0   

Marko @markobb 23. Feb 2011, 13:50

Studiji vrjetno kr racunajo za slikanje diapozitivov na cd?

Lahko bi to storil sam, ce se prav spomnem obstaja adapter ki se ga da na canon DSLRja in tako zajemas diapozitive? Samo nevem kako se potem uravnana osvetlitev?

Moti me edino to ker nevem ce delajo to v studijih bolj kvalitetno, s kaksnim boljsim fotoaparatom kot je moj d300?
 0   

Miha @cedo 23. Feb 2011, 13:53

V studijih seveda skenirajo. Adapter za domačo rabo obstaja, osvetlitev pa uravnavaš "na uč".
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 23. Feb 2011, 13:55

Jaz jih fotkam tako, da jih položim na svetlobni pult za diase (z daylight lučjo) in jih z makro objektivom fotografiram. D300 je čisto v redu, le kontrast zmanjšaj ozirom fotografiraj v RAW in naknadno uravnaj kontrast. Za moje pojme so rezultati primerljivi s kvalitetnim skenom. Postopek je kar hiter, ko enkrat postaviš in umeriš zadeve. Se pravi aparat na trdnem stojalu, fiksna pozicija diasov in umerjeni parametri (100 ISO, f8 ali f11, MLU ter primeren čas zaklopa).
 0   

RZ67 @RZ67 23. Feb 2011, 14:08

Wartburg je napisal/a:
Jaz jih fotkam tako, da jih položim na svetlobni pult za diase (z daylight lučjo) in jih z makro objektivom fotografiram.

Za to je najbrž fino tudi kakšno mikro pozicijsko ploščico imet, a ne grin Kot je npr tale http://manfrotto.com/product/0/454/_/Micro-positioning_Sliding_Plate grin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 23. Feb 2011, 14:11

Tudi brez nje se da. Fotografija je itak umetnost improvizacije.
Pa tudi cenejše alternative obstjajo.
 0   

RZ67 @RZ67 23. Feb 2011, 14:20

Wartburg je napisal/a:
Pa tudi cenejše alternative obstjajo.

Da, npr. nakup rabljene. grin
 0   

Janez Pelko @Wartburg 23. Feb 2011, 14:21

Hm, težko je dobiti rabljeno bigrazz
 0   

Marko @markobb 23. Feb 2011, 17:10

koliko p apotem stane scan fotke?
 0   

Miha @cedo 24. Feb 2011, 15:18

markobb je napisal/a:
koliko p apotem stane scan fotke?

Cumulus v Kranju računa 50 centov na posnetek za osnovni sken na Durst Sigma Plus mašini.

Cel, nerazrezan dia film poskenirajo za 4€.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 24. Feb 2011, 17:58

Cena je odvisna tudi od velikosti oziroma dimenzij datoteke.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati