0   

stojan @sv4rog 1. Mar 2011, 17:33

Pozdravljeni,

Ker vidim, da še ni odprte te teme (vsaj nisem je našel)

Baje, da je dobro imeti čitalec kartic in ne točit fotografij direkt iz fotoaparata. Ker pa o čitalcih nimam pojma, me zanima na kaj je treba gledat oz. pazit. In seveda, če kakšnega posebej priporočate.

Imam Canona s compactflashom (CF) in Maca (ampak to najbrž nima veze, ne?)

Zelo hvala

-S
 0   

tone sekne @tonccy 1. Mar 2011, 18:53

Meni je dop....l stari čitalec z USB kablom. Kabel je imel slab stik na ohišje, nove SD kartice za nalaganje Garmin kart pa mi sploh ni prepoznal. Imam tudi vgradnega, ki lepo bere CF, ne prepozna pa moje SD. Sem že skoraj hotel reklamirati kartico, a so me prepričali, da si čitalci bolj tako tako, kakor kateri in kakor kdaj.
Pa sem naročil spodnjega in sem super zadovoljen. USB brez kabla - super. Šiba kot strela.
http://www.enaa.com/oddelki/foto/izd_2566_AC92CARMS01_Citalec_kartic_MSI_Smart_74v1_USB2

Upam, da ti je bilo v pomoč.
LP
 0   

Peter @MX_Peter 2. Mar 2011, 16:20

Jaz sem ga nabavil kar pri Hoferju za 8€ pa mi že skoraj 2 leti dela kot treba, res pa da nisem sprobal kakšni boljših, da bi lahko primerjal, če je kaj razlike v hitrosti prenosa.
 0   

Andrej @fotokaj 2. Mar 2011, 16:41

Jaz sem prejšnji teden naročil tole:
http://www.mydigitaldiscount.com/ProductDetail.jsp?LISTID=80000EAB-1293551992
 0   

Andrej @fotokaj 8. Mar 2011, 12:31

Ok, danes sem dobil tale zg. omenjeni čitalček ... Najprej sem malo debelo pogledal, ker je zadeva res micena; 2cm debeline, 6,5cm dolžine in 3,5 cm širine - torej res majhna zadeva.
Ki pa vsekakor potrjuje rek, da je strup v malih flaškah - 358 14-bitnih NEF datotek v skupni velikosti 4,61GB prek USB 2.0 povezave na notranji (150GB Velociraptor WD1500HLFS, če je slučajno važno ...) disk prenese v vsega 2 minutah in pol.
Vsekakor vreden vsakega od 33 eur - priporočam.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati