0   

Tomaž Pirman @tomovader 15. Mar 2011, 00:02

Ali mislite, da lahko katastrofa na Japonskem, ki je prizadela tudi korporacijo Nikon in Sony, vpliva na cene na svetonem trgu??? Bi bile možne spremembe - podražitev ali pocenitev???
Kako kaj razmišljate o tem, so že bile kakšne podobne situacije??
Če hočeš spremeniti svet, moraš najprej spremeniti sebe!
 1   

Peter Bernik @Noob 15. Mar 2011, 00:22

Briga me, jst sm na Canonu bigrazz . Prasci rumeni, zdj bomo vidl kok cajta boste še zvesti Nikonu deal

Ammm...malo se šalim;). Sicer pa Danny-a poklič, on edin pomoje ve odgovor grin
Zahvala: JernejZ
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Ime Priimek @poetski 15. Mar 2011, 00:38

Noob je napisal/a:
Briga me, jst sm na Canonu bigrazz . Prasci rumeni, zdj bomo vidl kok cajta boste še zvesti Nikonu deal

Ammm...malo se šalim;). Sicer pa Danny-a poklič, on edin pomoje ve odgovor grin

Saj Canon je tudi prizadelo? http://www.imaging-resource.com/NEWS/1300136831.html

Drugače pa ne vem, in ne vem, če je tudi važno.
 0   

Peter Bernik @Noob 15. Mar 2011, 00:41

upset
[url=http://www.peterbernik.com/][img:58355b6b4e]http://blog.peterbernik.com/wp-content/images/podpis.jpg[/img:58355b6b4e][/url]
 0   

Jan Kajfež @Geccko 15. Mar 2011, 06:09

So, pentax it is!
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Andrej @fotokaj 15. Mar 2011, 06:51

Nikon, Sony, Sanyo, Nissan, Canon, Fuji, Sigma ... vsi v istem zosu.
confused
Fabrike ne bodo laufale 2 meseca, dobave se zamaknejo za 5 mesecev, cene gredo gor cca 27% ...
bigrazz
 0   

Janez Pelko @Wartburg 15. Mar 2011, 07:42

Mene sploh ne prizadane. Imam že vse, kar rabim. Pravzaprav še mnogo preveč in bom zdaj lepo po viošjih cenah prodajal smile
 0   

Andrej @fotokaj 15. Mar 2011, 07:54

Ma sej jest mal zajebavam ... Sicer je pa ta čist "naša"; stotine tisočev ljudi resno nayebe, kle pa modela skrbi, če bo moral dat za fotoaparat 100 eur več ...
Narobe svet.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 15. Mar 2011, 08:34

Jah, ko je bila pa vojna na Balkanu, so pa Japonci množični zbirali sredstva in protestirali, kanede bigrazz
Daleč od oči, daleč od srca, bi lahko tudi tu apliciral...
 0   

RZ67 @RZ67 15. Mar 2011, 08:53

tomovader je napisal/a:
Ali mislite, da lahko katastrofa na Japonskem, ki je prizadela tudi korporacijo Nikon in Sony, vpliva na cene na svetonem trgu??? Bi bile možne spremembe - podražitev ali pocenitev???
Kako kaj razmišljate o tem, so že bile kakšne podobne situacije??

Da, mislim da je leta 1986 bila možnost donirati za žrtve Černobila in da so bile marsikje dane solidarnostne pomoči. To je približno tako kot v tednu solidarnosti ali rdečega križa, ko se pri nakupu vozne karte za vlak ali oddaji poštne kuverte ali paketa lahko odločiš ali ti zraven prilepijo še dodatek (cca. 0,13 ali 0,18 eur) ali ne. Jaz se dnevno v službo vozim z vlakom in v tednu solidarnosti vedno rečem, naj mi ga prilepijo. Tudi za Japonsko bom sigurno kaj doniral. No, tako jaz razmišljam.

Edit: pri nas pa seveda Bovec, Železniki (v teh poplavah sva z ženo l. 2007 izgubila osebni avto, s katerim se žena vozi v službo, dela namreč v Železnikih in je lahko samo nemo skozi okno pisarne opazovala, kako ji je avto odplaknilo s parkirišča), ...
 0   

Andrej @fotokaj 15. Mar 2011, 10:09

Wartburg je napisal/a:
Jah, ko je bila pa vojna na Balkanu, so pa Japonci množični zbirali sredstva in protestirali, kanede bigrazz

Prepričan sem, da med kreteni samozakuhane vojne ne primerjaš s takšno naravno katastrofo, kot so jo zdele fasal Japonci ...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 15. Mar 2011, 10:15

Tisti kreteni so folku dobesedno vsilili vojno. Govorim o nedolžnih žrtvah med civilisti in tudi neprostovoljno rekrutiranimi vojaki. Ti si vojne zagotovo niso želeli.
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 15. Mar 2011, 23:00

fotokaj je napisal/a:
Ma sej jest mal zajebavam ... Sicer je pa ta čist "naša"; stotine tisočev ljudi resno nayebe, kle pa modela skrbi, če bo moral dat za fotoaparat 100 eur več ...
Narobe svet.

Vse kar sem želel izvedeti je ekonomski vidik te tragedije... Na tvojem mestu pa si nebi drznil obsojati človeka, le po enem vprašanju!!! Ne veš koliko dobrega naredim za sočloveka! Mogoče več kot ti mogoče ne, pa niti ni to bistvo. In nikakor te ne obsojam ali kaj, le zdi se mi da nimaš nekoga pravice obsojati.

Če pa sem bil nehuman s tem vprašanjem pa se opravičujem, ker moj namen nikakor ni da bi se okoriščal na račun tuje nesreče. Me pa pač zanima, kako se potem rešuje podjetje po taki krizi...
 1   

RZ67 @RZ67 16. Mar 2011, 10:30

tomovader je napisal/a:
Vse kar sem želel izvedeti je ekonomski vidik te tragedije.

Na kratko, če misliš kaj kupiti, kupi zdaj, dokler zaloge so in so cene še nespremenjene.

Na dolgo:

1. Proizvodnja:

Stanje: obrati na Japonskem stojijo, kar je v proizvodnji drugje (Canon npr. ima obrat na Tajvanu) teče normalno dalje. Kdaj bo izpad proizvodnje možno nadomestiti je težko reči, ker Japonsko poleg poškodovanih obratov in strojev bremeni tudi pomanjkanje infrastrukture: trenutno imajo pomanjkanje elektrike (izvajajo krožne redukcije), plina, vode.

Vpliv na ceno: to je odvisno od več faktorjev, predvsem od kvalitete zavarovanj, ki so jih imeli sklenjene za zavarovanje pred potresom, vdorov vode, naravno nesrečo in obratovalnim zastojem. Če so imeli dobra zavarovanja, to na ceno proizvajalca ne bo imelo vpliva. Hkrati mora proizvajalec ostati konkurenčen, zato svoje cene ne bo dvigoval in bo izpad raje nadomestil iz rezerv prenesenega dobička (če jih ima) oz. z začasnim znižanjem stroškov (ponavadi se zmanjšajo sredstva za marketing, sejme, deloma plače, …). Stvar bo seveda drugačna, če bo izpad proizvodnje daljši in ga ne bo mogoče nadomestiti. To namreč pomeni, da bo letna proizvodnja manjša od načrtovane. Manjša proizvodnja pa vodi v dvig cene.

Moje mnenje: proizvajalec ne bo dvignil priporočene prodajne cene, če mu bo uspelo nadomestiti začasni izpad proizvodnje.

2. Distribucija:

Stanje: trenutno je omejena infrastruktura za dostavo izdelkov, ki jih uspejo proizvesti, k svetovnim distributerjem. Otežene so namreč plovne in letalske poti (letališča). Distributerji bodo zato začasno omejeni na obstoječe zaloge po posameznih centrih.

Vpliv na ceno: distributer mora računati, da bo neko obdobje, ko bodo zaloge pošle, novih pošiljk pa še ne bo in bo v tem času imel izpad prometa. Zato mora prodajalcu znižati rabat na nove dobave iz obstoječe zaloge, saj bo s tem financiral svoje poslovanje v obdobju, ko pošiljk ne bo. Seveda je višina tega odvisna od deleža teh proizvodov v celotni ponudbi distributerja. Večji kot je ta delež, večje bo znižanje rabata.

Moje mnenje: distributerji bodo začasno znižali rabate prodajalcem.

3. Prodaja:

Stanje: prodajalci so vezani na zaloge pri distributerjih in na lastne zaloge in morajo enako kot distributerji računati, da bo morda neko obdobje, ko bodo zaloge pošle, novih pošiljk pa še ne bo in bodo v tem času imeli izpad prometa.

Vpliv na ceno: zaradi navedenega morajo prodajne cene dvigniti, da bodo financirali poslovanje v obdobju, ko pošiljk ne bo, prav tako jih doleti tudi znižanje rabatov. Ali bo prodajalec ceno res dvignil ali pa bo ta izpad kako drugače premostil je spet odvisno od velikosti posameznega prodajalca in deleža teh proizvodov v celotni ponudbi prodajalca. Ker pa mora še naprej biti konkurenčen, velja tudi za malega v primerjavi z velikimi prodajalci, bo verjetno nekaj te izgube vseeno nosil sam.

Moje mnenje: prodajalci bodo ukinili posebne akcije in popuste na te izdelke, razen tega pa cen ne bodo višali, torej bodo te še vedno pod tistimi, ki jih kot prodajne priporoča proizvajalec.

4. Valuta:

Stanje in vpliv na ceno: upoštevati je treba tudi spremembo valutnih razmerij med dolarjem, evrom in jenom. Ker pa to vpliva le na cene izdelkov, ki še niso poravnane proizvajalcu s strani distributerja oz. distributerju s strani prodajalca, je vse v zvezi s tem bolj kot ne špekulacija.

Moje mnenje: cene se vsekakor ne bodo znižale, če se bodo zvišale pa bo to v rangu 10 do 15%.

Seveda se lahko v vsem tem tudi motim grin
Zahvala: tomovader
 0   

Tomaž Pirman @tomovader 16. Mar 2011, 17:00

Hvala lepa za obsežen in konkreten odgovor smile Cenim!
 0   

RZ67 @RZ67 16. Mar 2011, 17:19

Evo, trenutna situacija pri Canonu:

Eos Magazine je napisal/a:
Canon Inc. has issued a damage report for its operations following the major earthquake. The greatest impact is on three Canon Inc. operation sites and five Canon Group companies in northern Honshu - the area hardest hit by the earthquake. While the earthquake had a slight impact on Canon offices, plants and group companies in the western half of Honshu, there have been no injuries and no significant damage to buildings or equipment.

Damage was significant at the Utsunomiya Office and Plant and at the Fukushima Plant. 15 people were injured at the Utsunomiya Office. Operations at both locations have been suspended and it is likely to be some time before they are resumed. If necessary, Canon will consider making use of alternate sites that have not been damaged to continue production.

The production of the first EOS camera began at the Fukushima Plant in 1987, but the cameras are currently manufactured in Nagasaki. The Fukushima Plant now produces inkjet printers, print heads and ink tanks. Fukushima is the location of the damaged nuclear reactors that are at the centre of the 20km exclusion zone.

V Utsunomiyi delajo L-je. Od tam so vsi trije moji L-ji cry
 0   

RZ67 @RZ67 15. Apr 2011, 22:46

RZ67 je napisal/a:
Moje mnenje: proizvajalec ne bo dvignil priporočene prodajne cene, če mu bo uspelo nadomestiti začasni izpad proizvodnje.

In imel sem prav:
canonrumors.com je napisal/a:
There have been no price increases from Canon, only from retailers. They were running on a 3-5 point margin, now they’re up to 10 points or more in some cases.

RZ67 je napisal/a:
Moje mnenje: distributerji bodo začasno znižali rabate prodajalcem.
Moje mnenje: prodajalci bodo ukinili posebne akcije in popuste na te izdelke, razen tega pa cen ne bodo višali, torej bodo te še vedno pod tistimi, ki jih kot prodajne priporoča proizvajalec.

In imel sem spet prav:
canonrumors.com je napisal/a:
There’s lots of reports of price increases across the globe. This was bound to happen as retailers were and are still unsure what stock levels are going to be like.
New rebate programs and other things have been cancelled or postponed.
 0   

iztok @izo 16. Apr 2011, 09:17

suma sumarum: cene bodo šle gor. pa najbrž ne samo fotičem..
 0   

Jože @cfb1970 17. Apr 2011, 09:03

Moje mnenje je,da se pri nas cene tovrstne opreme ne morejo kaj več dvigovati,ker so itak najvišje v Evropi glede na prihodek.Bodo pač morali naši prodajalci pospraviti malo manj v svoje žepe,če proizvajalec dvigne ceno produkta. yes
CFB 1970
 0   

abo01 @abo01 18. Apr 2011, 07:52

Uh, kako si me nasmejal v ponedeljek zjutraj ...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati