0   

Elvis @Turtle 6. Feb 2011, 09:40

Oj!
Moj 3-letni nadebudnež mi je z rokami fino 'prešlatal' lcd monitor. Na njem je vse polno prstnih odtisov in sledi, ki jih pustijo roke, če se z njimi dotikaš monitorja. S čim in kako bi bilo najbolje zadevo očistiti, da pri tem nebi poškodoval monitorja?
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 6. Feb 2011, 09:59

Bombažna krpa ali jelenova koža ali posebni robčki za monitorje. Važno da nima v sebi celuloze (ala papirnati robčki).
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

urosm @urosm 6. Feb 2011, 10:22

Najbolj pomembno pa, da čistiš monitor, ko ni vroč - da ne puščaš lis.
 0   

Elvis @Turtle 6. Feb 2011, 10:29

Hvala za odgovora. A je bombažna krpa lahko rahlo vlažna, ali mora biti suha?
 0   

Sara_T @Sara_T 21. Jun 2012, 16:32

JKo ga moji popacajo, ga poprskam s čistilom za steklo in obrišem s krpico iz mikrovlaken. Ne pušča sledi in ne poškoduje.
 0   

Boris @pesnik 21. Jun 2012, 19:55

philips screen cleaner,dobiš raspršilo+krpico zraven in stane par €
 0   

Jernej Lasič @Sviri 21. Jun 2012, 20:43

Sej niso tako občutljive te zadeve... zmočiš robec in je.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

komar89 @komar89 21. Jun 2012, 21:08

Kaj je naša družba postala potrošniška, ne moreš verjet. Za vsak drek je treba kupit namensko specialno čistilo plus neke superduper mikrofakingkrpice. Kot je rekel prehodnik, voda plus navadna krpa dela čudeže.
šank, drš me, jst te bom spustu...
 0   

iztok @izo 21. Jun 2012, 21:49

suho brisanje bo na dolgi rok pustilo pise po površini, vsaj če gledam po monitorju sodelavke. kot so povedali, ugasnjen monitor, sprana in ožeta krpica za čiščenje (namenska za lcd-je, ali za očala ipd) v topli vodi in to je to.
enako velja za tudi za ohišje, sploh, če je zadeva glossy. če boste na suho, bo na dolgi rok vse spisano..
 0   

iztok @izo 21. Jun 2012, 21:56

Sara_T je napisal/a:
JKo ga moji popacajo, ga poprskam s čistilom za steklo in obrišem s krpico iz mikrovlaken. Ne pušča sledi in ne poškoduje.

tole z čistilo za stekla ne vem, če bo najboljša varianta. za crt-je mogoče še gre (steklena površina), po lcd-jih, predvsem mat pa jst ne bi šprical z nečim, kar imal notr alkohol ali kaj podobnega, se zna zgodit, da bo na dolgi rok površina postala motna ali kaj podobnega.
kot smo že povedali, voda po krpica..
 1   

Jernej Lasič @Sviri 21. Jun 2012, 22:00

Ma dobro, sej se ne briše teh zadev na 3 ure da b se blo treba bat prask... Ne pretiravajte, vzem kar ti je pri roki pa pobriš.
Zahvala: SJan
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 1   

Žiga @thunder_road 21. Jun 2012, 23:35

Sviri je napisal/a:
Ma dobro, sej se ne briše teh zadev na 3 ure da b se blo treba bat prask... Ne pretiravajte, vzem kar ti je pri roki pa pobriš.

Tu se moram pridružit mnenju; včasih se res preveč pikolovsko vržemo v popolnoma nevažne zadeve in iz tega delamo doktorat, medtem ko drugi s tem služijo na naš račun (pa naj se sliši še tako grdo od mene). Tako hudo občutljive pa te zadeve spet niso... dokler monitorja ravno ne brišete s kovinsko krpico za čiščenje posode se ni treba obremenjevat! Kot bi rekel Shakespeare: "Much ado about nothing".
Zahvala: SJan
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

DamDesign @DamDesign 22. Jun 2012, 08:26

Moj lap-top je bil v cca 8 letih, odkar ga imam, delezen ze neskoncno (vem, da je toliko, ker sva s Ćaknorisom skupaj stela...) ciscenj z navadno mokro viledo za steklo... Voda iz pipe je cudezna zadevica, ce ne kompliciras grin Ima matt ekran in zaenkrat se ni videti prask ali kakrsnekoli druge poskodbe grin

Sluzbeni monitor sem enkrat cistil s temi super-duper zvarki in krpicami iz mikrocesarkolize (firma nabavla, treba sprobat...) in... Ne, me ni prepricalo, ker so ostale lise in nikakor nisem mogel doseci povsem ciste povrsine... Naslednjic sem ga cistil z mokro krpico in je bilo vse ok grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Simon @partyzan10 22. Jun 2012, 09:14

Z dratpiršno bigrazz
Poročna fotografija http://www.justmarried.si/

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati