0   

Neža @Ditka 19. Jan 2011, 20:05

kar se fotografije tiče sem začetnica in se nekako odločam med tema dvema fotoaparatoma.

Videla sem nekaj plusov in minusov pri obeh fotoaparatih, pa se vseeno enkrat nagibam za Canona, drugič za Nikona......

Zanima me pa tudi mnenje starih mačkov.

PS: prebrala sestavek o tem, da kupiš tisto, kar ima prijatelj, pa me ni prepričal. Bi raje še kakšno mnenje dobila.

hvala smile
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 19. Jan 2011, 22:11

Si že slišala za "Primi v roke in občuti kaj ti bolj paše???"

jaz mam Nikona pa ti bom tkole reku...
To kar boš kupila je FOTOAPARAT in je vseen a na njem piše XXXXX al pa XXXXX, z njim boš slikala in eden ni boljši od drugega.. res najbl pomembn je da ti bo z njem prijetno, da ti paše v roko je zlo pomembn grin cene pa kakovosti se pa niti ne da primerjat, ker majo eni dražje objektive, drugi ma bolj ostre, eni jih majo več, pol je pa še faktor ostrih primerkov in še pa še...

Vsekakor oba ti bosta nardila sliko kot se šika in to je tvoj cilj smile
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

Neža @Ditka 19. Jan 2011, 22:30

To mi je ravno danes prodajalec rekel v trgovini:primi v roke in začuti, kateri ti bolj paše.

Pašeta mi oba. Bolj "povšeči" mi je bil na izgled Nikon3100, ampak tu res ne želim biti ena od tistih žensk, ki kupi avto zato, ker je lepe barve grin
 0   

Gregor Gomboc @George 20. Jan 2011, 15:32

Katere pa so zate predosti Canona in katere so prednosti Nikona?
In kaj ti je pomembno?
 0   

Neža @Ditka 21. Jan 2011, 10:33

sem se navsezadnje odločila za Nikona. Canon se mi je zdel bolj zanimiv zato, ker ima veliko boljši zadnji ekran, ISO gumb ima postavljen na ohišje in ti ni treba po menijih brskat, po drugi strani pa sem za isti denar dobila pri Nikonu dva objektiva (18-55 in 55-200) in zanimiva se mi je zdela možnost, da daš na guide in te vodi čez menije... Zato je padla odločitev, da bo za začetek ta Nikon čisto dovolj dober vsaj za par let, če pa se bodo moje želje po funkcijah skozi leta povečale, pa bom takrat pač novega, boljšega kupila.....

hvala vsem za mnenje. Zdej bom pa počasi začela "težiti" z raznoraznimi funkcijami grin oz. na začetku bom le pridno brala shy
 0   

Jože @cfb1970 22. Jan 2011, 08:41

Ditka;
TO MI DELI,Nikon !
Veliko užitkov in lepih slikc!
thumbsup
CFB 1970
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 22. Jan 2011, 11:33

za nasvete pa pomoč pa sam tež ful smile ker iz odgovorov se boš dost naučila,... in drugi se bomo tut smile
 0   

Dominik @FIFTI 11. Feb 2011, 14:25

Pred enim tednom sem se soočil z istim problemom, saj sem se sam odločal med Nikon 3100 in Canon 550. Odločitev je padla na Nikon-ov model predvsem zaradi nižje cene.
Sem pa sicer malo v strahu, da bom odločitev v kratkem obžaloval mad Za 1x me najbolj moti gumb oz. krogec za izostritev, saj je tako majhen in neugoden, da je delo z njim prava muka laugh

Sicer pa sem začetnik tako, da nisem navajen na boljše modele grin
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 11. Feb 2011, 17:11

a misliš un mali vrtlivi gumbek pri okularju(kukalu)????
Tisto je za dioptrijo naštimat??

Ali narobe zastopim... ker ostriš, kokr js vem itak automatsko, če imaš pravi objektiv, drugače pa z obročkom na objektivu... Naj me kdo popravi če se motim smile
 0   

Erik @vatts 11. Feb 2011, 17:38

Mislil je gumb za škljoc biggrin
s katerim se izostri... laugh
 0   

Dominik @FIFTI 11. Feb 2011, 18:12

Ja mislil sem na vrtljivi gumb pri okularju smile
No pol pa za dioptrijo...... se vidi, da sem še čisti začetnik shy
 0   

Aleš @lial 11. Feb 2011, 19:08

FIFTI je napisal/a:
Ja mislil sem na vrtljivi gumb pri okularju smile
No pol pa za dioptrijo...... se vidi, da sem še čisti začetnik shy

Se iskreno opravičujem, ampak tale 'problem' je pa eden najboljših zadnjih let.
Boljši je bil edino tisti s pokrovčkom objektiva - ni bilo slike. laugh laugh

Vsi se učimo, vendar bi ti kljub vsemu priporočal, da poskušaš malo pregledati navodila za uporabo.

Ne bit hud, OK?
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 11. Feb 2011, 19:27

Fifti, kateri objektiv pa imaš če te smem vprašati???

Sicer predvidevam da 18-55 VR, ampak kakor jaz vem bi ti moral aparat ostriti sam, edino, če imaš na objektivu kje vklopljeno M namesto AF???

Mogoče res pametno nekaj malega Navodil o uporabi aparata, zato si jih konec koncev tudi dobil poleg grin in pa mogoče kakšen sprehod s kakim znancem, ki že ima DSLR aparat smile

Sploh pa nikakor ne obupaj grin Fotografija je prečudovito zanimiva =D
 0   

Dominik @FIFTI 11. Feb 2011, 21:36

Ja objektiv je 18-55 VR seveda zadeva ostri sama, sem pa mislil, da je tisti gumbek pri okularju za kako dodatno ostrenje. Bo res treba podrobneje prebrat navodila smile Drugače pa brez skrbi obupal pa že nebom!
 1   

Martini456 @Martini456 11. Feb 2011, 21:56

Tist gumbek je za fotografe z dioptrijo, da jim ni treba očala nosit, ko gledajo čez okular in si s kolescem nastavijo dioptrijo +/- ...
Zahvala: FIFTI
 0   

gregor @gizmos23 12. Feb 2011, 14:37

Martini456 je napisal/a:
Tist gumbek je za fotografe z dioptrijo, da jim ni treba očala nosit, ko gledajo čez okular in si s kolescem nastavijo dioptrijo +/- ...

Res je,ceprav sem le en dan z njim,sem to takoj opazo!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati