0   

aljazhabot @aljazhabot 30. Jan 2011, 17:44

LP.

Odločam se za nov nakup fotoparata. Do zdaj sem imel Canon EOS 450D in sem ga počasi prerastel. Izredno mi manjka funkcije liveview. Ne morem se odloči če je 60D toliko več vreden od 50D in če na koncu če se sploh splača kupit 60D glede na to da dobiš 7D že za 100€ dražje.
 0   

Martini456 @Martini456 30. Jan 2011, 17:53

Za fotografe je 60D nazadovanje, tako da priporočal bi ti 50D ker 7D je že na meji profi aparatev...
 0   

Sandokan @Sandokan 30. Jan 2011, 18:13

Če misliš, da ti bo 60D ali celo 7d delal boljše slike, ga kar kupi, vendar na to, kar vidim v galeriji še 450 tke nisi izkoristil niti 50%....dober nakup!
 0   

aljazhabot @aljazhabot 30. Jan 2011, 18:18

No če ti tako misliš pa le. Če pa daš svoj mail pa ti pokažem nekaj mojih bolših izdelkov.
 0   

matej @msevc 30. Jan 2011, 18:44

Naj nekdo malo opise, kaj pridobis s funkcijo livewiev? Ker za moj stil fotkanja si ne prestavljam, da bi jo uporabljal.
 0   

Aleš @lial 30. Jan 2011, 18:58

Kaj se pridobi s funkcijo 'live view?
Dokler je nimaš, ne veš kako koristna zna biti, odkar pa imam to možnost mi je nepogrešljiva:
- uporaba aparata v veliko več možnih položajih - nad glavo, na tleh, (punci pod kiklo grin ) itd
- možnost povečave pred zajemom, ko je bistveno bolj jasno kaj bo center ostrenja
- sprotna kontrola nastavljenih parametrov, ko lahko s spreminjanjem časa in zaslonke 'ujameš' pravilno nastavitev in ob tem vidiš, kaj se je spremenilo (ni za profije, oni to vedo iz glave)
- večina aparatov ima ob tej funkciji še možnost snemanja videa

Kakor sem že zapisal - dokler nisem imel vsega tega, sem čisto lepo shajal tudi brez.
Podobno, kakor avto brez klime, brez ABS-a, brez električega zapiranja, brez ogrevanih ogledal, brez električnega pomika stekel, brez air-bagov, brez varnostnih pasov - skratka fičko je zakon (pravi Pahor grin )
 0   

Rok @rochwald 31. Jan 2011, 10:44

Ce je nemara avtor teme spregledal... Canon EOS 450D ponuja funkcijo Live View. Sicer res morda ni uporabniku najbolj prijazna, pa vendarle...
 0   

Žiga @thunder_road 31. Jan 2011, 11:00

Točno, ima Live View, le da je (lahko) vklop malce bolj "zakrit" kot pri ostalih. Funkcijo je treba najprej omogočiti (prestaviš na enable) v meniju (poglej točno kje). Ko je to narejeno, ga aktiviraš s pritiskom na gumb "set"
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Anej @Lesnik 31. Jan 2011, 16:36

Da bi zaradi live viewa kupil nov body in s tem izboljšal svoje znanje se mi zdi popolnoma neumno. Osebno menim da je edino koristen za kake 1:1 + povečave v makrojanju, ali na stativu pri goriščnici 300/400mm + za fino nastavitev fokusa. Dokupi raje kaj steklovine 450D-ja še dolgo neboš prerastel. Če si pa tako prepričan v svoje 'veliko boljše' fotografije pa na dan z njimi da vidimo zaradi katerih TEHNIČNIH pomanjkljivosti (ki ti jih 450D ne nudi) bi moral prešolatat na (skoraj)Pro body kot je 7D.
 2   

Gregor Gomboc @George 31. Jan 2011, 20:24

Kaj težite z fotografijami?!
Naj fant kupi. Pa četudi bi samo na avtomatiko fotkal. Pa kaj???
Če nebo izkoristil, bo pa morda z novim aparatom z večjim užitkom fotkal, se igral z ekrančkom.
Za kaj bo kupil nov aparat se mi nimamo kaj vtikati. Vsaj denar kroži in gospodarstvo živi.
Zahvala: Greegor, JernejZ
 0   

tmt @tmt 31. Jan 2011, 22:53

Končno je nekdo napisal tudi odgovor na mestu.
Glede postavljenega vprašanja pa: 60d je vsekaor boljši od 50d in ni nazadovanje v fotografiranju, kot je nekdo napisal. Je pa res ta minimalna razlika v ceni med 7d in 60d meni osebno nelogična. Razen morda, če so ti toliko všeč softwarski piškotki, ki jih ima 60d v primerjavi s 7d veliko več.

Kar pa zadeva live vieva je meni uporaben zgolj na stojalu, pa še tu ne. Je dosti pomembnejši kvaliteten predogled (če je seveda možen) že narejenega posnetka. Držanje aparata v roki najmanj pol metra od sebe je pa po mojem v celoti neumno dejanje že zaradi večjega tresenja, kot če bi bil prislonjen ob glavo in tudi težjega kadriranja. Razen v primerih, ko moraš fotoaparat dvignit nad kako množico, tam pa ponavadi tako nekaj v tri dni parkrat pritisneš in "nekaj rata" laugh
 0   

zigolin @zigolin 31. Jan 2011, 23:36

No ja,razlika v ceni spet ni (vsaj pomoje) tako majhna-
Canon EOS 7D: 1249€
Canon EOS 60D: 889€
Torej razlika je 360€,oz. drugace povedano je 7D od 60D drazji za 40,5%.

*cene so pobrane iz cameranu.nl
 0   

tmt @tmt 1. Feb 2011, 05:24

Ja, res so skoraj povsod znižali na okoli 950 EUR. Kar je pa postalo že smiselno, medtem ko ne dolgo nazaj to še ni bilo. Saj je bila ta razlika zgolj dobrih 100EUR.
 0   

Oracle @Oracle 8. Feb 2011, 10:19

Nekaj smo tudi tukaj že razdelali smile https://www.slo-foto.net/ftopict-22034.html
 0   

Sulejman @suli 28. Nov 2011, 19:55

7d ma ful težave z AF men se je skor zmešal k so ble fotke OOF, tko da ga mam ze 7dni na servisu in sam molm da bodo težavo odpravl, kar je malo verjetno ker naj bi bla to kar pogosta napaka in jo baje sploh ne znajo odpravt (take so informacije iz drugih forumov).
 0   

Dule @DuleB 28. Nov 2011, 21:49

Prvič slišim, da bi bile težave z AF pogosta napaka pri 7D... prej nasprotno, berem namreč hvale, da je AF pri 7D odličen prav zaradi devetnajstih fokusnih točk, ki so vse križno povezane in bogate izbire AF področij. Seveda pa je tu treba dodati, da je pri 7D nujno resnično dobro poznavanje izbire AF področij, ki ustrezajo pogojem fotografiranja ali predmetu, saj le na ta način dobimo optimalne rezultate, in verjamem, da to marsikomu povzroča težave.
Kakorkoli že - meni AF na 7D dela odlično! thumbsup
Dušan Brezovnik

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati