0   

Luka Trošt @luxxx7 19. Mar 2011, 12:13

Pozdravljeni,
nekaj vprašanj imam za vas, in takole je z fotografijo sem se začel zanimati pred kakšnimi 6 mesci. Namreč kupil sem si malo boljši kompakt Kodak Z981, in naredil precej slik, a sedaj sem doma odkril stare očetove objektive, in me je zelo zamikalo po kakšnem DSLR aparatu.. Doma imam objektiv Carl Zeiss 50mm 1,7 in Vivitar 70-210mm. Na oba bi moral dokupiti adapterje da bi lahko slikal z DSLR aparatom. Gledal sem predvsem Canone(1000d,400d,450d) in Nikone(d60,d3000,d90) pa tudi nekaj Pentaxov.. Osnove že imam, kako se nastavlja zaslonka,čas, goriščnica... Sedaj pa mi vi predlagajte če se mi splača ''odditi'' v razred višje, torej iz dobrega kompakta v DSLR?

Že vnaprej se zahvaljujem za realne komentarje! bigrazz
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Mar 2011, 12:27

Če bi rad uporabljal objektvive drugih znamk, ti priporočam nakup Canona in ustreznega adapterja. Nikon nekako ni prav lepo 'prilagodljiv', saj pogosto potrebuješ adapter z lečo, ki ti zmanjša kvaliteto slike in malenkostno podaljša goriščnico.
Karkoli boš kupil od DSLR in je bilo narejeno v zadnjih cca štirih letih, je vrhunsko!
 0   

Luka Trošt @luxxx7 19. Mar 2011, 12:43

Aha okej, hvala. Katerega od Canonov pa priporočate, bolj ali manj vstopni model..
 0   

Jan Kajfež @Geccko 19. Mar 2011, 12:47

Hehe, zadnji stavek od Wartburga je fenomenalen... no, dejansko je res dokaj vseeno kaj vzameš od DSLR-ja... mogoče poglej za kakšno rabljeno 500D, ni tako "star" model, je pa še kar ok...

Drugače pa ne vem če ti bo na začetku vredu kombinacija manualnih objektivov in DSLRja... sploh če si sedaj navajen na kompakta... ampak če je volja potem kar... mogoče bi bilo fino da bi imel na začetku vsaj en AF (auto fokus) objektiv...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Mar 2011, 13:01

Nikona D100 dobiš že za 120€. Je odličen aparat. Jaz še zdaj prodajam fotke, ki sem jih naredil z njim, torej je dober aparat smile Pa je takole na oko enih 8 let star model. Nikon D70 je malenkost drugačen, ga imam še sedaj in mu nič ne manjka... no to sem hotel povedati smile

Dejstvo je pa tudi, da na cenejših aparatih težje natančno izostriš, oziroma to zahteva kar nekaj vaje in izkušenj pa ostro oko. Za začetek je potem priporočljivo morda malce zapreti zaslonko, čene zna biti razočaranje veliko. Kit objektivi so pa zdaj tudi že v redu in se dobijo za ceno malo boljšega adapterja.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 19. Mar 2011, 13:08

Wartburg je napisal/a:

..Dejstvo je pa tudi, da na cenejših aparatih težje natančno izostriš...

Kako ti misliš... je dejansko kakšna vidna razlika če ročno ostriš na Canon 500D ali pa Canon 5D MkII?

No sej tudi predhoniki 500D so bili ok, jaz lahko samo za 350D povem da je prav luštna igračka smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Mar 2011, 13:18

Cenejši aparati imajo slabše medlice, včasih temnejše, tudi v prizmah je razlika in v okularjih. Praviloma (OK, so tudi izjeme) je na dražjih aparatih lažje ostriti ročno kot pa na cenejših.
 0   

Žiga @thunder_road 19. Mar 2011, 13:31

Majhna iskala so lahko problem, zato pa pogrešam "split screen" v EOS-ih. Sicer pa te lahko potrditev fokusa potolaži.
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Janez Pelko @Wartburg 19. Mar 2011, 13:39

Potrditev fokusa je pri teleobjektivih ali pa pri svetlobno močnih objektivih pri odprti zaslonki lahko dovolj nenatančna, da posnetek nima prave ostrine.
Jaz se pri D700 raje zanašam na svoje oko kot na pikico v iskalu.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 19. Mar 2011, 13:43

Eh, pri mojem adapterju (M42 -> EOS) potrditev pač ne dela, pa z 500D v cca 95% zadanem zadovoljiv fokus biggrin

Aja, slabše medlice... ja... to pa ja, nisem čist točno vedel kaj si mislil biggrin
 0   

Luka Trošt @luxxx7 6. Apr 2011, 16:54

Evo me zopet se oglašam. Torej ,da začnem sedaj sem prodal svojega kompakta,ki se ga imel kratek čas(4mesece) in vstopam v razred višje... Odločam se med Nikonom d60 in Canonom 350d. Torej kupil bom rabljen fotoaparat: Pri Nikonu d60 dobim zraven tale dva objektiva -zoom Nikkor 35-105mm 1:3.5-4.5 , -AF Nikkor 24-120mm 1:3.5-5.6D. Za Canona 350d pa ''originalnega'' 18-55mm. Oba imata pod 4000 zaklopov! Matra oziroma moti me samo to da Nikon nima motorčka za ostrenje,Canon pa ga ima. To bi predvsem rabil ker še imam doma kot je zgoraj navedeno odličen objektiv Carl Zeiss 1,7 50mm.

Prosim, če mi lahko poveste slabosti prednosti in za katerega se naj odločim oz. mi predlagate.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 6. Apr 2011, 17:14

Pri dotični Nikon opremi ti AF ne bo delal pri nobenem izmad objektivov (predvidevam, da 24-120 ni AF-S VR), aja tisti 35-105 je pa sploh MF po vsej verjetnosti. Prav tako ne boš imel nekega pametnega širokega kota.
Če misliš, da lahko objektiva prodaš za pameten denar in če se ti ljubi to početi, potem ti svetujem kak drug objektiv. Na primer rabljenega Nikkorja 18-70, ki se ga dobi poceni in je zelo dober, mnogo boljši od ostalih kit objektivov.
Sicer pa izberi Canona.
 0   

Miha @cedo 6. Apr 2011, 17:27

luxxx7 je napisal/a:
Matra oziroma moti me samo to da Nikon nima motorčka za ostrenje,Canon pa ga ima. To bi predvsem rabil ker še imam doma kot je zgoraj navedeno odličen objektiv Carl Zeiss 1,7 50mm.

Tole je verjetno raca?? Zeiss je objektiv z ročnim ostrenjem in bo tak tudi ostal.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Aleš @lial 6. Apr 2011, 17:33

Mislim, cedo, da gre za začetnika in vsega pač ne ve.
 0   

Miha @cedo 6. Apr 2011, 17:39

In to zelo lenega, starega 8 let? Odgovor je malo više.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Aleš @lial 6. Apr 2011, 17:51

Kaže, da sem nekaj spregledal...
 0   

Luka Trošt @luxxx7 6. Apr 2011, 18:28

Se oproščam, zaje*o sem, ko sem rekel, da rabim zaradi tistega objektiva(Zeiss) aparat z motorčkom za ostrenje... Kako je pa kaj z Sony Alpha DSLR A230L? Je primerljiv Nikonu d60 in Canonu 350d?
 0   

Miha @cedo 6. Apr 2011, 19:00

@luxxx7, koliko denarja boš pa zapravil? Poglej tudi malo teste na dpreview in pa to, kdaj je bil kakšen aparat predstavljen. a230 je iz 2009, 350d pa iz 2005.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 6. Apr 2011, 19:06

okoli 350€. Sem že veliko pregledal, pa tudi to jutre dobim od sošolca d60,350d in d3000 v roke pa se bom glede tega odločil kateri mi paše.. No mi lahko odgovorite katerega mi priporočate.
@Cedo pol pa te prosim če mi lahko predlagaš katerega naj uzamem? se splača tudi vzeti Sonya?
 0   

Miha @cedo 6. Apr 2011, 19:16

Sonyja ne poznam (verjetno je vsaj tako dober kot ostali), sam imam od Nikonov še vedno d40 in mu prav nič ne manjka. Če boš kupil en body in en ali dva zuma, je prav vseeno, za kakšen sistem se odločiš.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati