0   

Petra @petr1 24. Feb 2011, 13:11

Pozdravljeni,

že pred leti sem si kupila analogni fotoaparat Canon EOS 300 z objektivom 25-90 mm. Kasnej sem dokupila še en objektiv 75-300mm.
Odločam za nakup novega digitalnega fotoaparata in me zanima ena stvar: na kaj moram biti pozorna, da bom lahko uporabljala na novem fotoaparatu tudi ta dva objektiva od prej?

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

PP
 0   

Ana Maja Kralj @Anna 24. Feb 2011, 21:47

Odvisno,katere vrste objektiv imaš.Če imaš npr. EF objektive, (domnevam,da jih imaš glede na tvoj fotoaparat),potem lahko (kolikor sem seznajena),lahko kupiš kateri koli fotaoparat znamke Canon.V primeru,da imaš objekive EF-S,potem ti pridejo v poštev fotoaparati zahtevnejše amaterske uporabe (np. EOS 7d),saj 550 ne podpira EF-S objektivov.
 0   

Thomas @Thomas 24. Feb 2011, 21:52

Vsi EF objektivi delujejo tudi na crop senzorjih; 1000D/550D/60D/7D.
Upoštevati je samo Crop faktor, ki pri tem znaša 1,6. Torej je tvoj 25-90mm na crop senzorju dejansko 40-144mm.

EF-S objektivi delujejo na vseh crop senzorjih.
 0   

Anej @Lesnik 24. Feb 2011, 21:57

550D ne podpira EF-S ? Seveda ga. Kolikor vem je Canon EOS 300 full frame (35mm), tako da imaš posledično EF objektive kateri gredo na vse Canone. Karkoli boš izbrala boš lahko uporabljala objektive katere imaš, najbolj ''domača'' boš pa verjetno s FF (če si do sedaj s tem fotkala) tako da ti priporočam kak rabljen 5D, če ne misliš veliko investirati.

Lp
 0   

Ana Maja Kralj @Anna 24. Feb 2011, 21:58

Lesnik je napisal/a:
550D ne podpira EF-S ? Seveda ga. Kolikor vem je Canon EOS 300 full frame (35mm), tako da imaš posledično EF objektive kateri gredo na vse Canone. Karkoli boš izbrala boš lahko uporabljala objektive katere imaš, najbolj ''domača'' boš pa verjetno s FF (če si do sedaj s tem fotkala) tako da ti priporočam kak rabljen 5D, če ne misliš veliko investirati.

Lp

Ko sem ga hotela kupiti,so mi rekli da ga ne dead
 0   

Žiga @thunder_road 24. Feb 2011, 21:59

No, EOS 550D seveda podpira EF-S objektive.
Vsi 1.6 crop EOS aparati jih (razen D30, D60 in 10D). Ne podpirajo pa jih 1.3 crop EOS aparati (npr. 1D mkIV)

V kolikor imaš EF objektive, se ti ni treba ozirati na nič, ko kupuješ drug EOS aparat, saj bodo brez problemov, ob upoštevanju 1.6 cropa (na digitalnem), popolnoma funkcionalni na vsakem EOS aparatu (digitalnem ali analognem). V tvojem primeru boš torej lahko oba uporabljala na kateremkoli EOS-u (seveda pa goriščnice obeh ustrezno pomnoži z 1.6 pri crop aparatih, pri full frame pa ti tega ne bo treba). V kolikor pa se kdaj odločiš za EF-S objektive, pa vedi, da le-teh ne boš mogla uporabljati na full frame digitalnih ali analognih EOS aparatih (ali 1.3 crop digitalnih).
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Anej @Lesnik 24. Feb 2011, 22:02

550D podpira tvoje objektive, vendar se jim spremeni (dejansko se nič ne spremeni) kot zajemanja, 25-90 je na crop senzorju 40-144mm, 75-300mm pa 120-480mm (kot je že povedal @Thomas).

Lp
 0   

Petra @petr1 25. Feb 2011, 13:08

Hvala za vse!

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati