0   

Boštjan @bbosstjan 26. Jan 2011, 12:04

Pozdravljeni. Kot amaterski fotograf z Canon D450, mi priložen 18-55 objektiv nekako ni dovolj in se odločam za nakup dodatnega objektiva.

Glede na cenovni razred do 200€ prideta v poštev objektiva omenjena v naslovu, torej:

Canon EF-S 55-250mm f/4-5.6 IS in

SIGMA 70-300mm F4-5.6 DG

a se ne morem odločiti katerega nabavit oz. kateri je kvalitetnejša izbira glede na cenovni razred.

Vsakršna pomoč bo dobrodošla.
lp

bbosstjan thumbsup
 0   

Elvis @Turtle 26. Jan 2011, 16:02

Jaz sem včasih imel Sigmo, potem pa sem jo zamenjal z omenjenim Canon-om. Canon je za moje pojme dosti boljši objektiv, ima stabilizacijo slike, je zelo oster (v postprodukciji je potrebno minimalno izboljšanje ostrine, če sploh) in tudi barve so malo bolj zasičene kot na Sigmi. Pa še ena dobra stvar je, namreč, Canon ima bolj širok kot zajema slike (55 mm) in si prišparaš marsikatero menjavanje objektiva. To sem najbolj pogrešal pri Sigmi.
Upam, da sem kaj pripomogel k tvoji odločitvi.LP
 0   

Boštjan @bbosstjan 26. Jan 2011, 16:12

Hvala za tole. Po pravici povedano se tudi sam nagibam proti Canon-ovem modelu, a sem vseeno želel mnenja ljudi, ki imajo več izkušenj.
Fascinira me predvsem fotografiranje portretov ljudi, seveda tako, da oni tega ne vedo in mislim, da mi bo ta objektiv dobro služil namenu, stabilizacija pa je itak super zadevca.
grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati