0   

jakanovi @jakanovi 5. Feb 2011, 21:17

Oj !
Naj mi kdo pove, kateri preglejevalnik fotk bi bil po vašem najboljši ?

Picassa, faststone al irfanwiew
 0   

steppenwolf @steppenwolf 5. Feb 2011, 22:47

Jaz uporabljam vse tri.
Picaso imam predvsem za nalaganje v spletni album.
Irfan View mi je všeč, ker deluje res hitro in ga imam nastavljenega za privzeti pregledovalnik slik v sistemu.
Faststone pa imam za hitre oglede map fotografij, ko imam opravka z RAW datotekami - se mi zdi, da podpira več formatov. Morda pa bi moj Irfan rabil kakšen update...

Od vseh treh je meni za hitro pregledovanje najbolj všeč Irfan.
Na drugem mestu je zame FastStone, na zadnjem pa Picasa. Picasin sistem uvažanja fotografij mi ni preveč všeč...

LP
 0   

Kris @kris 6. Feb 2011, 08:42

Faststone je zakon! thumbsup
Z njim se da delat vse živo, samo malo si je treba vzet čas in ga naštudirat.
 0   

Jože @cfb1970 6. Feb 2011, 09:56

FastStone! thumbsup
CFB 1970
 0   

Aleš @lial 6. Feb 2011, 12:46

Še en glas za FastStone.

Po enem letu sem ga po zaslugi 'stepenwolfa' danes spet odprl in - pozabil na Picaso.
Irfan pa imam samo zaradi batch-a, sicer pa mi nekako 'ne sede'.
 0   

Tomislav @tomaz_urh 6. Feb 2011, 13:37

Faststone!
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 6. Feb 2011, 17:50

Priznam da FastStone nisem dodobra preveril, ampak sam dam glas Picasatu. Sem se ga čisto navadil in ima kar nekaj zanimivih funkcij: prepoznava obrazov, lokacija posnetkov na mapi (še bolje, če fotoaparat shranjuje GPS lokacijo).

Sprobaj oba in sam presodi kateri ti najbolj ustreza.
 0   

Kris @kris 6. Feb 2011, 19:21

Citiram:
Irfan pa imam samo zaradi batch-a

Sej se da v faststonu skoraj vse batch-at: izbereš fotke > desna tipka na miški > tools > batch convert ali pa batch rename ... več že človek skorajda ne rabi smile

Ideja: mogoče bi blo fajn če bi kdo kak tutorial naredil za tele zastonjske pregledovalnike.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 6. Feb 2011, 20:43

+1 za Faststone

cenim predvsem batch convert, podporo RAW, prilagodljivost, možnost mape na enem in hkrati predogleda izbrane fotke na drugem monitorju, hitro pošiljanje kopij v izbrano mapo.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati