0   

matija @matijam7 25. Jan 2011, 20:40

eee...
prvič kupujem dslr fotoaparat in bi rabil vašo pomoč...

namreč sem v dilemi ali si kupiti nikon d90 z objektivom 18-55mm VR ali d5000 z 18-55mm VR in 55-200mm VR??
d90 pa je za 50 eur dražji...
vsakega odgovora bom vesel če pa ima kdo še kakšno drugo rešitev je bom tudi vesel ker sem še v fazi izbiranja smile
 0   

Andraž @ASkobi 25. Jan 2011, 21:20

Tista druga ponudba (D5000) je zelo mikavna. Ubistvu je Nikon D5000 zelo podoben D90, le da ima nekaj manj funkcij, ki pa jih po mojem mnenju ne boš ravno pogrešal. Tudi jaz sem še začetnik, kupil sem si D5000 z 18-55mm VR objektivom in sem zelo zadovoljen. Daleč od tega, da že znam pravilno uporabljat vse njegove funkcije, kaj še da bi kakšno pogrešal. biggrin Po anketah, glede kvalitete in priljubljenosti vstopnih DSLR fotoaparatov je zmagal Nikon D3100, ki je najnovejši Nikonov DSLR vstopni fotoaparat, 2. pa je bil Nikon D5000, ki je že nekaj časa v tej kategoriji fotoaparatov pri vrhu. Jaz bi izbral D5000, ti pa še malo preštudiraj in se odloči sam. biggrin
 0   

SJan @SJan 25. Jan 2011, 21:44

Sicer je vsaj na začetku bolje kot v aparat vlagati v objektive, ampak pri tej razliki bi se odločil za D90. Če ne drugega, ima notranji motorček in lahko na njem uporabljaš še AF objektive & ergonomija je tudi boljša. Pri objektivih boš pa tako ali tako sčasoma ugotovil, da boš v obeh primerih potreboval še kaj več od kit objektivov.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 25. Jan 2011, 23:26

Jaz če bi bil na tvojem mestu bi vzel D90 (brez objektiva) in dokupil 50mm f/1,8... za začetek... 18-55 ni tok slab objektiv, samo ga boš prej k slej hotel zamenjat...
Sam sem pred dvemi leti kupi D90 + 18-105 in mi je bilo hitro žal, da sem vzel komplet in ne samo body... D5000 pa niti ne poznam kej dosti... samo vseeno... D90 je superca smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

jernej kaše @zapp0 26. Jan 2011, 00:46

D5000 ima vrtljivi zaslon, kar je lahko zelo, zelo fino. Nima pa motorčka. Pfej, marketing wizardi bigrazz
 0   

MiroN @MiroN 26. Jan 2011, 08:30

Vzemi D90, ti ne bo žal. D5000 lahko kmalu prerasteš. Pa namesto 18-55 vzemi raje 18-105, kar se kit objektiva tiče ali pa 50mm 1.8, je super objektiv za male pare..ostrina, barve, kontrasti, bokeh...
 0   

matija @matijam7 26. Jan 2011, 08:35

hvala vsem za pomoč! smile
tista z bodyem in dodatnim objektivom 50mm/f1,8 je zelo zanimiva ampak povleče za sabo dosti dodatnih stroškov :S
v tistem KIT-u ki me mika pa dobim zraven še polnilec in dodatno baterijo...
nevem...pomoje bom poiskal najboljšega ponudnika za d90 z 18-55mm in se potem ko se navadim nanj in se opomorem finančno smile dokupim dodatni objektiv.
...a mogoče kdo ve če katera od prodajaln nudi plačilo po obrokih?? none
 0   

MiroN @MiroN 26. Jan 2011, 08:39

Big Bang ima možnost nakupa do 24 obrokov brez obresti. Od dokumentacije pa potrebuješ osebno izkaznico, davčno, bančno kartico in zadnji mesečni izpisek iz banke grin
 0   

PrimozS @PrimozS 26. Jan 2011, 08:50

D90. Preverjeno.

Sem imel oba doma istočasno dober teden (D90 sem že imel, iz firbca pa sem si izposodil še D5000) - vrtljiv zaslon ne odtehta vseh ostalih uporabnih funkcij, ki jih D90 ima, D5000 pa ne. Meni so bile najbolj opazne naslednje:
- motorček v bodyju in posledično večji nabor objektivov za AF,
- dodatno kolesce za nastavljanje zaslonke (oz še en kup drugih nastavitev postane potem "direktnih", namesto preko (zamudnega) iskanja po menijih) - sem paše potem še več gumbov za direktno dostopanje do funkcij,
- možnost nakupa originalnega gripa - z njim aparat res lepo sede v roko, na gripu imaš določene komande, ipd - mislim, da ti za D5000 ostanejo le "ponaredki", ker tovarniškega sploh ni.

Aja, objektiv. Poskusi ga kupit z 18-105 VR, če ti rata. Drugače pa tudi jaz podpiram predlog za 50mm 1.8. PERFEKTEN objektiv s katerim se ti bo veselje do fotografiranja zelo povečalo :-)
 0   

Žiga @zcetrt 26. Jan 2011, 09:04

D90 ima še dodaten LCD z informacijami o nastavitvah (D5000 ne).

Ne vem pa, kako to, da se toliko gneva prelije okrog 18-105 objektiva. Sam si lastim 18-135mm in ga veliko uporabljam kot vsestranski objektiv. In dobro mi služi. Je 18-105 res optično slabši? Človek bi pričakoval, da sta si objektiva zelo podobna, le da ima 18-105 še VR...
4.
 0   

PrimozS @PrimozS 26. Jan 2011, 09:10

U točno, na zg. display sem čisto pozabil. Tudi plus.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 26. Jan 2011, 11:40

Jaz ti svetujem D90 in 18-105 smile zakaj??? Body je vsekakor boljši, s tem objektivom pa zajameš cel osnovni kit objektiv in prideš do 105, če bi rad do 200 pa narediš 3 korake naprei pa jih imaš grin mal kompenziraš..

18-105 pa popolnoma zadostuje za fotografije začetnika in je optično popolnoma dovolj dober... Razor sharp je potreba profijev in naprednih hobi fotografov po več letih izkušenj za moje poime... začetnik ki pa komaj vstopa v DSLR svet mislim da niti ne loči kaj dosti slike ki je popolnoma ostra in tiste ki je mogoče malo manj... je pa tudi razpon dovolj velik za začetek in potem si lahko dokupiš še 50mm 1.8 ki te stane 100 -150 € smile več ne potrebuješ za začetek grin (edino če takoi nameravaš slikat za kakšne žurke in s tem služiti, samo močno dvomim)

Tukaj si lahko še ogledaš fotografije s tem objektivom in razmisli ali se ti zdijo dovolj dobre zate smile

Skušam sam pomagat, ker tukaj je veliko ljudi (pa ne mislim nič slabega), ki ti takoi svetujejo nabavo le najboljših stvari, samo MI začetniki včasih vseh teh najboljših stvari ne dojamemo in razumemo, ali pa celo ne potrebujemo... smile

To je le nasvet, ki ga LAHKO upoštevaš.. odločitev je vsekakor tvoja!

LP in srečno
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

morskow @morskow 26. Jan 2011, 14:10

tomovader je napisal/a:
Jaz ti svetujem D90 in 18-105 smile zakaj??? Body je vsekakor boljši, s tem objektivom pa zajameš cel osnovni kit objektiv in prideš do 105, če bi rad do 200 pa narediš 3 korake naprei pa jih imaš grin mal kompenziraš..

18-105 pa popolnoma zadostuje za fotografije začetnika in je optično popolnoma dovolj dober... Razor sharp je potreba profijev in naprednih hobi fotografov po več letih izkušenj za moje poime... začetnik ki pa komaj vstopa v DSLR svet mislim da niti ne loči kaj dosti slike ki je popolnoma ostra in tiste ki je mogoče malo manj... je pa tudi razpon dovolj velik za začetek in potem si lahko dokupiš še 50mm 1.8 ki te stane 100 -150 € smile več ne potrebuješ za začetek grin (edino če takoi nameravaš slikat za kakšne žurke in s tem služiti, samo močno dvomim)

Tukaj si lahko še ogledaš fotografije s tem objektivom in razmisli ali se ti zdijo dovolj dobre zate smile

Skušam sam pomagat, ker tukaj je veliko ljudi (pa ne mislim nič slabega), ki ti takoi svetujejo nabavo le najboljših stvari, samo MI začetniki včasih vseh teh najboljših stvari ne dojamemo in razumemo, ali pa celo ne potrebujemo... smile

To je le nasvet, ki ga LAHKO upoštevaš.. odločitev je vsekakor tvoja!

LP in srečno

Načeloma se popolnoma strinjam. Lastim si D90, bila je ista dilema, vendar je prevagal pogled skozi iskalo, objektiv 18-105 VR, visokorezolucijski display (pri 5000 se sicer vrti, je pa mnogo slabši), dodatni gumbi na ohišju (zlata vredni) in pa seveda 50mm/1.8 objektiv za 140 EUR, ki na D90 dela. Ga imam raje kot 18-105.

Je pa tako, preden 5000-ko prerasteš, bosta itak oba zastarela. In bosta res, ni samo preseravanje. Sedaj se dogajajo lude spremembe glede povečevanja ISO vrednosti do neslutenih možnosti, autofokusi delajo na gibajočih objektih fenomenalno, merjenje svetlobe je boljše...

Je pa to mnogo denarja za začetek, jaz sem sicer kupil rabljen D90 z objektivom za 700 flik, danes pa bi raje kupil kakega pentaksa K10 ali K100 ali 200.. z dvemi objektivi in flešem za pol tega denarja. Čez eno leto itak vidiš, kje si, kupiš potem tisto, kar se pokaže, da rabiš, pentaksa pa maš za rezervo ali pa na njem 70-300, pa je mir.
 0   

cebelca @cebelca 26. Jan 2011, 15:09

Zdravo,

Tudi sam bi ti v tem primeru svetoval, da izbereš Nikon D90. Predvsem sta za moje pojme prednosti vgrajen motorček za ostrenje in pa dodatni kolešček. Tudi sama ergonomija D90 je veliko boljša in se tudi boljše drži v roki. V primeru, da trenutno res nimaš možnosti dodatnih financ vzemi Nikon D90 + 18-55, čeprav bi tudi sam tukaj priporočal nakup objektiva 18-105, ki je soliden objektiv za začetnika. S tem objektivom si boš pokril večji del gorišnic in boš tudi lažje videl katere goriščnice še potrebuješ. Tako kot ostali se strinjam, da je 50 1.8 tudi nakup vreden svojega denarja.
 0   

Jože @cfb1970 26. Jan 2011, 18:52

Tudi moj glas gre k Nikonu D90! Bye
CFB 1970
 0   

8flydot2 @8flydot2 29. Jan 2011, 13:39

Kot uporabnik D90 ti le-tega tudi priporočam. Prej ali slej pa boš ugotovilo, da boš hotel imeti boljši body z boljšim objektivom smile.
 0   

matej @msevc 29. Jan 2011, 14:01

definitivno boljši body, pa potem dokupi boljše objektive zraven.
 0   

matija @matijam7 29. Jan 2011, 18:11

hvala za nasvete in se opravičujem ker sem rabil tolko časa za odogovorit...
mislim pa da sem našel precej ugodno ponudbo za d90 z 55-105mm...800eur...če kdo ve za kakšno boljšo se priporočam smile
čez kakšen mesec ko se nabere kakšen euro pa še dodatni objektiv smile po vseh forumih in raznih straneh sem zasledil da je 50mm f1,8 odličen objektiv tako da bo verjetno prvi na listi naslednjih nakupov smile
 0   

8flydot2 @8flydot2 29. Jan 2011, 21:05

Sigurno si mislil objektiv 18-105, a ne? Tu je 728 EUR. http://www.foka.nl/site/nikon-d90-nikon-afs-vr-dx-18105-mm-f3556g-ed-nl-p-6126.html

Premisli, če se splača.

Ja, 50 1.8 je super, še posebej na cropu. Imam tudi 35 1.8 pa ga zelo redno uporabljam, 50 1.8 pa je že nekaj časa na bodyju.
 0   

martin @mart911 29. Jan 2011, 22:43

Kaj pa kej rablenga, se mi zdi da se da zgorno kombinacijo dost ugodno dobit in ti takoj ostane neki denarja za nadalne investicije.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati