0   

Jaka Štravs @Stravs 8. Feb 2011, 20:54

Imam en problem. Uporabljam nikon d40x, objektiv 18-55 za začetek. Slikal sem en hokejski turnir ki se je zatekel pozno v noč. Slike v mraku in slike v noči niso izostrene. V mraku sem si pomagal z ravnovesjem beline, da sem dobil svetlejše posnetke, ker sem uporabljal kratek čas zaklopa (zaradi ostrine, kar mi je retalo).
Kakšne nastavitve naj uporabim, probal sem na vseh načinih A in M tudi avto , samo avto mi vedno uporablja flash, ki pa se ne obnese prav dobro.
 0   

Aleš @lial 8. Feb 2011, 21:06

Ravnovesje beline ni pravi recept.
Moral bi dvigniti ISO vsaj na 800, kjer so še zelo uporabne fotografije, pogojno pa tudi do 1600, kjer je sicer nekaj šuma, vendar niso videti tako slabo.
 0   

PrimozS @PrimozS 9. Feb 2011, 10:29

18-55 bolj ali manj "zmrzne" v pogojih, kot si jih navedel.
Slike so pa neostre al stresene (zaradi predolgega časa)?
 0   

cebelca @cebelca 9. Feb 2011, 11:19

Kot je bilo že prej omenjeno je glavna nastavitev ISO nastavitev. ISO bi res moral dvigniti na 800 ali še več. Ti pa povem iz lastnih izkušenj pri slikanju hokeja, da boš z 18-55 težko naredil konkretno fotografijo. Če želiš fotografirati šport v dvoranah boš moral pogledati za kakšnim svetlobno boljšim objektivom. Za slikanje nato uporabi prioriteto zaslonke in nastavi najbolj odprto zaslonko 2.8 in pa večji ISO. Sam za hokej uporabljam Sigmo 70-200 2.8.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 9. Feb 2011, 12:54

Za hokej ponavadi potrebuješ ISO 3200, zaslonko 2.8 in 1/500s.
To so grobe nastavitve, vsaka dvorana ima malo drugačno razsvetljavo. Pri dobro osvetljenih lahko delaš tudi na 1600 ISO in zaslonko 3.2 ali 3.5. Pri slabše pa je včasih tudi 5000 ISO komaj dovolj. 1/500 je pa skorajda nuja, saj je hokej zelo hiter šport. Tudi AF mora biti hiter.
 0   

Jaka Štravs @Stravs 12. Feb 2011, 09:52

Hvala vsem za odgovore. Vidim, da za lepe fotke v temi rabim boljši objektiv in malo več izkušenj. Hvala za nasvete.
LP Jaka

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati