0   

Luka Trošt @luxxx7 25. Mar 2011, 20:04

Pozdravljeni,

imam eno vprašanje, doma imam fotoaparat Kodak Z981(megazoom kompakt) in danes sem pač šel malo na okoli in slikal z velike gorišče razdalje ptiče. No, da preidem na glavni problem recimo če si pri ''ničtem'' zoomu naštimam zaslonko na f2,8 in se mi nato povečuje samodejno do f5 ko sem na največjem zoomu. Torej nato slikam ptiča, ki je na veji in pritisnem sprožilec do polovice, da izostri tisti objekt, ki si ga želim v tem primeru ptiča. In mi izostri ozadje, kjer bi hotel,da bi bilo ''zamegljeno''. Sedaj me zanima zakaj mi to tako dela, a je mogoče kaj narobe s fotoaparatom(mislim da ni) ali je to moja napaka? Ker do včeraj sem lahko isto slikal in mi je za silo izostrilo.

Že vnaprej se zahvaljujem za odgovore!
 0   

komar89 @komar89 25. Mar 2011, 20:35

Če imaš nastavljeno avtomatsko ostrenje, ti aparat določa kje bo ostril, preklopi na sredinsko točko, če aparat to omogoča.
šank, drš me, jst te bom spustu...
 0   

Kris @kris 26. Mar 2011, 18:13

http://resources.kodak.com/support/pdf/en/manuals/urg01118/Z981_xUG_GLB_en.pdf

Stran 42 - beri pod Exposure metering. Verjetno boš moral nastavit na Center Weight, še bolj verjetno pa na Spot.
Sicer to ni funkcija ravno za fokusiranje ampak za pravilno osvetlitev, mogoče pa vseeno pomaga.

Pa funkcijo face detect bi jaz tudi izklopil.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 26. Mar 2011, 18:46

Hvala vama za odgovore. Kris: sem nastavil na Spot oziroma Center, a hkrati če imam recimo Spot ali Center vključeno nemorem imeti še face detect. Bom jutre probal malo poslikat s temi nastavitvami in poročam kako se je obneslo.
 0   

urosm @urosm 26. Mar 2011, 22:36

Odgovor je povsem preprost: RTFM.
 0   

Luka Trošt @luxxx7 27. Mar 2011, 11:53

urosm je napisal/a:
Odgovor je povsem preprost: RTFM.

Kaj si s tem hotel povedat?
 0   

Tomaž @Tobi 27. Mar 2011, 12:06

RTFM = Read the fucking manual, dostikaj verjetno na svojem aparatu zamujaš če ne prebereš navodil al pa jih vsaj preletiš

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati