0   

Goran @mobil11 19. Feb 2011, 01:18

Nekoliko bolj zagnano se ukvarjam s fotografijo 3 leta. Do sedaj sem imel Sony A300 in objektive, ki so mi pokrili območje od 18 do 500mm. Po dolgem premisleku sem se odločil da grem na canona.

Večinoma fotografiram letalstvo, a abčasno tudi motocross, koncerte, portrete, ... Torej opremo želim precej splošno.

Body bo 7D. Razlogi so predvsem odlično ohišje, FPS, AF, video,...

Pri objetivih pa se nekoliko zatakne upset

- Za široki kot bom najverjetneje izbral Samyang 8mm, ki ima primerno razmerje cene in kvalitete, glede na to koliko ga bom uporabljal.

- Naslenji bo Canon EF 50 mm F/1.8 II - enaki razlogi kot pri Samyangu

- 70-200mm F4 Želja je vsekakor 2.8 IS, a finančno stanje ne dovoljuje. Glede na to da večinoma fotografiram zunaj in da je po tistem kar sem prebral kvaliteta slike primerljiva z F2.8, menim da bo F4 zaenkrat povsem dovolj.

- Za več mm, ki so pri letalih zelo dobrodošli si mogoče v prihodnosti omislim še 1,4 extender in 400mm F5,6 ali 300mm F4

- Najtežja odločitev je pri "klasičnem" zoomu:
-24-105/4 ali 24-70/2.8 nekoliko previsoka cena
-17-40/4 precej mikaven a prebral sem precej negativnih komentarjev
-EF-S 17-55 mm F/2.8 IS USM
-???
-mogoče zaenkrat, glede na to da ne uporabljam precej širokega kota, dokler bančni izpisek ne pozabi na "-" le kakšen rabljen EF-S 18-55 mm F/3.5-5.6

Kaj mi predlagate za klasičen zoom objektiv? Komentarji, kritike,... glede ostale opreme, ki sem jo izbral?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 19. Feb 2011, 07:50

predlog: namesto f4 canona nabavi sigmo 2.8, če že boš hotel imeti extender. z f4 in extenderjem bo ratalo malo temeno.

glede ˝klasičnega˝ zoom pa predlagam tamrona 17-50mm f/2.8... če bi imel varianto, da bi mi špilal na 1.3 crop faktorju, bi ga že še vedno imel.

samyang 8mm je pa itak špica (fotoklik imajo to robo)
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

primoz75 @primoz75 19. Feb 2011, 08:45

tisti ki piše slabo o 17-40 nima pojma zakaj se sploh gre.
 0   

andyz @andyz 19. Feb 2011, 09:56

Če vzameš Canona 24-105 f4 L, gotovo ne boš obžaloval.
Glede ostrine je boljši kot 24-70 f2.8 L, pa še lažji je za okrog prenašat.
 0   

Simon @partyzan10 19. Feb 2011, 10:25

Glede 70-200 azmisli o novi sigmi, prav tako če boš imel crop senzor o novi sigmi 17-50 2,8 OS, ki jo imam sam in se zelo zadovoljen z ostrino.
Poročna fotografija http://www.justmarried.si/
 0   

Goran @mobil11 19. Feb 2011, 10:57

ZiZa je napisal/a:
predlog: namesto f4 canona nabavi sigmo 2.8, če že boš hotel imeti extender. z f4 in extenderjem bo ratalo malo temeno.

glede ˝klasičnega˝ zoom pa predlagam tamrona 17-50mm f/2.8... če bi imel varianto, da bi mi špilal na 1.3 crop faktorju, bi ga že še vedno imel.

samyang 8mm je pa itak špica (fotoklik imajo to robo)

Na sony in Sigmi 150-500mm tudi pri F6.3 (500mm) nisem imel nekih pretiranih težav. Kako se pa omenjena objektiva po vaših izkušnjah izkažeta glede hitrosti AF-a in ostrini od F4 do F11?
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 19. Feb 2011, 11:25

4 leta sem fotkal rally-je in podobne zadeve s canonom f4 in je zelo fajn objektiv - lahek, hiter, oster, kompakten... edini minus je f4, ki je proti večeru z uporabo cir. polarizatorja malo temen (daljši časi, višji ISO). sigme, ki si je (še) ne lastim pa po fotkah sodeč in po mnenju parih kolegov, da imajo podobne karakteristike kot canon f4... za pipetkarje (200x crop) je slabša sigma, a pustmo to. če boš na f4 nataknu extender 2x, boš imel f8 in željeno višjo gorišnico (400mm). da daš gor še cirkularni polarizator, bo precej temno... pri 2.8 imaš z 2x extenderjem 5.6 zaslonko... pomoje je to kar velika razlika...
Moje mnenje: dober kompromis je imeti sigmo 2.8 pa 2x extender, kot pa 70-200mm f/4 in še 400 oz 300mm fiksnega (kot si sam napisal)

btw, sigma je tudi macro...
 0   

primoz75 @primoz75 19. Feb 2011, 11:50

andyz je napisal/a:
Če vzameš Canona 24-105 f4 L, gotovo ne boš obžaloval.
Glede ostrine je boljši kot 24-70 f2.8 L, pa še lažji je za okrog prenašat.

a to si na kakšnem foto-blogu prebral? upset
 0   

primoz75 @primoz75 19. Feb 2011, 11:54

ZiZa je napisal/a:
4 leta sem fotkal rally-je in podobne zadeve s canonom f4 in je zelo fajn objektiv - lahek, hiter, oster, kompakten... edini minus je f4, ki je proti večeru z uporabo cir. polarizatorja malo temen (daljši časi, višji ISO). sigme, ki si je (še) ne lastim pa po fotkah sodeč in po mnenju parih kolegov, da imajo podobne karakteristike kot canon f4... za pipetkarje (200x crop) je slabša sigma, a pustmo to. če boš na f4 nataknu extender 2x, boš imel f8 in željeno višjo gorišnico (400mm). da daš gor še cirkularni polarizator, bo precej temno... pri 2.8 imaš z 2x extenderjem 5.6 zaslonko... pomoje je to kar velika razlika...
Moje mnenje: dober kompromis je imeti sigmo 2.8 pa 2x extender, kot pa 70-200mm f/4 in še 400 oz 300mm fiksnega (kot si sam napisal)

btw, sigma je tudi macro...

70-200 2.8/Sigma in extender 2x napram 70-200/4 + 300/4 ali 400/5,6? Raje slednje. fiksni objektiv poseče po dolgem in počez 70-200 2.8 (tudi canona) z extenderjem. Kot bi primerjal vožnjo po snegu z letnimi gumami in ketnami (obj+ext) ali z zimskimi gumami...

70/200 + extender + pola filter? ja, ampak sam za svoje veselje. tega ne boš počel, če boš imel naročen rally za fotkat za nekega naročnika...
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 19. Feb 2011, 13:44

se strinjam, fiksi so le fiksni... če pa imaš omejen budget... 2 lensa al pa 1 lens + extender, za slednje daš še enkrat manj €... je manjša kvaliteta, samo ni pa tko blazno slabša 2.8 z extenderjem kot f4 in fiksni... če gledaš na to, da nimaš ravno največji budget, je to dober kompromis.
glede naročnikov... ni glih ostrina za na jumbo plakat, samo za v revijo je pa ostrine čist dovolj grin
 0   

Erazem @erazem 19. Feb 2011, 16:07

Infocona je že spustila ceno za novo 70-200 2,8 OS, ki jo postavi v povsem novo luč. Glede standard zuma se pa namiguje na prihod naslednika 17-55 2,8 IS v obliki 15-60 2,8 IS. Računaj pa na ceno okrog 1000€.
erazem
 0   

Primož @Smrkec 19. Feb 2011, 18:04

Standardni zoom... na 7D pozabi 24-70/105 ker boš potem rabil še en širokokotnik...tako da razmisli o 17-55 2.8 is ki je odličen objektiv...če želiš privarčevati (a na račun slabšega ostrenja ... ki pa bo na 7D še vedno odlično) kupi tamrona (brez stabilizacije)...
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

Peter @MX_Peter 23. Feb 2011, 18:46

No ravno pravi čas se je tale tema odprla. Sem tudi sam ravno v razmišljanju in raziskovanju da nabavim nov body in objektviv nekje 17-50/55mm. Sem gledal pri Infoconi s kombinacijo Canon 7D in pa Sigma 17-50/2.8 EX OS HSM, pa me zanima, če Sigma dost hitro ostri, saj večinoma slikam motokros dogodke, kjer so tekmovalci priletijo mimo izredno hitro, je pa tudi ostrina velikega pomena.

Trenutno si lastim tudi Sigmo 18-50 F2.8, pa mi v kombinacijo s Canon EOS 350D v malenkost slabših svetlobnih pogojih zelo lovi fokus, malo bolje je na 40D. Drugače imam še Sigmo 70-200 F2.8 + x1.4 (ostri izredno hitro in tudi ostrina je zadovoljiva), Samyang fisheye 8mm, Canon 50 F1.8 in pa Sigma flash Super 530.

Bo Sigma 17-50 F2.8 zadostila mojim potrebam, ali mi priporočate kaj drugega?

Cena kompleta je 1899€

Aja se to je kej resnice o nasledniku 17-50-ke?

Lp, Peter
>>> Better to be a racer for a moment, than a spectator for a lifetime <<<
 0   

Simon @partyzan10 24. Feb 2011, 10:28

Sam sem lastnik sigme 17-50 2,8 OS in sem zelo zadovoljen z njo. Ostrina je prfektna, stabilizatro deluje zelo dobro (bolje kot pri canonu), hitrost je super, tako kot že vse zanje sigme s HSM motorčkom. Če že imaš sigmo 70-200 2,8 potem lahko hitrost primerjaš z njim oziroma je še za otenek hitrejša. Sam ti zelo priporočam nakup lahko pa jo itak v Infoconi tudi sam stestiraš in boš videl.
Poročna fotografija http://www.justmarried.si/
 0   

Peter @MX_Peter 24. Feb 2011, 13:09

Aha hvala za odgovor, mogoče še to, kako je kaj zaščiten objektiv na vremenske pogoje, verjamem da ni v rangu L objektivov ampak, me vseeno zanima.

Lp, Peter
>>> Better to be a racer for a moment, than a spectator for a lifetime <<<
 0   

andyz @andyz 24. Feb 2011, 13:37

Za Primoz75: Ne, nisem na blogu pobral, takšne navade, da bi tujo pamet prodajal, res nimam. Sem imel 24-70 in sedaj 24-105 in je informacija torej iz prve roke!
 0   

Peter @Focus 25. Feb 2011, 18:42

Popolnoma se strinjam s primozem75!

Znani profi fotograf Weslers pravi, da dela večino posnetkov krajine z 17-40 in 70-200 f/4 L IS USM.
In dela med drugim z omenjenima objektivoma tudi velike fotografije za jumbo plakate!
Objektiva uporablja na EOS 5D Mk2.
On pravi krajinska fotografija se eksponira najmanj pri f/8 in od tu dalje sta navedena objektiva izjemna.

V tem postu pa take diskusije ali 24-70 ali 24-105, ali bo denarja za 70-200 f/2.8L IS USM II, kako je 17-40 "zanič" itd.

70-200 f/2.8L IS USM II je namenski objektiv za reporterje in športne fotografe, ki si z njim služijo kruh.
24-105 je pa odličen popotniški objektiv (vse v enem).
 0   

RZ67 @RZ67 25. Feb 2011, 20:18

Focus je napisal/a:
kako je 17-40 "zanič"

A ni to tvoj dragulj upset
 0   

Peter @Focus 25. Feb 2011, 20:52

StrobistSi tukaj je googlov prevod:

Secret Canonov orožje za Landscape Photography
Objavljeno dne 12. julij 2010 z Lynch Jeff

Vsak objektiv ima proizvajalec nekaj tajno orožje v njem arsenal. Te skrite mali dragulji, ki uspešnosti, kakovosti in vrednosti daleč presegajo njihove cene. Za krajinska fotografa streljanju z Canon dslr ena od teh je EF 17-40mm f/4L USM.

Graditi kakovost tega objektiva ni nič manj kot odlično in dejstvo, da je najmanjši in najlažji Canonov ultra-širokokotni zoom je ta ideal pokrajine objektiv na tem področju. USM ring-type (ultra-sonic motor) se osredotoča zelo hitro in tiho. Oba obroč za ostrenje in zoom ring, so trdno na otip in presledki, da ne motijo drug z drugim v uporabi. Zoom funkcija je povsem notranja (sodček ne podaljša) in poudarek je isto. Again, obe te značilnosti so idealni za fotografiranje pokrajine. Kakovost slike s tem objektivom ni nič manj kot odlično in optična oblika uporablja tri asferične leče in ena Canonova "Super UD (zelo nizka disperzija) steklene elemente.

Vendar pa je najboljša lastnost tega neverjetno, mali objektiv krajina je cena. Na $ 750 (USD), to je pol cena je precej dražji veliki brat EF 16-35mm f/2.8L USM II, po ceni 1520 $ (USD). Da, EF 16-35mm je ena pika hitreje, ko pa je bil zadnji čas, ki ste ga uporabili ultra-širokokotni zoom na stežaj odprta? Jaz sploh ustrelil pokrajine posnetkov z mojo 5D Mark II na f/16 ali manjše doseči največjo globinsko ostrino mogoče.

Kot sem rekel, F E 17-40mm f/4L IS USM je odličen pokrajine objektiv.

Tukaj imaš še spletno stran draguljarja:

http://jefflynchdev.wordpress.com/2010/07/12/canons-secret-weapon-for-landscape-photography/

Če že hočeš StrobistSi je ta objektiv tudi moja izbira!

Še nekaj dodatne razlage:
Canon’s Other Secret Weapon for Landscape Photography
Posted on July 29, 2010 by Jeff Lynch

Earlier this month I wrote the article Canon’s Secret Weapon for Landscape Photography about their incredible EF 17-40mm f/4L USM ultra-wide zoom lens. Today I want to introduce you to two more Canon lenses that I love to use for landscape photography, the EF 70-200mm f/4L USM medium telephoto zoom and it’s image-stabilized brother, the EF 70-200mm f/4L IS USM.

What’s that you say? What self-respecting photographer would use a medium telephoto zoom for “serious” landscape photography? Believe me when I tell you that these two gems in Canon’s lens lineup are darn near perfect for landscape work. In fact, most of my top selling posters and fine-art prints were shot with one of these two lenses and I’m not alone in this. Many of the most highly respected professional landscape photographers in the world today use one of these two lenses, and for good reasons.

gornje prevedeno preko googla:
Drugi Secret Canonov orožje za Landscape Photography
Objavljeno 29. julija 2010, ki ga Lynch Jeff

V začetku tega meseca sem napisal članek Canon's Secret Weapon za Landscape Photography o svoji neverjetno EF 17-40mm f/4L USM ultra-širokokotni zoom objektiv. Danes želim, da vam predstavil še dva objektiva Canon, ki jo ljubim uporabo za fotografiranje pokrajine, EF 70-200mm f/4L USM srednje telefoto zoom in to je podoba stabiliziran brat, EF 70-200mm f/4L IS USM.

Kaj govoriš? Kaj je self-spoštovanje fotograf bi uporaba srednje telefoto zoom objektiv za "resne" fotografiranju pokrajine? Verjemi mi, ko vam povem, da sta ti dve draguljev v Postrojavanje objektiv Canon darn blizu kot nalašč za delo krajine. Dejstvo je, odtisi večina mojih top prodaje plakatov in fine-art so bili ustreljeni z enim od teh dveh objektivov in nisem sam v tem. Mnogi izmed najbolj cenjenih strokovno krajinska fotografa na svetu uporablja še danes eno od teh dveh objektivov, in za dobrih razlogov.
 0   

RZ67 @RZ67 25. Feb 2011, 21:07

Focus je napisal/a:
Vendar pa je najboljša lastnost tega neverjetno, mali objektiv krajina je cena.

Ne bi mogel niti sam bolje zapisat thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati