0   

Tomo @vtomo 29. Jan 2011, 14:40

Lep pozdrav vsem

Zanimajo me vaše izkušnje z lightroom katalogom. Ni mi čisto jasno ali program v svoj delovni katalog shranjuje samo obdelavo ali tudi keyworde, lable, label text itd..?
In đe večje vprašanje, ali backup katalog (ki se dela sam) shranjuje keyworde, lable in ostale zaznamke za organizacij fotografij?

Kaj pa organizacija Collections? Se shranjuje v katalog ter backup katalog?

Hvala in LP
 0   

Tomo @vtomo 30. Jan 2011, 16:46

Kak potem a nihče ne ve?
Bom moral očitno probat. Jaz si predstavljam, da so te svari zapisane v delovnem katalogu, nisem pa prepričan za backup katalog, saj deluje precej manjši od delovnega..?
No če kdo pozna odgovor...

Hvala
 0   

Andrej @fotokaj 31. Jan 2011, 09:47

Vse se zapiše v katalog; keywordi, obdelava, labels, vse. V backupu tudi - le da je ta manjši, ker ne vsebuje dejanskih informacij, pač pa zgolj podatke o lokaciji teh informacij. Kolikor se že to butasto sliši, upam da je razumljivo.
Katalog je alfa in omega vsega pri LR; ko zamenjaš računalnik, operacijski sistem, verzijo ali celoten LR program, karkoli - v novo naložen LR uvoziš katalog in voilà - Lightroom špila, kot da se nikoli ne bi nič zgodilo.

"About Lightroom catalogs:

A catalog is how Lightroom tracks the location of files and remembers information about them. It’s like a database that contains a record of your photos. This record is stored in the catalog and contains data, such as preview information, links that indicate where the photos are located on your computer, metadata that describes the photos, and editing instructions recorded in the Develop module. When you rate photos, add metadata and keyword tags, organize photos into collections, or remove photos from the catalog—even when the original photo files are offline—the settings are stored in the catalog."
 0   

Tomo @vtomo 31. Jan 2011, 16:49

Samo je precej čudno ker Catalog Backup je samo eden (LRCAT) file, medtem ko ima Delovni katalog zraven še mapo Lightroom Settings (ki vsebuje: razne presete, keyword sets, label sets, watermarks itd.)...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati