0   

Damir @OCCULT 2. Mar 2011, 13:51

Pozdravljeni..

Zanima me ali gre objektiv Sigma 18-250mm f/3.5-6.3 DC OS HSM na nikon D7000?
Tako,da hočem slišati še vaše mnenje.

Pa me še zanima ali naj nabavim nikon d90 ali d7000 sem pa amater kateri sem bil lastnik nikon d60 vendar gremo naprej smile

Kaj pridobim kakšne so te funkcije katere bi bile boljše pri nikon d7000.

Kaj priporočate ?

Hvala vnaprej
Lep pozdrav...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Mar 2011, 14:34

Kaj pa želiš pridobiti z menjavo aparata?
Zakaj ti pa D60 ne zadošča več?

BTW, tista Sigma paše tudi na D7000
 0   

Damir @OCCULT 2. Mar 2011, 14:52

Aha ..
Ja ne zadošča mi ker slika počasneje, točkovno merjenje me moti, ker je dost manjše .
Kaj vem d60 sploh ne prodajajo več čeprav tudi črez dve leti tudi d7000 ne bodo več prodajali ampak vsekakor je pomoje boljši.
Nevem ali bi bil tudi d90 dober je pa kar precej cenejši.
Slikam pa praktično vse.

Nevem kaj naredit ????
Lep pozdrav...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 2. Mar 2011, 14:59

Hm, hitro fotkanje potrebuješ le pri kakih hitrih športih. Pa še to se da nekako 'kompenzirati' s svojo koncentracijo in s tem, da znaš ujeti pravi trenutek.
Točkovno merjenje oziroma nasploh merjenje svetlobe je nekaj, v kar se je pametno poglobiti. Če naštudiraš svoj aparat, kako meri, je uporaben praktično vsak način merjenja.
Morda bi bilo vseeno bolje investirati v znanje, šele potem v aparate. Če dobro izkoristiš D60, bo ostalo zelo zelo malo stvari, ki bi jih z D7000 lahko naredil bolje. Le več objektivov ti dela na D7000 z AF. Pa video imaš.
Včasih fotkam z bratovim D3000 in mu res nič ne manjka. S tem, da sem navajen svojega D700.
 0   

Horvy @Horvy 2. Mar 2011, 18:51

Nabavi raje D90 in kakšen boljši objektiv, če ima sigma dober razpon, še ne pomeni, da je dober objektiv. Objektiv je stokrat bolj pomemben kot body. Izkoristi lepo D60 in če boš res veliko fotkal, naredi korak naprej. ZNANJE ZNANJE ZNANJE oprema...

Lp
 0   

Jože @cfb1970 2. Mar 2011, 19:58

OCCULT je napisal/a:
Aha ..
Ja ne zadošča mi ker slika počasneje, točkovno merjenje me moti, ker je dost manjše .
Kaj vem d60 sploh ne prodajajo več čeprav tudi črez dve leti tudi d7000 ne bodo več prodajali ampak vsekakor je pomoje boljši.
Nevem ali bi bil tudi d90 dober je pa kar precej cenejši.
Slikam pa praktično vse.

Nevem kaj naredit ????

Naredi takole:Pusti svoj D60 v foto torbi in denar,ki ga nameravaš dati za D7000 raje nameni v kakšen boljši objektiv in si zmagal!Če pa že moraš menjat pa D90 zadošča.D7000 ni toliko boljši od 90-ke kolikor je dražji,to je moje mnenje in ni nujno,da je komu všeč! cool
CFB 1970
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 2. Mar 2011, 20:49

Jaz tut mislim, da če že rabiš nov body, ti bo D90 popolnoma zadoščal smile pridobiš velik plus na AF in pa zelo uporaben ekranček na vrhu bodya... zaradi D7000 je tudi cena malo nižja.... Mislim, da svoj denar veliko bolje izkoristiš če si nabaviš D90 + kakšen objektiv, kot pa samo body 7000!

Odločitev vsekakor tvoja smile
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 0   

mihha @mihha 2. Mar 2011, 21:26

Samo majhna pohvala: tudi sam sem bil dve leti lastnik d60, decembra pa sem nabavil d7000 in sem z njim izredno zadovoljen. Sicer ga ne morem primerjati z d90, je pa od d60 konkretna izboljšava in mi zaradi tega ni žal. Predvsem se ne more primerjati hitrost in AF, kar pa je mene najbolj impresioniralo pa je učinkovitost pri visokem ISO.
 0   

Tomaž @Tobi 3. Mar 2011, 20:03

Investiraj raje v dobre objektive....kolikor stane D7000 raje nabavi 50 1,4G pa še kakšen hiter zoom objektiv(70 - 200 2,8 tamron/sigma, 28 - 70 2,8 tamron, 50 - 150 2,8 tamron)
 0   

Damir @OCCULT 3. Mar 2011, 20:14

Aha ja saj po svoje imate prav, boljše, da izkoristim ta D60 in nabavim boljši objektiv.
Čeprav me matra novo saj veste kako gredo te reči.

No hvala vam za odgovore, kateri so mi dali misliti hehe smile

Bom pa razmislil sedaj....
Lep pozdrav...
 0   

Horvy @Horvy 3. Mar 2011, 22:18

Sej vem, oziroma vemo, kaj pomeni želja po novi opremi, sploh če smo tudi finančno zmožni, česar pa ne vemo je to, koliko fotkaš, kaj fotkaš, koliko te veseli itd. In večino začetnikov (tudi mene na začetku) pač pritegne dober body in ultrazoom, kot tukaj tebe-D7000+18-250mm. Verjetno se ne zavedaš, koliko bolje bi bilo imeti D90 in kako 50/1.8, alirecimo kakšen 17/18-50/2.8 in 70-200/2.8 Sigma/Tamron.

Js sem celo imel ''sanje'', da bi si na začetku kupil D40, potem pa šparal za nikon D3 in 18-200 (ki je v bistvu DX lens). Potem pa se poglobiš in vidiš, kakšne neumnosti si dejansko zamišljaš ob začetkih. In zdaj po samo dobrem letu in pol fotkanja vem ogromno o fotografiji napram mojim začetkom, saj me to veseli in nenehno iščem znanje.

Prvo kot prvo, občutek za fotografijo+dobro oko, potem učenje skozi ogromno prakse, sproti teorija preko knjig, forumov, fotografskih kolegov.Toliko o človeku...

Kar se pa opreme tiče: sam po sebi noben Nikonov body ni slab, naj bo to D40/5000/90/7000/300/3x, slab je, če ga ne poznaš oz. ga ne znaš uporabljati. Potem-D40 z dobrimi objektivi je vsekakor boljši kot npr. D7000+18-105mm (moje mnenje)

Objektiv dela dober body! In če res rad fotkaš, kupi čim boljše objektive, verjemi, ostali bodo v torbi in bodo na vrhu še dolgo, body-ji pa se nenehno menjajo, menjajo...

Lp
 0   

miro @mga4all 4. Mar 2011, 09:55

Kupi D7000 tule eni itak sam nabijajo. Razlika med D60 in D7000 je ogromna.
 0   

David @dlicen 4. Mar 2011, 11:08

mga4all je napisal/a:
Kupi D7000 tule eni itak sam nabijajo. Razlika med D60 in D7000 je ogromna.

Seveda je.
A poanta je da "u rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita!"
 0   

miro @mga4all 4. Mar 2011, 11:18

dlicen je napisal/a:

Seveda je.
A poanta je da "u rukama Mandušića Vuka svaka puška biće ubojita!"

Drzi ampak z kaksno moderno pusko bo najbrz prej "ubojit" kakor z kremenjaco. smile
 0   

Andrej @fotokaj 4. Mar 2011, 11:25

Neka vmesna varianta zna bit glih prav; namesto za D7000, daj pare za D90 in boljši objektiv.
Sem daleč od tega, da bi zagovarjal obvezno uporabo čim bolj top opreme, ampak jaz tud ne vidim smisla v nasvetih tipa "kaj pa manjka D40/50/60/70/100?". To resda niso stari aparati, so pa v primerjavi z današnjimi zastareli.

Me prav zanima, koliko vas zvečer bere knjigo pod petrolejkami, pa jim tudi nič ne manjka.

Z vsako opremo se "da", gre pa z boljo/novejšo lažje, lepše, hitrejše in bolje.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 4. Mar 2011, 12:09

Gre, če znaš prednosti tudi uporabljati. Dejansko uporabljati, ne misliti, da znaš uporabljati.
 0   

RZ67 @RZ67 4. Mar 2011, 13:25

fotokaj je napisal/a:
Me prav zanima, koliko vas zvečer bere knjigo pod petrolejkami, pa jim tudi nič ne manjka.

Jaz berem ne, ampak počnem en večeru bolj primeren "opravek" grin pa ne pod petrolejkami, ampak pod svečami, je bolj romantično bigrazz
 0   

Miha @cedo 4. Mar 2011, 13:48

RZ67 je napisal/a:
Jaz berem ne, ampak počnem en večeru bolj primeren "opravek" grin pa ne pod petrolejkami, ampak pod svečami, je bolj romantično bigrazz

Sem bil pa prepričan, da si naštimaš en bjutidiš al kar koli že takega uporabljaš laugh
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

RZ67 @RZ67 4. Mar 2011, 13:59

cedo je napisal/a:
Sem bil pa prepričan, da si naštimaš en bjutidiš al kar koli že takega uporabljaš laugh

Dobra thumbsup Meni všeč ta je cool

Prevod: Zvečer si en lepotni obrok ob svečah napravim laugh

bjuti = beauty = lep / lepotni
diš = dish = krožnik / obrok
 0   

Žiga @thunder_road 4. Mar 2011, 14:10

Dejta te obkavne pogovore prenest na vriskač ali kam drugam, ni treba smetit po temi (nista edina tukaj gor) policeman

(če bodo še sledili taki posti, jih bom počistil)
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati