0   

Damir @OCCULT 15. Mar 2011, 09:22

Pozdravljeni...
No odločil sem se, da obdržim stari fotoaparat in raje nabavim kakšen objektiv pa potem s časom nov body:)

Zanima me za nikon D60 kakšen makro priporočate ?
Kupil bi pa rabljenega naprimer, kakšnega z boljšo svetlostjo ampak spet ne nevem kakšnega in ne nevem kako dragega?
Ker rabljeno ne gre na obroke:)

Doma imam Sigmo 18-250 DC OS HSM pa nevem zakaj piše na njej macro a je to macro ali samo neka finta?

Kaj pravite za nakup rabljenega objektiva Tamron 70 - 300mm 1:4 - 5. 6 Di za 100€ ta naj bi bil makro.

Zanima me kaj priporočate, da bo nekaj solidnega hočem slišati vaše mnenje, kaj naj si sploh nabavim, kaj rabljenega mislim pa, da bo svetlobno vredu nekaj takega:)
Sem amater ampak tudi delikat pri slikah:)

Hvala vnaprej
Lep pozdrav...
 0   

misfits @misfits 15. Mar 2011, 09:33

Zoom objektivi, ki imajo oznako macro, niso pravi makro objektivi, ta oznaka samo sporoča kakšno povečavo dobiš pri najmanjši razdalji (in to je precej manj od 1:1, ki jo imajo makro objektivi). Tamron 70-300 ni ravno dober objektiv. Makro objektivi imajo fiksno goriščnico: 60mm, 105mm itd.
 0   

Damir @OCCULT 15. Mar 2011, 09:44

Aha in kaj priporočaš za moj fotoaparta?
Ne pretirano drago pa bom jast potem pogledal za rabljenega, če se kaj dobi.

Hvala
Lep pozdrav...
 0   

misfits @misfits 15. Mar 2011, 09:58

Makro objektivi so žal kar dragi, mislim, da mora za tvoj aparat imeti še vgrajen motorček za ostrenje. Ne vem kateri makro objektivi, ki niso Nikon imajo ta motorček, sigurno pa bi bil dobra izbira Nikon 105mm VR, ampak cena...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 15. Mar 2011, 10:07

Nikonov je tudi novi 2.8/60 AF-S.
Žal pa je razdalja do objekta v makro območju zelo majhna in ti zna povzročati preglavice, zlasti z osvetlitvijo.
kako je pa s Sigmami in Tamroni, pa ne vem. So pa dobra alternativa. Preveri le, če imajo motorček v objektivu.
 0   

Damir @OCCULT 15. Mar 2011, 10:39

NO saj motorček verjetno ni težava bom ročno ostril vsaj pri makru je tako, da je boljše ročno ostrenje.
Glede 60 mm od nikona bi mi bil težava, ker je preblizu pomoje.

Kaj bi potem lahko nabavil, da bi pa ročno ostril naprimer??
Glede sigme pa tamron kateri pa imajo motorček, da bo na aparatu delovalo, ker vseh oznak ne poznam na objektivih?
Lep pozdrav...
 0   

Janez Pelko @Wartburg 15. Mar 2011, 10:50

Stari Nikon 2.8/60 ima bistveno večjo razdaljo pri enaki povečavi kot pa novi. Je zelo dober objektiv in ga toplo priporočam. Pri makru se itak večinoma ostri ročno, tudi s pomikanjem naprej in nazaj nekako ostriš, je čisto svoja tehnika, saj pri kratkih razdaljah ostrenje predstavlja tudi neke vrste zoom in se ti kader spreminja. AF je koristen pri večjih razdaljah, kjer ima ta objektiv precej malo hoda.
 0   

steppenwolf @steppenwolf 15. Mar 2011, 13:16

Tamron 90 2.8, obstaja verzija, ki ima vgrajen motorček.
Sigma 150 /2.8 ima vgrajen motorček

Se tudi jaz oziram za kakšnim makrom, pa sem že malce raziskoval...
Samo dobiti rabljenega pri nas je pa kar podvig...

Lp,
 0   

Damir @OCCULT 15. Mar 2011, 18:41

HM ja ta bi bil zanimiv Tamron 90mm F/2.8 iz tujine nov 300€
Sigma je za 200-300 € dražja.

Ta tamron mi je zanimiv in solidna cena sem gledal nekaj slik pa kaže kar vredu zadevca.

Še to me zanima ali je to stabilen objektiv ali ima zoom in out???
Pa mora imeti oznako DI , da ima motorček?
Lep pozdrav...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati