0   

Miran @fisheye 16. Feb 2011, 21:42

Lep pozdrav

Imam tiskalnik Canon ip3600. Z njim sem kar zadovoljen. Jasno, enkrat zmanjka črnila v kartuši-ah in je potrebno menjat. Na ebay-u sem kupil kartuše (ugodno dva kompleta) in nisem bil pozoren, da so brez čipa. Nekaj sem brskal po netu in zasledil, da je mogoče čip iz izrabljene kartuše vstaviti v novo, vendar ga je potrbno resetirati-preprogramirati. Ima kdo kakšno idejo kako to narediti ali obstaja kakšen programček, da se čip resetira ali kaj podobnega.

V naprej se zahvaljujem za kakšen koli dober nasvet.

LPM
 0   

iztok @izo 16. Feb 2011, 21:45

dobi se neke zadevce (tako iz spomina), s katerimi reprogramiraš/resetiraš časovno kodo, vendar se mi zdi, da moraš kupit komplet za filanje ipd, ne vem, za točno katere znamke ali vrste tiskalnikov to obstaja, sem slučajno nekje zasledil. malo pobrskaj..
 0   

M @M__M 17. Feb 2011, 01:16

Tudi če ne resetiraš, bo delalo normalno naprej, edino količine barve ti ne kaže.
Sicer pa obstajajo tudi samoresetirni čipi, ciss sistemi in tudi reseterji čipov.

Jaz sem reseter čipov kupil tule http://www.biro.si/si/ sedaj po novem pa uporabljam ciss sistem na Canonovi Pixmi IP4300. Tiskanje je praktično zastonj...
 0   

Miran @fisheye 17. Feb 2011, 09:28

Obema hvala za nasvet. Resetter je že naročen. In kot si rekel M_M se bo tiskalo na veliko smile.

LPM
 0   

M @M__M 17. Feb 2011, 09:32

...in to praktično zastonj grin

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati