0   

hawkeye @hawkeye 21. Feb 2011, 11:49

Na Cameratools sem kupil nov omenjeni objektiv.
Imam 5D in 7D in na nobenem ne dobim zadovoljivega focusa oz. ostrih slik pri 1.8, niti pri npr. 2.2 ali 2.5.

Včeraj sem s 7D fotkal v dobra 2 metra oddaljen steber z vzorcem, na F1.8.
Nastavljal sem micro focus adjustement. Začel sem pri -20 in naredil 5 fotk, potem pri -15, -10, ... +15, +20.

Po pregledu fotk nisem bil zadovoljen z nobeno serijo. Potem se nisem imel več časa hecati, tako da testa še nisem čisto zaključil.

Vseeno vam pišem, če je imel kdo od vas podobne težave z EF 85 1.8 ?
Kolikor sem bral po netu, so vsi zadovoljni s tem objektivom.

Objektiv je seveda v garanciji, na računu od Cameratools piše 24 mesecev. EU waranty je priložen, ni pa poštempljan.
10 dni od nakupa je že poteklo.
Če se bom odločil ali lahko objektiv dam na servis v Sloveniji in kam ?
 0   

Kris @kris 21. Feb 2011, 14:58

A fotkaš v JPG ali RAW? Na mojem starem 20D sem imel zanimiv pojav z 100 2.8, ki je, ko sem slikal
v JPG falil fokus za cel centimeter, če pa sem slikal v RAW je bil pa fokus OK. Čudna zadeva, nihče mi vedel dati
kakega pametnega odgovora zakaj tako.
 0   

hawkeye @hawkeye 21. Feb 2011, 23:24

večinoma v JPG,sploh s tem objektivom sem do sedaj vedno v JPG
 0   

Jernej Lasič @Sviri 22. Feb 2011, 00:23

prilimaj kakšen 100% izrez da vidimo...
jaz nimam problemov s tem objektivom.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

brbo26 @brbo26 22. Feb 2011, 09:10

Preden se začneš zafrkavat s AF fine tuningom, naredi serijo slik z uporabo phase-detect AF ('navadni' AF) in z uporabo contrast-detect AF ('live view'). Če s fokusiranjem v live view mode-u dobiš ostrejše slike, potem poskusi z AF fine tuningom, sicer pa imaš pač objektiv, ki ni oster in ti bodo na servisu povedali ali je defekten ali pa samo preveč pričakuješ od njega.
 0   

hawkeye @hawkeye 22. Feb 2011, 09:48

Kot sem rekel:

Objektiv je seveda v garanciji, na računu od Cameratools piše 24 mesecev. EU waranty je priložen, ni pa poštempljan.
10 dni od nakupa je že poteklo.
Če se bom odločil ali lahko objektiv dam na servis v Sloveniji in kam ?
 0   

Oracle @Oracle 22. Feb 2011, 13:50

Probaj tudi, da ti pri prikazovanju fotke pokaže, kam je aparat ostril (nariše ti en rdeč kvadratek, ko predvajaš fotko). Tako boš najlažje videl v čem je fora, ker če ne veš točno kam si ostril pri 1.8, lahko nastane zmeda. Vsekakor pa prilimaj kakšen sample, da vidimo smile
 0   

robert @robz 3. Maj 2011, 00:47

Sem se kar ogrel za tale objektiv in me zanima če si rešil zadevo?po internetu namreč berem same pohvale na njegov račun:) lp
 0   

hawkeye @hawkeye 3. Maj 2011, 20:50

Misim, da sem, z mikrokalibracijo v 7D.
Res pa je, da je pri 1.8 kar plitva globinska ostrina in pri gibajočih npr. otrocih pogosto zgrešiš optimalni fokus.

Na 5D pa ga še vedno ne uporabljam. Bi moral objektiv nesti na kalibracijo skupaj z 5D.
A naredijo to zastonj na 3A ?
 0   

iztok @izo 3. Maj 2011, 21:21

če recimo nimaš kaj takšnega

lahko probaš po tem postopku
http://www.northlight-images.co.uk/article_pages/cameras/1ds3_af_micoadjustment.html
lcd monitor najbrž premoreš, tarčo najdeš tukaj
http://www.northlight-images.co.uk/downloadable_2/pattern_4.zip
in še je nekaj splošnega
http://www.xs4all.nl/~bvdwolf/temp/OPF/MicroFocusAdjust1.gif
 0   

hawkeye @hawkeye 4. Maj 2011, 19:55

imam 5D in ne 5D II

5D nima funkcionalnosti microadjustment

potrebno bi bilo kalibrirati objektiv skupaj z bodijem
to pa lahko izvedejo le na servisu, za sigmo 50 1.4 so mi to storili v Infoconi v Trzinu
 0   

Martini456 @Martini456 4. Maj 2011, 22:48

hawkeye za tole sigmo 50 1.4 me zanima če zastonj naredijo, kako hitro in če je zastonj tudi za objektiv, ki ni več v garanciji...?
hvala že vnaprej
 0   

Horvy @Horvy 5. Maj 2011, 06:16

Ne deli testov, pojdi fotkat...
 0   

iztok @izo 5. Maj 2011, 16:39

hawkeye je napisal/a:
imam 5D in ne 5D II

5D nima funkcionalnosti microadjustment

potrebno bi bilo kalibrirati objektiv skupaj z bodijem
to pa lahko izvedejo le na servisu, za sigmo 50 1.4 so mi to storili v Infoconi v Trzinu

no omenjal si tudi 7d in mikronastavitve, zato sem ti dal link do orodja.. za res pravio kalibracijo pa vprašanje, če tudi v 3a premoreja hardver, se šiba v tujino za takšne stavri (vsaj verjetno kar se tiče "pro" robe, ta naj bi bila L in 1 serija ipd). no, glavno, da se poštima, ni važno kje..
 1   

hawkeye @hawkeye 5. Maj 2011, 20:53

Martini456 je napisal/a:
hawkeye za tole sigmo 50 1.4 me zanima če zastonj naredijo, kako hitro in če je zastonj tudi za objektiv, ki ni več v garanciji...?
hvala že vnaprej

objektiv je bil nov, kupljen v SLO
poklical sem po telefonu in se dogovoril za uro, prišel tja z bodijem in obj., trajalo je cca. slabe pol ure, naredil je zastonj

če pa ne bi bil nov, pa ne vem, samo kolikor vem je Jure zelo ustrežljiv in bi mogoče naredil zastonj, je pač sigma support leta pred canon supportom
Zahvala: Martini456

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati