0   

maks @mmax 25. Jan 2011, 13:29

Ne najdem nobenega posta o tem, ali pa iskalnik ne dela tako kot bi moral...pa pustimo to.
Na hrbtni strani kjer je večinoma palec, se mi je odlepila guma(nikon D90)
Sem preko maila že vprašal na 3A servis, pa nobenega odziva, zato sprašujem tukaj če je že kdo imel takšno zadevo(sem slišal, da je to hiba nikonovih body-jev).
Kako rešiti zadevo sam, saj se je guma raztegnila in je sedaj večja od ležišča confused

any idea upset

Lp
 0   

Aleš @lial 25. Jan 2011, 13:36

Meni je pri 4500 uspelo z zelo veliko potrpljenja in uporabo cianoakrilatnega (sekundnega) lepila.
Sem pa videl tudi že neuspel poskus, ko se je nekomu preveč mudilo.
 0   

Saša Manojlovič @DrJotz 25. Jan 2011, 15:01

to sem mi je zgodilo že pri parih aparatih, ne samo Nikonu. Pač kilometrina in zob časa začne puščat sledi:)

Ko je odlepljen že dovolj velik kos, da te res živcira, je najbolje odtrgat celo gumo dol in jo spet zalepit s sekundnim lepilom za gumo in plastiko.
Če je to še mogoče, lahko pribaš zalepit samo tisti vogalček, ki se je odlepil. Ampak pod težko odstraniš staro lepilo in pripraviš površino samo pod tem delčkom.

Nujno moraš pred lepljenjem odstranit ostanke starega smrkljastega lepila, lahko z acetonom itd, da dobiš res suho, surovo gumo in plastiko.

Potem to drži za zmeraj.
Tisti delček, ki je bil odlepljen se ponavadi raztegne, odvečno gumo lahko natančno odrežeš ali pa jo kar zalepiš na body.

To je domača A-JE-TO rešitev..
Za estetiko ne odgovarjam:)
 0   

maks @mmax 26. Jan 2011, 10:12

Hvala za nasvete, sem jo prilepil nazaj s sekundnim lepilom, pred tem sem odvečno gumo(na zgornji in notranji-levi strani) natančno obrezal s kirurškim skalpelom. upset
Sedaj je tako stanje kot pri novem bigrazz

p.s. ni bilo preveč zahtevno, saj se ukvarjam tudi z modelarstvom in sem vajen pipetkarskega dela grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati