0   

alma @Zmajcy 8. Feb 2011, 07:49

Kupila sem omenjeni model fotoaparata, ki dela krasne fotke, nikakor pa ne uspem inštalirati programa oz. funkcije za GPS, ki naj bi delovala tako, da bi lokacijo fotografije fotoaparat prikazal že na zaslonu (kjer naj bi tudi sicer deloval gps nekako tako kot garmin).
Na forumih sem videla, da imajo težavo s tem tudi drugi uporabniki tega modela; očitno pa v programu za inštalacijo tako ali tako sploh ni Slovenije. ;( Nekaterim uporabnikom iz tujine je težavo vseeno uspelo rešiti. Ker me tole kar precej jezi in je bil aparat zaradi gps precej dražji, bom zelo hvaležna za vsak namig oziroma pomoč.
Glede na to, da tovrstnih programov doslej nisem uporabljala, pa bi vprašala še, kako oz. v katerih programih je mogoče določiti lokacijo fotke potem, ko to preneseš na računalnik?
Druga težava je, da se mi zdi, da Samsung precej počasi deluje. Je mogoče, da je to zaradi GPS-a? Morda je tak samo moj občutek, ker sem na ta model prešla s Canona 40D, ki je postal pretežak za backpack potovanja ... Hvala za pomoč!
 0   

Rumko @Rumko 8. Feb 2011, 19:49

Zmajcy je napisal/a:
Kupila sem omenjeni model fotoaparata, ki dela krasne fotke, nikakor pa ne uspem inštalirati programa oz. funkcije za GPS, ki naj bi delovala tako, da bi lokacijo fotografije fotoaparat prikazal že na zaslonu (kjer naj bi tudi sicer deloval gps nekako tako kot garmin).
Na forumih sem videla, da imajo težavo s tem tudi drugi uporabniki tega modela; očitno pa v programu za inštalacijo tako ali tako sploh ni Slovenije. ;( Nekaterim uporabnikom iz tujine je težavo vseeno uspelo rešiti. Ker me tole kar precej jezi in je bil aparat zaradi gps precej dražji, bom zelo hvaležna za vsak namig oziroma pomoč.

Se se nisem ukvarjal z instalacijo zemljevida (prevec dela, prelen in se za povrh vsega imam na telefonu google maps tako da se nisem nasel razloga za ves potreben trud), kolikor pa sem iz dozdajsnjega raziskovanja razbral, naj bi na samsungovi strani (http://www.samsung.com/uk/support/detail/mapViewPopup.do) se moral registrirati, ko pa zemljevid dejansko preneses, se ga pa mora skopirati na kartico/kartice (ce uporabljas vec kartic, se mora na _vsako_ nalozit zemljevid, ker fotoaparat samo bere te zemljevide iz kartice in jih nikoli ne instalira v svoj interni pomnilnik) in naj bi bilo to to?

Zmajcy je napisal/a:
Glede na to, da tovrstnih programov doslej nisem uporabljala, pa bi vprašala še, kako oz. v katerih programih je mogoče določiti lokacijo fotke potem, ko to preneseš na računalnik?

Podatki so shranjeni v sami sliki (EXIF ... glej geotagging), kar bi ti naceloma vsak uporaben program za slike moral znati prikazati (vsaj raw gps koordinate ... recimo pri digikam-u imas pri metadata view-u GPS tab).

Zmajcy je napisal/a:
Druga težava je, da se mi zdi, da Samsung precej počasi deluje. Je mogoče, da je to zaradi GPS-a? Morda je tak samo moj občutek, ker sem na ta model prešla s Canona 40D, ki je postal pretežak za backpack potovanja ... Hvala za pomoč!

Ni zaradi GPS-a, je to kar privzeto obnasanje na kar se bos morala navaditi. Zelo nadlezno, ko recimo poskusas spremeniti tako shutter speed kot focus style, ker sta precej oddaljena med sabo v meniju.
 0   

alma @Zmajcy 9. Feb 2011, 07:51

Rumko: pozabila sem omeniti: navedeni program sem skopirala na kartico in je gor, vendar zadeva na fotoaparatu kljub temu ne deluje. confused

Hvala tudi za oba preostala nasveta. Doslej sem za urejanje uporabljala Photoshop, z drugimi programi pa se sploh še nisem ukvarjala ...
 0   

Rumko @Rumko 12. Feb 2011, 14:17

Zmajcy je napisal/a:
Rumko: pozabila sem omeniti: navedeni program sem skopirala na kartico in je gor, vendar zadeva na fotoaparatu kljub temu ne deluje. confused

Hvala tudi za oba preostala nasveta. Doslej sem za urejanje uporabljala Photoshop, z drugimi programi pa se sploh še nisem ukvarjala ...

http://forums.dpreview.com/forums/read.asp?forum=1001&message=36416839 zgledajo kot zanimivi napotki, na linku do torrenta pa zgleda, da Slovenije res ni na voljo? Si prepricana, da res rabis na fotoaparatu zemljevid? grin
 0   

alma @Zmajcy 12. Feb 2011, 16:33

Rumko: najlepša hvala, to zgleda veliko bolj smiselno! Bom poskusila. No, nisem ravno prepričana, da ga potrebujem - ampak če sem že kupila takega z gps, me res jezi, da ta ne dela ... sad
 1   

Rumko @Rumko 14. Feb 2011, 00:45

Zmajcy je napisal/a:
Rumko: najlepša hvala, to zgleda veliko bolj smiselno! Bom poskusila. No, nisem ravno prepričana, da ga potrebujem - ampak če sem že kupila takega z gps, me res jezi, da ta ne dela ... sad

GPS dela, preverjeno ze nekajkrat. Ne dela kvecjemu prikaz zemljevida kar pa je precej unrelated feature (edina povezava med tema dvema funkcijama je zmoznost map view-a prikaz trenutnih koordinat namesto koordinat iz EXIF podatkov). grin
Zahvala: Zmajcy
 0   

alma @Zmajcy 14. Feb 2011, 07:44

Rumko: res je, GPS dela, samo območje s signalom je bilo treba najt ... grin Ženske, pač. upset
Hvala za potrpljenje in pomoč - zadeva je zdaj super!
 0   

Rumko @Rumko 14. Feb 2011, 11:35

Zmajcy je napisal/a:
Rumko: res je, GPS dela, samo območje s signalom je bilo treba najt ... grin

Ja ... bodi tudi previdna z anteno (izboklina na levi na kateri pise GPS), ker se zna zgoditi, da je samo prst na anteni ze dovolj, da ne dobi signala.

Zmajcy je napisal/a:
Ženske, pač. upset

Sploh ne bom komentiral biggrin

Zmajcy je napisal/a:
Hvala za potrpljenje in pomoč - zadeva je zdaj super!

Np
 0   

alma @Zmajcy 14. Feb 2011, 23:05

Rumko, hvala za vse!
Zdaj pa samo še eno vprašanje (ker imaš očitno ta model): se ti kaj sanja, kako nastaviti avtomatski flesh v funkciji "Auto"? "Puščica" je vklopljena, nikakor pa mi ne uspe, da bi se ta avtomatsko zagnal oziroma ko je vključena ta funkcija, sploh ne dela ... Če je vklopljen "smart", flesh ob enaki svetlobi normalno deluje.
 0   

Rumko @Rumko 15. Feb 2011, 00:26

Zmajcy je napisal/a:
Rumko, hvala za vse!
Zdaj pa samo še eno vprašanje (ker imaš očitno ta model): se ti kaj sanja, kako nastaviti avtomatski flesh v funkciji "Auto"? "Puščica" je vklopljena, nikakor pa mi ne uspe, da bi se ta avtomatsko zagnal oziroma ko je vključena ta funkcija, sploh ne dela ... Če je vklopljen "smart", flesh ob enaki svetlobi normalno deluje.

Jaz vecinoma slikam na manual, ampak naceloma ko je flash na auto ga on samodejno vklopi, ko se mu zdi da ga potrebuje. Lahko ga pa "force-as" v navadnem auto mode-u, tako da preklopis na red-eye mode (takrat vsakic bliskne).
Upostevaj, da pri smart auto on zazna kaksna scena je, ki jo slikas. Ce recimo zazna, da poskusas slikati nekaj belega, ki pa zaradi osvetljave ni popolnoma belo, bo v smart auto nacinu uporabil flash medtem, ko v "navadnem" auto pa ne bo uporabil flasha. Simple test naredis, da usmeris objektiv v belo steno na katero neenakomerno sveti luc in najdes kar nekaj pozicij, kjer se bo drugace odlocil glede flash-a v smart in v normal auto mode-u.
 0   

alma @Zmajcy 15. Feb 2011, 19:31

Sploh ne vem, kaj mu je bilo, ampak ni in ni šlo ... Vendar je remont vseeno uspel - flash v auto se je vklopil, ko sem mašino zresetirala.
Upam, da je s tem konec težav.
smile

Rumko, hvala!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati