0 

Tomaž Korošec @Tomaz24 8. Mar 2005, 14:50

Lepo prosim ce mi lahko kdo malo pomaga pri izbiri mojega prvega digitalnega fotoaparata. Z slikanjem nimam izkusenj, rad bi pa predvsem zelo majhen in lahek fotoaparat, da ga imam lahko povsod zraven.

Izbiram med ixusom 50, ki ima po novem tudi digitalni zoom pri snemanju, moti me samo to da so pisali da ze pri ixus 30 in 40 so slabi
robovi pri slikanju, torej bodo pri ixus 50 tudi glede na iste lece,saj so pri njem povecali samo stevilo pikslov. Pa rad bi da zajema video ampak tudi tu sem slisal da na 512 kartico dobis samo nekje 5 minut videa.

Pentax optio s5n je naslednik modela s5i, dodano pa ima fukncijo snemanja v mpeg4 nacinu. To bi moralo pomeniti verjetno dosti vecjo kolicino videa na 512 mega kartico? Prednost tega modela je tudi to da je izredno lahek, 120g z baterijo vred, je pa problem ker ne poznam toliko tega podjetja in se veliko vec omenja ta ixus50

Potem pa je tu se novi model Casio exilim, ki pa je ze nekoliko tezji, ima pa 7.2 miljona pixlov, kar pa nevem ce sploh potrebujem, glede na to da bo namenjem bolj kaksnim krajsim izletom itd. Je pa tudi ze kr nekoliko drazji od prejsnjih dveh.

PRosim ce mi kdo malo pomaga pri izbiri, sam sem se najbolj nagibal k ixus 50, vendar sem sedaj prebral kr dosti slabosti pri ixus 30 in 40 in se bojim da bojo pri 50 glede na isti ccd in vecjo stevilo pikslov te tezave se vecje.

Koliko kaj poznate ta pentax? Se to splaca ali rajsi casio ali canon.

Najlepsa hvala
   0 

Pele @Pele 8. Mar 2005, 15:47

Pentax je odličen aparat. Predvsem je zanimiva njegova majhnost in teža. Še vedno pa je najmanjši digitalni aparat na trgu.
Pri ixusu 30 in 40 je bil pa problem pri kvaliteti slike. Sicer ne vem kako je sedaj to pri 50.
Sicer si pa lahko na strani slo-foto recenzijo aparata Pentax s5 pa se boš potem lažje odločil za nakup grin
   0 

Tomaž Korošec @Tomaz24 8. Mar 2005, 20:37

Mislim da bom kr pentaxa narocil ja, ko kolikor sem videl nebo ixus 50 imel nic kaj druga novega kot samo vecje stevilo pikslov in nekaj dodatkov pri snemanju, lece in ostalo pa ostane enako.

Casio pa se mi zdi mogoce ze malo predrag, ta z 7,2 miljonov pikslov, sicer je cena v austriji 400 eur ampak se vedno je pentax kar 100 eur cenejsi.

Ce se ma kdo kaksen nasvet bi bil hvalezen

lp

Tomaz
   0 

Samo ŠTEHARNIK @samo 8. Mar 2005, 22:22

Tomaz24, a res meniš, da dobiš za 275 € toliko "muzike", kot za 400 €?

Si kaj pogledal, zakaj je bil novi Ixus 40 tako imeniten-ja zaradi novega izredno hitrega procesorja namreč! drugače mu ne bi uspelo posneti film s takšnimi lastnostmi, ki jih navajajo.

Pa Pentax? Saj ti je že na Slo-foto jasno povedano, da je procesor tega aparata pravi zaspanček....

Malce pokukaj še na to stran (sam najbolj zaupam njihovi oceni!
http://www.imaging-resource.com/DIGCAM01.HTM

Meni se bolj zdi, da ti je bolj kot kvaliteta aparata pomemban cena. Se motim?
No v tem primeru je Pentax definitivno najboljša izbira.
Sam bi se vsekakor raje odločil za Canon Ixus 50!
   0 

Tomaž Korošec @Tomaz24 8. Mar 2005, 23:06

Ne gre se mi tolko za ceno ampak zato, kaj dobim vec za 30.000 sit kolikor je recimo en aparat drazji od drugega. Ce je to samo ena mala izboljsava, potem ni vredna toliko denarja. Glede hitrosti je tak, da je bil ta model pentaxov s5i pocasen ja, mislim pa da so to izboljsali v novem modelu, kjer je zraven se vecji lcd, moznost filmckov v mpeg4 formatu itd. Torej so morali kar veliko stvari spremeniti. Za ixusa 30 in 40 pa pac slisim veliko pritozb na racun slabe kvalitete slike, robovi so nejasni, zamegljeni itd. To sn malo na tujih forumih bral. Pa pentax naj bi imel dokaj priznane SMC lece itd. Tak da ce so porihtali hitrost se mi zdi da skoraj ni kake druge stvari ki bi mu jo lahko ocital. Obenem je pa se lazji in manjsi in cenejsi od ixusa, ki pac ima ime ze bolj uveljavljeno.
   0 

Pele @Pele 8. Mar 2005, 23:16

Pravijo, da bo novi Pentax še zelo zanimiv. Ga že nestrpno čakam, da pride v Slovenijo in da ga pobližje spoznamo. S5i je pa res nekoliko počasen. Predvsem pri zapisovanju na kartico. Ajej je trajalo smile
   0 

Tomaž Korošec @Tomaz24 8. Mar 2005, 23:53

Jaz mocno upam ja da so to hitrost kaj popravli samo kolko sn zasledil sedaj podpira 640x480 30fps in celo mpeg4 nacin, tak da mam obuctek da so nekaj mogli spremenit ker s prejsnjim procesorjem tega nebi mogli dosect. Tecno je
pac ker ni nikjer se nobenih testov pa nikjer nic kaj tocno ne pise, niti kdaj bi naj ven prisli, nekje sn zasledil 15.marca, spet drugje aprila itd.
Enako za ixus 50 in casio exilim, ki pa mislim da odpade ker je predragi in ze malo pretezki hehe. Jaz hocem nekaj cisto mini da mas lahko res povsod polek in ni neka teza in se mi zdi ta pentax tu najboljsa izbira

Eno vprasanje se samo, ta novi model nima optical viewfinder oz lahko sliko gledas samo preko lcd, nima opticnega iskala, kolko je to kaj pomembno pri digitalcu? Upam da ne prevec, ker ce je recimo zelo svetlo veni pol se mi zdi da na lcdju ne vidis kaj dosti, skozi opticno pa ne mors pogledat ce ga nima, kaj pol ne mors slikat v takem al kaj. To nebi blo fajn ravno hehe.
   0 

Pele @Pele 8. Mar 2005, 23:58

Tudi v slabih svetlobnih pogojih se dobro vidi skozi enkran, tako da se nimaš kaj bat. Kdaj pa bo aparat prišel na trg, je pa najbolje da vprašaš pri beseničarju grin
   0 

Samo ŠTEHARNIK @samo 9. Mar 2005, 07:07

Link za Imaging Resource sem dal, da si na podlagi testnih fitk obeh aparatov na tem forumu sam oblikuješ mnenje.
Na osnovi tvojih naslednjih trditev o slabi kakovosti pri Canonih menim, da si fotk na forumu sploh nisi ogledal! Se motim?

Sam sem si na disk shranil portreta izdelana z aparatoma Canon Power Shot SD300 in Pentax Optio S4i in na 100% povečavi ugotovil, da mi je fotka posneta z Canonom precej bolj všeč. Zakaj ? No, to si pa pojdi le sam ogledat.

Aparata poišči pod imeni priozvajalca, pa si oglej fotke in opisa. LP
   0 

chips @chips 9. Mar 2005, 08:17

Med temi tremi, bi se osebno najraje odlocil za Ixusa. Casio pa definitivno odpade...
   0 

Foster @Foster 16. Mar 2005, 10:14

Kaj pa Ixus 700 (oziroma Powershot SD500 Digital Elph, kot ga imenujejo v ZDA)? Podroben test tega fotoaparata je že objavljen na strani:

http://www.dcresource.com/reviews/cameraList.php

Gre za izboljšan Ixus s 7.1 mio.pix., ki ima glede na Ixus 50 poleg večjega št. pixlov še:
- nove leče in bolj kvalitetne slike tudi na robovih (ti so malenkost še zamegljeni, a nič bolj kot pri ostalih kompaktnih digitalcih);
- malenkost večje mere, zato pa tudi večjo baterijo, ki traja malo dlje;
- fleš, ki "nese" 50% dlje glede na druge Ixuse.

Na testu so objavljene tudi slike in zdijo se čisto v redu. Ne morem pa se znebiti občutka, da barve niso tako intenzivne, kot pri ostalih Ixusih.

Cena je res malo višja, blizu 500$, kar pomeni, da bo pri nas verjetno čez 100.000.
   0 

Foster @Foster 16. Mar 2005, 10:21

Samo potrjujem zgornja ugibanja o ceni:

na www.fotoversand24.de ponujajo Ixus 50 za 329 EUR, Ixus 700 pa za 415 EUR (dobava v aprilu).
   0 

Tomaž Korošec @Tomaz24 16. Mar 2005, 14:46

Sem si vceraj prebral test ja ampak odpade ker mi je ze prevelik in pretezek in obenem se kar nekaj drazji od ostalih, tako da se sedaj odlocam samo se med ixus 50 oz sd400 po amerisko in pa pentax optio s5n, moteci faktor pri tem pentaxu je samo se to da nima opticnega iskala ampak samo lcd in nevem kolko je to uporabno v soncu recimo, ce ti sveti sonce na lcd pol verjetno sploh ne vidis kaj slikas.
Drugace ma pa posnetke v mpeg4 kar pa zna spet bit slabo sem slisal ker bi naj zato bila kvaliteta slabsa.

Tak da se vedno niham med tema dvema.

Mi lahko kdo kaj pove o tem kolko se kaj vidi na lcd slika ce sije sonce oz kolko je zato aparat manj uporabn ce nima opticnega iskala.

Hvala
   0 

mishko @mishko 17. Mar 2005, 12:33

Če te samo to moti, lahko si nabaviš kaj takega:
http://www.hoodmanusa.com/hoods.asp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati