0   

Nejc Planinšek @npcq 20. Mar 2011, 13:41

Pozdravljeni

Na LCDju svojega canona 7D sem pred kratikim opazil mrtve pixle. Ne samo enega ali dva, zaslon je skoraj po celotni površini prekrit z njimi. mad to je seveda najbolj opazno pri najvišji svetlosti.

na sliki, ki je priložena se vse skupaj lepo vidi. svetle pike so defenitivno na samem LCDju, ker je slika ki jo ta prikazuje popolnoma črna (photoshop), s "skroliranjem" po sami fotki pa se tudi ne premikajo.

Pri običajnem fotografiranju stvar sploh ni moteča, vendar pri kameri takega ranga tega ne bi ravno pričakoval... :O

Je že kdo na svojem 7D-ju opazil podobne težave in ali mislite da je to dovolj za uveljavljanje garancije?
 0   

Žiga @thunder_road 20. Mar 2011, 13:51

Sem šel preskusit in tega, tudi pri najbolj svetli nastavitvi LCD-ja, ne zaznam. Tako da je odgovor najbrž na dlani. Razen če slučajno ni v ozadju [vzrok] kaj drugega (kar pa ne verjamem).
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

Andrej @fotokaj 20. Mar 2011, 14:13

Uveljavi garancijo, se razume.
 0   

Peter Atanackov @Geo 20. Mar 2011, 16:02

thunder_road je napisal/a:
Sem šel preskusit in tega, tudi pri najbolj svetli nastavitvi LCD-ja, ne zaznam. Tako da je odgovor najbrž na dlani. Razen če slučajno ni v ozadju [vzrok] kaj drugega (kar pa ne verjamem).

Kalibracija zaslona potrebna yes

Ja garancijo uveljavi, ni normalno.
 0   

tmt @tmt 20. Mar 2011, 16:45

A to je kar display fotografiran?
Potem itak ni čudno. Čudno je le to, da obstajajo ljudje, da bi naredili vse, da dokažejo, da je njihova preganjavica glede neke napake na aparatu upravičena.
Pred tem, ko boš sam sebe sramotil na servisu bi bilo vseeno dobro, da vasj prah obrišeš z displaya ali zamenjaš folijo, če je ta nalepljena.
 0   

Nejc Planinšek @npcq 20. Mar 2011, 17:45

tmt je napisal/a:
Potem itak ni čudno. Čudno je le to, da obstajajo ljudje, da bi naredili vse, da dokažejo, da je njihova preganjavica glede neke napake na aparatu upravičena.
Pred tem, ko boš sam sebe sramotil na servisu bi bilo vseeno dobro, da vasj prah obrišeš z displaya ali zamenjaš folijo, če je ta nalepljena.

Ja. display je fotografiran. čist. brez folije. svetle pike niso šum kamere s katero je slikan. in z prostim očesom se vidi popolnoma enako.

Vprašal bi še kako je s s servisom v Sloveniji, ker je aparat kupljen na amazon.de. Velja za Canon kakšna evropska garancija, ali ga bom moral poslati nazaj?
 0   

Žiga @thunder_road 20. Mar 2011, 18:19

Geo je napisal/a:

Prosim?
 0   

Andrej @fotokaj 20. Mar 2011, 18:53

tmt je napisal/a:

Če se tebi ni problem sramotit, res ne vem, zakaj te zanj skrbi ...?
upset
 0   

Peter Atanackov @Geo 20. Mar 2011, 19:19

Geo je napisal/a:

Prosim?

Pravim, da ce ne mores videt tega kar avtor navaja da je na sliki, si moras skalibrirat zaslon.
 0   

Žiga @thunder_road 20. Mar 2011, 19:38

Geo je napisal/a:
Geo je napisal/a:

Prosim?

Pravim, da ce ne mores videt tega kar avtor navaja da je na sliki, si moras skalibrirat zaslon.

Sem vedel, da se nisva dobro razumela; bom pojasnil, kaj sem napisal, torej: zadevo, ki jo avtor navaja in katere sliko je prilepil semkaj, sem šel preverit še na lastnem 7D. Kljub temu, da sem vedel, da mrtvih pikslov ne bo (pač, ziher je ziher). Tudi pri največji jakosti LCD zaslončka na 7D nisem tega (torej pojava, ki se kaže na prilepljeni sliki) nisem zaznal, zatorej sem sklepal, da ima avtor odgovor na dlani; se pravi najbolje, da zadevo odnese na servis.

smile
 0   

Peter Atanackov @Geo 20. Mar 2011, 19:42

Geo je napisal/a:
Geo je napisal/a:

Prosim?

Sem vedel, da se nisva dobro razumela; bom pojasnil, kaj sem napisal, torej: zadevo, ki jo avtor navaja in katere sliko je prilepil semkaj, sem šel preverit še na lastnem 7D. Kljub temu, da sem vedel, da mrtvih pikslov ne bo (pač, ziher je ziher). Tudi pri največji jakosti LCD zaslončka na 7D nisem tega (torej pojava, ki se kaže na prilepljeni sliki) nisem zaznal, zatorej sem sklepal, da ima avtor odgovor na dlani; se pravi najbolje, da zadevo odnese na servis.

smile

Sorry, sem na hitro prebral in zgresil bistvo, se posipam s pepelom shy
 0   

tmt @tmt 20. Mar 2011, 20:17

Če je posnetek narejen z ISO 12600, do konca osvetljen zaslon (kot je napisano) in nekajkratna povečava zaslona(kar priložena fotografija je), ter ustrezna obdelava v PS, potem je to povsem normalno in ne gre za napako .

Fotokaj, za razliko od tebe nisem relativno novopečen fotograf brez strokovne izobrazbe in brez izkušenj z ljudmi. Zato v tovrstne napake ne verjamem. Dopuščam pa možnost, da se kdaj tudi motim.
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 20. Mar 2011, 22:51

"svetle pike so defenitivno na samem LCDju, ker je slika ki jo ta prikazuje popolnoma črna (photoshop)"

Seveda, če v Photoshopu nastavimo ISO 12600 in sliko prelijemo s črno, potem neizbežno dobimo nepremične bele pixle na zaslončku. S tako opremo ni nič narobe, boste pa na servisu poželi salve ponižujočega krohotanja.

Aja pa tmt, nikar se ne spravljaj na ubogega Fotokaja, saj večino časa ne ve, kaj blebeta. Poleg tega še na ves glas razglaša svojo izobrazbo in people skills, fotkat je začel pa lani avgusta. Pff.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

Žiga @thunder_road 20. Mar 2011, 23:11

dajte še enkrat prebrat kaj je človek (torej avtor teme) sploh napisal :S
 0   

tmt @tmt 20. Mar 2011, 23:24

Thunder_road, z vsem spoštovanjem, smo prebrali. Mogoče sem malo nerazumljivo napisal odgovor.
Skratka, če narediš posnetek z visokim ISO-m (12600 , mogoče celo manj - 6400 (nisem poizkušal)) in daš osvetlitev zaslona na najvišjo jakost, bodo dobremu očesu vidne pike na zaslonu. Če na zaslonu povečaš predogled na tako velikost, kot je priložena fotografija, bodo pike na zaslonu vidne v takem številu in velikosti kot je priložena fotografija. In to je popolnoma normalno - ni nobena napaka aparata - lahko poiskusiš sam.
Zato se mi zdi smešno, da se je človek toliko matral, da je zaslon pofotografiral in se s photoshopom potrudil, da je prišel do željenega prikaza - in zaradi te "napake" celo hoče vrnit aparat.
 0   

Žiga @thunder_road 20. Mar 2011, 23:34

Že, ampak po tem, da avtor pravi, da so pike striktno statične, torej se premika ozadje, pike pa ostajajo na svojih mestih, sklepam, da temu ni tako.
 1   

Peter Atanackov @Geo 20. Mar 2011, 23:39

Je mogel se sklonirat indikator povečave na zaslonu v desnem spodnjem kotu, kar pa nekak dvomim da je...

Za avtorja teme: Ne poslusat tega BS, nesi na servis.
Zahvala: thunder_road
 0   

tmt @tmt 20. Mar 2011, 23:43

Seveda se premikajo pike, če ni malo pobrkal in mislil na photoshop. Naj nese na servis, pa bodo videli ali gre za napako in bo potem lahko mirno spal.
 0   

Jan Kajfež @Geccko 20. Mar 2011, 23:57

Čakaj... mrtvi piksli na LCD enkrančku naj bi se premikal??? Ali sem te samo jaz narobe razumel...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

tmt @tmt 21. Mar 2011, 00:04

Ne mrtvi piksli, ker sem prepričan, da ne gre za to, ampak za šum. Sicer pa naj poiskusi z nizkim ISO in, če bo rezultat kljub temu viden, potem je zaslon zanič.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati