imaš previsok ISO?
D100 je imel osnovni ISO (200) zelo lep, 400 je bil na printih tudi v redu, 800 je bil že vidno zrnat (a ne moteče), 1600 le v izjemnih primerih, višje pa bolj ali manj neuporaben.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati