0   

Matic Trepelj @mr67 22. Jan 2011, 12:52

Zanima me kako z HDR načinom priti do najbol realnih posnetkov. Se pravi kako nastavljati da nebodo slike zgledale preveč obdelane, da bodo videti kakor navadni posnetki z malo boljšim razponom in ostrino.

Hvala
"Vaših prvih 10.000 fotografij je najslabših" Henri Cartier-Bresson

http://matictrepelj.blogspot.com
 0   

Jože @cfb1970 22. Jan 2011, 13:50

mr67 je napisal/a:
Zanima me kako z HDR načinom priti do najbol realnih posnetkov. Se pravi kako nastavljati da nebodo slike zgledale preveč obdelane, da bodo videti kakor navadni posnetki z malo boljšim razponom in ostrino.

Hvala

Kar vidijo moje oči mogoče tvojim ni všeč.Predlagam ti,da pogledaš malo na you tube tam imaš mnogo tega.Obdelava pa je relativna reč,kajti okus posameznika prevlada in za to kje je meja dopustnega ali če hočeš normalnega skoraj ni določljiva.Obdelaj čimveč fotografij,le tako boš spoznal kaj ti odgovarja. Posnemati nekoga pa tako ni nič ,šteje le to,kar sam ustvariš.
Veliko uspeha!
smile
CFB 1970
 0   

ohinsploh @ohinsploh 22. Jan 2011, 16:40

Za realne fotke predvsem v obdelavi morš pazit, če bi povedal kater software uporabljaš bi ti mogoče lažje svetovali....tud od softwera za obdelavo samega je odvisno...Za ostrino pa mirror lockup, stativ, daljinsko prožilo...pa sharpanje pri obdelavi...
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 22. Jan 2011, 17:05

Jaz "HDR" pridelam običano kar iz enega RAW fajla. V ACR nardim 2 različni ekspoziciji, vsako potem v PS na svoj layer, potem pa zgornji layer skrivam z masko. Seveda z gradientom. Običajno namreč to počnem pri pokrajinah, kjer je recimo velik del slike v senci in bi rad prikazal več detajlov tudi tam. Temnejši del fotke ostane temnejši, se pa v celoti in enakomerno nekoliko posvetli, prehodov pa ni videti. HDR kot ga večinoma vidim tu gor mi (zelo milo rečeno) "ne sede", ker so tudi čisto lepo osvetljene fotke iznakažene s črnim nebom, in celo sence svetlejše od highlightsov.

PS: Za nežne popravke je sta odlična tudi recovery in fill light v ACR, LR ima podobno orodje.
 0   

Matic Trepelj @mr67 22. Jan 2011, 21:30

ohinsploh je napisal/a:
Za realne fotke pedvsem v obdelavi morš pazit, če bi povedal kater software uporabljaš bi ti mogoče lažje svetovali....tud od softwera za obdelavo samega je odvisno...Za ostrino pa mirror lockup, stativ, daljinsko prožilo...pa sharpanje pri obdelavi...

Odvsno...photomatix pro, adobe HDR pro, ali pa HDR efex pro od NIK SOFTWARE smile

0   

ohinsploh @ohinsploh 22. Jan 2011, 22:02

mr67 je napisal/a:
ohinsploh je napisal/a:
Za realne fotke pedvsem v obdelavi morš pazit, če bi povedal kater software uporabljaš bi ti mogoče lažje svetovali....tud od softwera za obdelavo samega je odvisno...Za ostrino pa mirror lockup, stativ, daljinsko prožilo...pa sharpanje pri obdelavi...

Odvsno...photomatix pro, adobe HDR pro, ali pa HDR efex pro od NIK SOFTWARE smile

No pri NIK Software imaš itak že osnovno 33 presetov po sklopih in tisti začetni dajejo takšne rezultate kot želiš, ali ne?
 0   

Matic Trepelj @mr67 22. Jan 2011, 23:13

Ja nekateri dajeno ja smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati