0   

ss1234 @ss1234 31. Jan 2011, 20:00

No sevede da je 50 1.2 najboljši samo je kar predrag. Za Canona 50 1.4 sem slišal da je tako, tako...potem pa sem gledal Sigmo 50mm f/1.4 EX DG HSM ki je nekje umes. Je slučajno že kdo sprobal? Se splača? U aja uprobljal se bo tudi za snemanje videa tko da more met ročn fokus dobr.
 0   

aljazhabot @aljazhabot 31. Jan 2011, 20:05

Sam imam Canona 50mm 1.4 in je res dober objektiv. Dobro ostrenje. Vse tipi in topi. Moj prijatelj pa je šel na Sigmo 50mm in je tudi poročal da ni slaba. Tako da ni bistvene velike razlike. Eni so za to drugi za to stvar posameznika. Malo se oziraj na to kakšne filtre maš ostale ali če ti pašejo na enega in drugega.
 0   

misfits @misfits 31. Jan 2011, 20:09

Glavni + Sigme je veliko lepši bokeh pri odprtih zaslonkah, pa CAja ima malo manj kot Canon 50 1,4.
 0   

brbo26 @brbo26 1. Feb 2011, 14:52

Manualni focusu ni ravno odlika Sigme 50/1.4. Mislim, da ima samo četrt obrata od MFD do infinity. Pa ni ravno smooth as butter. Nimam pa pojma kako je pri Canonovih.
 0   

andyz @andyz 1. Feb 2011, 22:09

Izdelava in kakovost Canona 50 1,4 je dobra. Če pa je Sigma glede bokeha in CA-ja toliko boljša, pa ne vem.
andyz
 0   

Peter Bernik @Noob 1. Feb 2011, 22:41

Če vse štima z AF je Sigma za svetlobna leta boljša izbira od Canona. Sicer La nisem testiral, vendar je po poročanjih celo manj oster od Canona 1.4 do nekje f2. Le ta pa je bistveno manj oster od Sigme, do f2 zame neuporaben. Sem pa slišal, da naj bi bile zadnje serije La boljše (narejeni v 2010, mislim da mora imeti v serijski Y), o tem je Strobist pisal enkrat. Zasuk pri MF je res le 1/4, vendar je to enako kot pri C 85 1.8 (se pravi da je Sigma glede tega boljša). Sem ravno probal pri obeh. Bokeh je pa res precej boljši pri Sigmi, no ne od L-a seveda, samo da ti je itak predrag. Glede CA-ja ne vem, nisem tega čekiral pri Canonu, ga ima pa tudi Sigma precej do f2 (kar je seveda normalno, samo ne pričakuj prevelike razlike).
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 1   

iztok @izo 1. Feb 2011, 23:02

za (cine)video bo najbrž fajn razmislit o kakšnih starejših objektivih z manualnim ostrenjem in zapiranjem zaslonke, po možnosti še z kakšno dodatno ročico ali obročem za še bolj natančno delo.. tudi ceneje je lahko, čeprav ni nujno, če si zahteven..
pentaconi, zcj, zeiss, leitz, olympus, minolta, nikkor itd itd + primeren adapter in si rešil problem.
od af-jev pa ne vem, ročni fokus imajo ponavadi L serije dobro rešeno, pa mogoče še kakšna tokina ipd, ostalo so pa več ali manj povedali najbrž..
Zahvala: lenyn

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati