0   

alpinum @alpinum 15. Feb 2011, 14:09

Lp,

Prosil bi da mi pomagate pri izbiri stativa.Cena naj bo med 100 in 200€.Uporabljal bi ga za fotografiranje narave,kot so naprimer slapovi kjer bodo potrebni nerjaveči materijali.Nanj bom upam da lahko posadil Canona 7d.Potrebujem stativ ki bo primeren tudi za macro fotografijo sepravi da se lahko dodobra zniža.Sepravi potrebujem dober stativ,ki se lahko zelo zniža in omogoča fotografiranje iz stoječega položaja.

Uporaba bo kar extremna!!!

Hvala vam za predloge in odgovore

Lp Nejc

Odpru sem novo temo ker rabim več predlogov:)
 0   

antasi96 @antasi96 15. Feb 2011, 14:37

lial je napisal/a:
Predlagam TO STOJALO in TAKŠNO GLAVO
Sicer je cena nekaj čez najvišjo, vendar se teh stvari ne kupuje vsak dan...

drži se tega

p.s. podvojena tema je samo smetenje
 0   

alpinum @alpinum 15. Feb 2011, 14:40

Potem bi pa prosil moderatora da tastaro pobriše!!

Hvala
 0   

andyz @andyz 16. Avg 2012, 16:42

Predpogoj je čvrstost sklopov in teža.
Ne nasedaj na razne "super" zadeve iz lahkih materialov.
Tisti, ki ga omenja antasi, je povsem OK. Tudi glava, ker jo lahko z ročkami precizneje nastavljaš.
Kroglične so seveda dobre, samo drage. Kakšne cenejše variante pa so za težji aparat neuporabne.
Važno je tudi, kako hitro lahko stativ postaviš in zložiš. Kaj dosti več od 10s ne bi smelo trajati.
Kar se hitrosti tiče, so boljše klipsne od navojnih obročkov, ker lahko istočasno zapreš vse hkrati na isti nogi, ko stativ zlagaš.
Ne bi rad delal reklame, a imam točno enakega, pa mi dobro služi. Masa je malo manj kot 3kg,
imam 7D in občasno tudi 70-300 L, kar je že znatna teža.
Seveda so še bolj masivni in verjetno glede na učinek boljši, ampak treba je upoštevati tudi to, da moraš zadevo nosit naokrog.
 0   

iztok @izo 16. Avg 2012, 18:04

bom zdej za monfrotto:
190x je ok za tvoje potrebe, zdej če dosti hodiš, si ga lahko omisliš v karbonski izvedbi (namenoma pišem karbon, ker drgač itak ni razumljivo), ker malenkost pridobiš oz izgubiš na teži, pa varianto z 4-delnimi nogami, ker se sestavi na manjšo razdaljo. če pa ne boš tolikokrat nucal in to res niso ne vem kakšni pohodi, bodo tudi 3-delno noge čist ok.
glede glave pa bi ti jst priporočil krogelno, je dosti hitrejša za nucat in bolj enostavna. zdej če pa res rabiš nekaj ekstra natančno za ne vem kakšen makro, potem pa bolj natančne (in s tem večje in tudi bolj nerodne) glave.
material je več ali manj aluminij, guma, plastika ter karbon (če gre za krabnsko varianto nogic), tako da se ti ni treba preveč sekirat zarat vode, sploh sladke.
obvezno pa v štacuno, pa malo probat, najboljše kr z kakšnim ruzakom in oprem, da vidiš, kako je kaj skupaj. enkrat to nisem naredil, pa sem se potem po glavi tolkel..
 0   

Aleš @lial 17. Avg 2012, 06:09

Kamion je napisal/a:
Kakšno stojalo mi priporočate za 60€?
LP M

Ker vidim, da nihče ni opazil omejitve v ceni, sedaj pa predlagajo sicer dobre, vendar nekajkrat dražje modele stojal, bom nekaj dodal:
Skupna značilnost vseh treh, ki si jih linkal, je relativno majhna nosilnost, to pomeni da na njih ne bo ravno trdno stal kakšen DSLR z nekoliko večjim zoom objektivom.
Če te to ne moti, potem lahko predlagam Triopo, ki je prvi v tvoji izbiri. Stojalo je dovolj kvalitetno izdelano, eno stojalo te firme imam in sem z kvaliteto zelo z zadovoljen.
Torej: če je omejitev 60€, potem je to- to.

LP
 0   

skorpijoncek66 @skorpijoncek66 17. Avg 2012, 07:08

Nekako priporočena nosilnost stativa je body+objektiv x 2. Torej odvisno, kakšen body in objektiv uporablja. A če bi sklepal, da iščeš stojalo cenejše variante, potem najbrž tudi nimaš kakšnih profi in težkih teleobjektivov. No mogoče se motim. Vsekakor pa je Triopo z nosilnostjo do 5,5kg boljša izbira od ostalih dveh linkanih (2 in 3 kg nosilnosti - kar je že skoraj premalo).
Maksimalna in minimalna višina tudi dostikrat pride v poštev, odvisno kaj se fotografira. Prav tako tudi teža samega stojala... na daljših turah se to kar pozna.
Tako da najbolje iti v trgovino in pogledati ter preizkusiti, kako stvar izgleda v reali.
 0   

Peter @saintek 17. Avg 2012, 12:39

Meni je Ratter tudi predlagal Slik 700dx pro in je odličen stativ.
 0   

mkavci9 @mkavci9 14. Jan 2013, 15:20

jaz tudi kupujem stativ.

Rad bi predvsem majhnega, za potovanja in trpežnega, kovinskega. Rabim pa za sony nex, + ruski pa nemšči objektivi ki so težki skor kilogram. Jupiter 21a 200 f4 in CZJ sonnar 180 f2,8. Predvsem s temi objektivi se zadeva z amatersko robo juga kot nora. Zdaj sem imel enaga s hofferja in ni šans da si kaj pomagam z njim. Rabim eno srednjo stvar za 50 do 100 evrov. Predvsem bi rad, da je stabilen.

Hvala
 0   

mrv @ptujchan 15. Jan 2013, 08:40

svetujem starega cullmana, poiščes na ebayu. okoli 25-35Euro so vrhunski modeli,točnih njihovih oznak ne znam
 0   

mkavci9 @mkavci9 15. Jan 2013, 13:08

ej, hvala za dober nasvet. Že tko sem bol mahnjen na old school stvari. Brskam po netu in vidim, da so tej stari Cullmani kar cool.

Hvala
 0   

iztok @izo 15. Jan 2013, 14:22

mkavci9 je napisal/a:
j
Rad bi predvsem majhnega, za potovanja in trpežnega, kovinskega. Rabim pa za sony nex, + ruski pa nemšči objektivi ki so težki skor kilogram. Jupiter 21a 200 f4 in CZJ sonnar 180 f2,8.

uf, kombinacijo nex-a in 180/2.8 (predpostvaljam za srednji format) pa bi rad videl na sliki, david in golijat, hehe. za kašne zadeve bo treba pa že kaj bolj orenk pogledat, imam občutek..
 0   

Aleš @lial 15. Jan 2013, 14:41

Za ta denar in ob teh zahtevah, predlagam Triopo model 3228 X8C ( KLIK ) tega imam in ga uporabljam za digiskopijo, zato lahko zagotavljam, da je dovolj nosilen in je njegovo razmerje cena/kvaliteta najboljše. (sicer sem ta predlog zgoraj že zapisal, pa vendar)

@izo: če te zanima, kako je videti Nex z velikim in težkim objektivom:
in spodaj pod 'joystick' glavo je Triopo...
 0   

iztok @izo 15. Jan 2013, 14:48

lial, czj 180/2.8 (če govorimo za pentacona 6x6) je po mojem tu nekje, vsaj kar se širine (če ni še širiši) in teže tiče, je pa krajši. že z 30d je zgledal velik, kaj šele na nex-u.
 0   

Miran @miran_a 16. Jan 2013, 09:27

V vsakem primeru daj na stativ objektiv, ne aparata, da je težišče čim bližje osi stativa. CZJ 180/2.8 ima svoj navoj za stativ, sicer je bolj švoh, ampak je pa. Se pa meni zdi precej nesmiselna kombinacija takega objektiva in nex-a. CZJ 180/2.8 je za srednji format odličen, na APS-C pa bistveno manj. Dobiš enako ali boljšo kvaliteto v veliko manjšem paketu, če uporabljaš primerljiv objektiv za 35mm format. Poleg tega imaš lahko velike probleme z internimi odboji zaradi adapterja, ker je tako dolg, adapterji pa so praviloma iz precej gladkega materiala. Jaz sem moral svojega od znotraj obleči s črno tkanino, da sem zmanjšal odboje (poceni kitajc pač). Ampak kot rečeno, natikati objektive za srednji format na nex-a je skoraj smešno. grin
 0   

iztok @izo 17. Jan 2013, 12:12

CZJ 180/2.8 je za srednji format odličen, na APS-C pa bistveno manj.

v mojem primeru se ne bi glih strinjal s tem, je pa res, da je velik on okoren in da je za recimo nex-a verjetno kakšen czj 200/2.8 (leica format) boljša izbira..
 0   

mkavci9 @mkavci9 17. Jan 2013, 15:13

Hvala za mnenja, Prav tega triopo-ta sm danes osebno gledal v foto-kliku. Sicer imajo samo karbonskega, k jim je navadnih zmanjkalo. Bom premislu, ker mi je kar všeč.

Kar se tiče objektivov je tako da sem tri pentacon mount, carl zeiss Jena zebra objektive (180 Sonnar, 80 biometar 50 flektogon, 50 planar) dobil zraven Pentacon Six Tl oparata. Nabavil sem adapter za Nexa, ampak nism ji še sprobal po pravici.

Sprobal pa sem že ruske m42 objektive, z m42.Nex adapterjem. To sta Mir 24m in Jupiter 21a(4/200). Moram reči, da so mi zelo všeč. Sicer sem laik, ampak nekatere slike so bomba.

Slike Sonnarja (f2,8/180mm) z nexom
Slika jupiterja 21a (f4/200mm)

Slika Mir 24m(f2/35mm)

še par slik z Jupirom

ta je ekperiment:) Sliano z dvema telekonverterjema na cca120 metorv
Sony nex5n + 3xSoligor + 2x Vivitar + Jupiter21a

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati