0   

stojan @sv4rog 23. Feb 2011, 14:26

Zdravo,

pred kratkim mi je naredil konec kit 18-55 ... naj počiva v miru.

Služil mi je dobro (seveda sva se kregala v slabih svetlobnih pogojih, but than again). Včasih sem pogrešal malo več zooma, ampak sem kompenziral s težo. Objektiv sem imel kot dnevni, potovalni objektiv. Torej, več ali manj skoz pripet. V torbi 75-300 in 50 za presekanje /monotonosti/)

Kupiujem nov objektiv. GLedam te tri:

Sigma 17-50/2,8 ex dc os hsm
Tamron sp af 17-50/2,8 di II vc
Canon ef-s 15-85/3,5-5,6 is usm

cenovno so tako, da je Tamron najcenejsi, Canon (itaq) najdrazji.

Zanima me kaksna je razlika med Tamronom in -Sigmo, da je Tamron skoraj pol cenejsi. (milijon tistih kratic, sem zmeden, priznam smile )

Ne bi pretiraval z zoomom cez 100mm, ker je potem objektiv ze zelo velik in to kravo nositi cel dan okrog vratu, ni ravno macji kaselj sad

Kaj predlagate za nevno uporabo na potovanju/izletu/sprehodu.

HVALA!

s eopravičujem za ponoven post na to temo, ampak že skor celo uro berem zapise in s emi zdi, da nihče do sedaj ni omenjal teh treh skupaj oz. imel takšnih želja kot jaz (objektiv za dnevno 'dokumentarno' rabo)

-S
 0   

Sašo @Sash 23. Feb 2011, 15:29

Jaz bi ti predlagal Canon 17-55. Best of it's kind. Samo cena te verjetno ne bo pritegnila.
 0   

komar89 @komar89 23. Feb 2011, 15:50

Če maš dnar canona 17-55, drgač pa sigma. Jaz jo mam že pol leta, pa sem zlo zadovoljen. V sredini na F2.8 lepo ostra, pomoje celo bolj od canona. Na robovih malenkost mehkejša od canona, pri bolj zaprti zaslonki pa ta razlika izgine. Boljša zgradba, počasnejše ostrenje vendar še zmeraj dovolj hitro. Fokus obroč se vrti, vendar se navadiš.
 0   

Peter Atanackov @Geo 23. Feb 2011, 15:59

Vzami tammija, bos prihranil ful.

Nima žsm ostrenja, je pa verjetno dovolj hiter za karkoli (souporabnik foruma ZiZa ga je uporabljal za rallye slikat).

Po mojem mnenju nima smisla kaj drugega gledat, samo vec bos placal ne bos pa na dost boljsem.
 0   

stojan @sv4rog 23. Feb 2011, 16:09

tnx za komentarje fantje

@sash, uf, 800+ evrov ... imam starega 400D (razmisljam, da bi si kaj novejsega omislil, ampak zelencev manjka - recesija pa to grin)

@komar89, sigma tudi mene 'klice' ze ves cas in ker je 600€ veliko, zelim slisat se kaksno mnenje

@geo kaj je žsm ostrenje? (sorry nisem tolk v teh kraticah) ... pravis, da je vreden denarja oz. se ne splaca dodati se 300 evrov? (v cem je sploh razlika med njima? se da videt kje primerjalni test?)

lep popoldan
-S
 0   

Max @Maxo 23. Feb 2011, 16:58

Imam Sigmo in sem z njo srečen ko radijo smile
priporočam !

lp
Z vetrom v laseh
 0   

Nastja @nastja90 12. Mar 2011, 11:12

Pozdravljeni.

Da ne odpiram nove teme, bom pisala kar tukaj. Kupujem Canonov objektiv. Odločam se med

Canon EF 70-200 mm F/2.8 L USM
in
Canon EF 70-200 mm F/4 L IS USM

pa me zanima, na kaj naj raje gledam. Da si kupim objektiv z opcijo IS ali brez in kaj je boljše f 2,8 ali f 4.

Sem v dilemi, zato se obračam na vas in vaše nasvete. Hvala!

Lp
 0   

komar89 @komar89 12. Mar 2011, 11:55

Odvisno, če boš slikala npr. šport v dvoranah al pa kaj podobnega, kjer slikaš gibanje v slabši svetlobi, potem je zaslonka 2.8 nuja in ti IS ti ne pomaga nič. Za splošno uporabo je pa pomoje boljši F4 IS. Je lažji, avtofokus je hiter, oster ko šus že od F4 naprej, IS dela čudeže.
Ga imam in sem tud jaz srečen kot radijo biggrin ga ne prodam za nobene dnarje.
 0   

Peter @MX_Peter 13. Mar 2011, 20:06

Če še slučajno kupuješ standardni zoom objektiv bom jaz prodajal Sigmo 18-50 F2.8 še z garancijo pri uvozniku Sigme.
>>> Better to be a racer for a moment, than a spectator for a lifetime <<<

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati