0   

GruL @GruL 3. Mar 2011, 12:29

Odločam se za nakup Tamron 18-50 2.8 ali Sigma 17-50 2.8
katerega priporočate, zakaj in ali naj kupim z stabilizacijo ali brez.
 0   

Simon @partyzan10 3. Mar 2011, 14:37

priporočal s stabilizatorjem. Tamrona ne pozna imam pa sigom in je super stvarca.
Poročna fotografija http://www.justmarried.si/
 0   

Jože @cfb1970 3. Mar 2011, 17:08

GruL je napisal/a:
Odločam se za nakup Tamron 18-50 2.8 ali Sigma 17-50 2.8
katerega priporočate, zakaj in ali naj kupim z stabilizacijo ali brez.

Imam Tamron 17-50 f2.8 in je za to ceno bomba objektiv.Če boš kupoval Tamrona vzemi brez stabilizacije je boljši kot z stabilizacijo. thumbsup
CFB 1970
 0   

Gašper @Gapiii 6. Dec 2011, 13:09

Tudi sam sem v dilemi med tema dvema objektivoma. Pa me zanima katerega priporočate oz. bolj me zanima kateri ima hitrejši avtofokus, ker za tamrona pravijo da ni najhitrejši. Za sigmo pa nisem nikje našel glede hitrosti..

Hvala, Gašper
 0   

Dule @DuleB 6. Dec 2011, 19:06

Za uporabo AI SERVO pri hitrih objektih ni nobeden od njiju. Prepočasna sta.
Dušan Brezovnik
 0   

komar89 @komar89 6. Dec 2011, 19:48

DuleB je napisal/a:

Me prav zanima če si sprobal katerega od teh dveh, da lahko kar na počez to trdiš. Za sigmo lahko rečem, po dobrem letu uporabe, da je odličen objektiv in tudi na ai servo deluje čisto solidno. Je pa res da ima canon še vedno hitrejše ostrenje.
 0   

photot @photot 6. Dec 2011, 21:49

Imam Tamrona 17-50 brez stabilizacije na Sony A700. Reč ostri dovolj hitro (hod mehanizma pri teh goriščnih razdaljah je dokaj kratek, A700 pa ima kar močan in hiter AF motorček).

Kvaliteta:
- pri 2.8 je vse precej mehko
- pri 3.5 se ostrina občutno izboljša
- pri 17 mm je sferična ukrivljenost pri kadrih z ravnimi linijami (stavbe, gladina, horizont) že kar moteča (pri 20 mm pa se ukrivljenost občutno popravi oziroma proti 24 mm že zgine)

Na splošno sem s tem objektivom zadovoljen.
 0   

Dule @DuleB 7. Dec 2011, 08:34

komar89 je napisal/a:
DuleB je napisal/a:

Me prav zanima če si sprobal katerega od teh dveh, da lahko kar na počez to trdiš. Za sigmo lahko rečem, po dobrem letu uporabe, da je odličen objektiv in tudi na ai servo deluje čisto solidno. Je pa res da ima canon še vedno hitrejše ostrenje.

Malo izbiraj besede, ker ničesar ne trdim (po tvoje!) na počez! Ne spadam med tukajšnje "review strokovnjake"!
Oba objektiva sem uporabljal in oba sta bila PREPOČASNA za AI SERVO pri hitrih objektih! Toliko.
Dušan Brezovnik
 0   

Jernej @JernejZ 7. Dec 2011, 10:09

DuleB je napisal/a:
komar89 je napisal/a:
DuleB je napisal/a:

Malo izbiraj besede, ker ničesar ne trdim (po tvoje!) na počez! Ne spadam med tukajšnje "review strokovnjake"!
Oba objektiva sem uporabljal in oba sta bila PREPOČASNA za AI SERVO pri hitrih objektih! Toliko.

In to si sploh opazil pri statičnih objektih ki jih fotkaš biggrin ne ga biksat no ljudje, ponavadi se ne oglašam rad tukaj ampak kar je preveč je pa preveč...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati