0   

MarkoV @MarkoV 18. Mar 2011, 15:05

Hi
v novicah sem zasledil tole:
http://24ur.com/ekskluziv/zanimivosti/prihaja-polna-luna-velikanka.html

Tole me zelo zanima in bi šel slikat. Prosil bi pa za nasvet kam okoli Ljubljane (lokacija) bi bilo dobro iti slikat ob takšni priložnosti (sam sem še malo neizkušen in ne vem kam bi se splačalo iti)?
Pa še eno vprašanje... ali mislite se bo v soboto sploh videlo kaj lune glede na to da je dokaj oblačno?

Lp Marko
 0   

andyz @andyz 18. Mar 2011, 15:55

Tole je pa bolj geografsko meteorološko vprašanje.
Če bo oblačno, ti žal noben ne more pomagati.
Sicer pa si izberi kakšen zanimiv motiv za silhueto in bodi na kraju, ko luna šele vshaja.
 0   

MarkoV @MarkoV 18. Mar 2011, 16:48

hi
hvala za odgovor
to glede časa sem že bral da je dobro slikat takrat ko luna vzhaja
zanima pa me malo bolj specifično glede kraja (v okolici Ljubljane) kjer bi bilo dobro za slikat
Lp Marko
 0   

Aleš @lial 18. Mar 2011, 18:14

Če bo le nekoliko manj oblačno, kar pa po trenutni napovedi ni verjetno, priporočam kjerkoli na Ljubljanskem barju, luna bo vzšla v soboto ob 18.18, oziroma bo vidna iznad hribovja skoraj točno na na vzhodu okrog 18.30. Možnost pa je še v nedeljo, ko bo le nekoliko bolj proti jugu (104°)in dobro uro kasneje. Za nedeljo kaže tudi boljše vreme.
Lahko pa greš na Sv.Ano nad Podpeč, kjer bo pogled še boljši, čeprav je tudi na cestah na Barju veliko možnosti fotografiranja brez motečih elementov. Na primer na cesti iz Ižanke proti Mateni, ustaviš nekako na sredini pri odcepu za poljsko pot.

LP
 0   

Klemen Blokar @kleb 19. Mar 2011, 16:20

Meni se zdi tudi Krim zanimiva lokacija.

Ampak ne pa pričakovat kakega silno posebnega pogleda na Luno. Polna Luna je najmanj fotografsko zanimiva, razen ob samem vzhodu/zahodu, ko se atmosfera poigra z barvami in obliko Lune. Sicer pa na pogled Luna ne bo kaj pretresljivo drugačna kot katerakoli druga polna Luna... Razlika je za oko minimalna.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati