0   

robert @robz 24. Feb 2011, 00:28

Ok kupujem svojo prvo bliskavico, ki bi jo uporabljal najvec za fotografiranje sportov(skateboarding), kot tudi za razne fashion shote in portrete, notri in zunaj.Vem da bom potreboval najmanj 2 bliskavici, vendar finance obeh trenutno ne dopuscajo...razmišljam o canon 430ex, metz 50 af-1(ali pac starejsi 48), ter sigma 530 ali 530 super ali 500 super.Kakšne so sploh razlike med sigmami?

ter ubistvu sem najbolj ogret za quantuum 600ws z akumulatorjem
http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=350&category_id=51&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl

300ws bo najbrz presibko za zunaj(bliskavico bom sigurno uporabljal vec zunaj kot notri...)

Dobro toliko glede bliskavic, zanima me vase mnenje, ter tudi ce si kdo lasti kaj od zgoraj omenjenega.

Zraven bi potreboval se triggerje, razmisljam o teh
http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=197&category_id=36&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl

mnenja, nasveti, karkoli dobrodoslo

hvala in lp
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 24. Feb 2011, 10:26

jaz imam dva 430ex in pa elichromm trigerje. te, ki jih ti gledaš so sumljivo poceni. meni so kitajski trigerji delali bol malokrat, domet pa tudi za zjokat...

drugače pa beguša, urbyja pa fetticha malo vprašaj, saj si v lj grin
 0   

RZ67 @RZ67 24. Feb 2011, 14:22

robz je napisal/a:
Ok kupujem svojo prvo bliskavico, ki bi jo uporabljal najvec za fotografiranje sportov(skateboarding)

ter ubistvu sem najbolj ogret za quantuum 600ws z akumulatorjem
http://foto-klik.si/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=350&category_id=51&option=com_virtuemart&Itemid=71&lang=sl

300ws bo najbrz presibko za zunaj(bliskavico bom sigurno uporabljal vec zunaj kot notri...)

Quantuum za fotkanje športa ne bo OK, ker ima prepočasen čas bliska in ti ne bo zamrznil gibanja grin Druga posledica tega je, da boš z njim moral delati pri 1/125s ali 1/160s, da ne boš imel črnega roba, četudi imaš x-sync 1/250s. Spet posledica tega za zunaj je, da boš moral bolj zapreti zaslonko, da boš imel OK ekspozicijo, spet posledica tega, da boš moral fleš bolj naviti, spet posledica tega, da bo blisk še daljši in zato gibanje bolj spacano. Skratka, tale Quantuum (to je Poljski izdelek) je za fotkanje športa zelo neprimeren, saj se z njim vrtiš v začaranem krogu.

300Ws je OK za zunaj, odvisno spet s kakšnim modom uporabljaš. Z učinkovitimi modi dobiš s tem lahko tudi 2x toliko. Za primerjavo, to sta cca. 2 hotšu fleša 580EX II oz. 2 in pol grin

Ne vem, kakšen je tvoj budget, ampak za ta namen bi bila idealna 400Ws Elinchrom Ranger Quadra z A glavo (A=Action), cena pack + A glava z DDV je 1.148,40 €, v kombinaciji z zelo učinkovitim Maxi Spot reflektorjem, cena z DDV je 103,20 €. Dodati moraš še en adapter, da gre na Quadro velik Elinchrom mod, ki mislim, da stane okoli 80 €. Quadra ima radijsko proženje že vgrajeno. Tudi moč fleša lahko uravnavaš na daljavo, kar ti bo pri fotkanju skateboardinga prišlo zelo prav, ko boš daleč stran od fleša. Quadra se normalno sinhronizira z bodyjem pri 1/250s oz. native x-sync bodyja. Čas bliska je pa pri Quadri tudi samo 1/6000s, če je priklopljena na B input. thumbsup

To so tele stvarce:
Quadra http://www.elinchrom.com/products.php?cat=96
Adapter http://www.elinchrom.com/products.php?p_id=58#content
Maxi Spot http://www.elinchrom.com/products.php?p_id=94#content

Vso to robo prodaja http://www.profot.si/elin.htm
 0   

robert @robz 24. Feb 2011, 23:07

JurijTurnsek je napisal/a:
jaz imam dva 430ex in pa elichromm trigerje. te, ki jih ti gledaš so sumljivo poceni. meni so kitajski trigerji delali bol malokrat, domet pa tudi za zjokat...

drugače pa beguša, urbyja pa fetticha malo vprašaj, saj si v lj grin

ja bom prasal sam da pridejo s pocitnic:) kolikor vem ma urby, neko starejso sigmo in metza 36, ter kable ne triggerjev pa dela kul fotke...

430ke pravis, naceloma mi ravno tele najmanj disijo napram drugim saj jih kolikor vem ne mores uporabljati kot master...

imas kak link do triggerjev, elinchrom so pomoje itk pricey, priporocajo pa jih itk samo proji, za katere kake cenejse firme sploh ne priejo v postev:)

jaz kupujem prve flashe in nebi kar takoj startal na elinchrome, saj se moram glede flash fotografije se veliko nauciti pa tudi budget mam omejen do 400eur trenutno

strobist govoris iz izkusenj, si uporabljal quantuum flashe?
ravno ta x sync me zanima, kateri flash bi omogocal hitrejse case?razmisljam o sigma 530super in metz 50ki, bi sla tadva flasha sploh skupaj, za 580ex in 430ex skupaj nimam budgeta(okoli 600eur)

kolikor vem tudi kabli omogocajo nekaj hitrejse case kot sami triggerji...

sigurno vas veliko tu uporablja flashe tako da kar z besedo na dan:)
 0   

Jurij Turnšek @JurijTurnsek 24. Feb 2011, 23:21

ja te elinchrome mi je beguš priporočal in sem res vesel, ko jih imam sedaj, ker kitajski so bili neverjetno nezanesljivi...

http://www.fotodiskont.com/default-20005,5814.html

Meni je prožilec z dvema sprejemnikoma in dvema adaptorjema prišel 284€, kar ni tako malo... kar se pa funkcij in zanesljivosti tiče, pa naj bi bili primerljivi s PocketWizard, ampak nimajo E-TTL in spreminjanja nastavitev na daljavo...
 0   

RZ67 @RZ67 24. Feb 2011, 23:23

Ne, nisem uporabljal Quantuum bigrazz Uporabljam pa 2x Profoto AcuteB2, 2x 580EX II in 2x 430EX II ter 5x Pocket Wizard FlexTT5, 2x Pocket Wizard MultiMAX in 1x Pocket Wizard MiniTT1, kar pomeni, da sem pošteno naredil domačo nalogo, preden sem vrgel tolko keša v fleše in prožilce, skratka, da sem se pozanimal okoli o Quantuum, Walimex, ostalih Kitajčkih, pa o Quantum (original je samo z enim u grin), Alien Bees, Dynalite, Bowens, Elinchrom, Hensel, Profoto, Broncolor in Briese.
 0   

robert @robz 25. Feb 2011, 01:32

ja vem da je original sam z enim U-jem:P

se mi je zdelo da imas nekaj takega od opreme:) zanima pa me kateri je bil tvoj prvi flash, dvomim da kateri od zdajsnje opreme ali pac?

torej noben ne ve na kaj naj pazim pri nakupu flashev itd, vsak nasvet bi prisel prav, drugace pa elinchromov ne mislim kupovat vsaj zdaj na zacetku ne tako da bv nadaljna debata o tem.

kaj pa mislite o nakupu rabljenega metz 58 ali canon 580ex, sem odkril kar zanimive ponudbe, se splaca kupovat rabljen flash?
 0   

RZ67 @RZ67 25. Feb 2011, 08:16

robz je napisal/a:
zanima pa me kateri je bil tvoj prvi flash, dvomim da kateri od zdajsnje opreme ali pac?

Moj prvi je bil 430EX II, za proženje pa kar Canon ST-E2. Vendar, če bi takrat vedel, kar vem zdaj, bi male hotšu fleške preskočil in šel takoj na Profoto Acute biggrin Za cenejšo alternativo pa pač svetujem Quadro. Zdaj delam v glavnem s Profoto, fleške imam pa, kadar delam v ETTL, sicer pa le za akcentne luči.
 0   

luka567 @luka567 16. Mar 2011, 19:42

Živijo, tudi jaz nameravam kupiti svojo prvo zunanjo bliskavico in se odločam med Canon Speedlite 430 EX II in Metz AF-1 50 . Ima kdo mogoče izkušnje z obema? Sam se po eni strani nagibam k Metzu, ker ima nekoliko večje vodilno število...
 0   

RZ67 @RZ67 16. Mar 2011, 19:58

luka567 je napisal/a:
Živijo, tudi jaz nameravam kupiti svojo prvo zunanjo bliskavico in se odločam med Canon Speedlite 430 EX II in Metz AF-1 50 . Ima kdo mogoče izkušnje z obema? Sam se po eni strani nagibam k Metzu, ker ima nekoliko večje vodilno število...

Priporočam 430EX II, ima kar nekaj prednosti pred Metzom, predvsem jo lahko enostavno upravljaš prek menija fotoaparata. Slučajno jaz eno svojo prodajam, poglej med male oglase grin
 0   

luka567 @luka567 16. Mar 2011, 20:36

Hvala za nasvet, mislim da si bom omislil torej kar Canonovo.. kajti upravljanje prek menija na fotoaparatu je verjetno precej manj zamudno.. Drugače pa bom kupil kar novo, hvala za ponudbo =)
 0   

Anže Osterman @Osterman 16. Mar 2011, 20:50

Sam uporabljam 430exII in Cactusov v4 trigger in sem s tem kompletom zelo zadovoljen. Za začetek je super, ker se še učim uporabljati flash. Je pa nuja stojalo in marela pri tem kompletu!
 0   

Nik @Lightster 17. Mar 2011, 10:49

Glede triggerjev, omenjeni TF-361 so meni bomba, če le ni prazna baterija ne zatajijo oz. se to zgodi res redko. Kul so tudi zaradi tega, ker jih lahko koristiš tudi kot brezžičen prožilec na stativu... Minus pri teh prožilcih pa je ta, da pri nas ne dobiš sam dodatnega recieverja, torej moraš uzet dva kompleta, ampak z malo iznajdljivosti in brskanja po ebayu se ta problemčič zlahka reši.

Glede flešev, sam uporabljam metza 48 in 430ex, pa sta mi čisto dovolj. Okej, včasih jima zmanjka malo moči, priznam, ampak za ljubiteljsko-amatersko uporabo ravno dovolj.
 0   

Jernej @JernejZ 17. Mar 2011, 16:01

kako je pa kaj s prej omenjenimi Alien Bees? Bi jih tud rabo za šport (BMX)
 0   

RZ67 @RZ67 17. Mar 2011, 17:01

JernejZ je napisal/a:
kako je pa kaj s prej omenjenimi Alien Bees? Bi jih tud rabo za šport (BMX)

Alien Bees so znani po zeeeelooooo doooooolgeeeeem času bliska. Če se boš hotel izogniti črni črti boš moral fotkat pri 1/125s, čeprav imaš x-sync 1/250s, pa gibanja ti ne bodo ustavili, ker imajo kot rečeno dolg čas bliska. Tudi prenosni niso kaj prida, ker so to monobloki in moraš imeti posebej zraven še baterijsko napajanje, recimo Vagabonda.

Quadro lahko pa bp sinhroniziraš pri 1/250s, pa z A (=Action) glavo ima zelo kratek čas bliska, kar frizne akcijo.
 0   

Miha @cedo 17. Mar 2011, 17:41

RZ67 je napisal/a:
Alien Bees so znani po zeeeelooooo doooooolgeeeeem času bliska. Če se boš hotel izogniti črni črti boš moral fotkat pri 1/125s, čeprav imaš x-sync 1/250s

Ker si to v tej temi zapisal že dvakrat, vidim, da ne gre za kiks, ampak za neznanje, zato te popravljam grin

Dolžina bliska nima nikakršne veze s pojavom črne čtre. Ta se pojavi, če se blisk sproži prepozno (ne glede na kasnejše trajanje bliska), torej ne takrat, ko so zavesice zaklopa še v skrajnih legah (=max x-sync), ampak šele tik zatem, ko se ena od zavesic že začne zapirati. Takrat tam seveda (na filmu/senzorju) ostane črn, neosvetljen pas.

V ektremnem primeru, ko bi recimo blisk trajal cele 1/60 s (ta dolžina sicer paše že na področje magnezijevega prahu in ne elektronskih bliskalic), sinhroniziral pa bi ga na 1/125 s, bi bila polovica slike za 1 zaslonko temnješa.

(strobist, strobist beatnik )
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

RZ67 @RZ67 17. Mar 2011, 18:24

@cedo Ne bom komentiral, ker se s tabo ne mislim podajat v teoretične ali tehnične debate. Pač nisem ne teoretik in ne tehnik.

Če koga zanima, kako izgleda sinhronizacija z Alien Bees in 5D Mk II, ki ima x-sync 1/200s, naj si izvoli pogledat http://creativelive.com/courses/zack_arias Zack Arias, ki oboje uporablja, to prikaže v živo.

Za ostale, pač poslušajte @cedo in fotkajte BMX akcijo z Alien Bees laugh
 1   

Miha @cedo 17. Mar 2011, 18:36

RZ67 je napisal/a:
@cedo Ne bom komentiral, ker se s tabo ne mislim podajat v teoretične ali tehnične debate. Pač nisem ne teoretik in ne tehnik.

Komentiral si ravnokar, da bi se pa z mano podajal v teoretične ali tehnične debate, pa resnično potrebuješ nekaj tovrstnega znanja.

Ampak, ker sem te vseeno naučil nekaj novega, se mi lahko zahvališ s tistim gumbom zgoraj grin
Zahvala: poetski
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Jernej @JernejZ 17. Mar 2011, 19:52

kljub teoretični ali tehnični debati še zdaj nevem kaj nabavit biggrin
Linki? Kdorkoli?
 0   

RZ67 @RZ67 17. Mar 2011, 20:12

JernejZ je napisal/a:
še zdaj nevem kaj nabavit biggrin Linki? Kdorkoli?

Kakšen je budget in kaj od strobist opreme že imaš?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati