0   

Tadej @Designer 26. Mar 2011, 03:23

Pozdravljeni

Imam eno vrpašanje glede sistema Paypal.
Sem ravno dobil kreditno in naredu paypal račun.
sedaj pa bi pa rad prodajal fajle(bolj natančno - PSD fajle). Pač ko kaj za koga naredim potem men customer za tisto delo plača. Jaz pa mu moram seveda poslati PSD fajl.
Ampak kako? Mislim ker če mu pošlem prvo PSD fajl, me lahk nategne in mi ne nakaže vsote denarja kot je bilo dogovorjeno. Sepravi kako bi js ta fajl uploadal preko paypala in mu nastavil željeno vrednost? Je neka opcija "create buy button" sam nimam pojma kako dam notr fajl. Da ko bo customer kliknu na link fajla ali karkoli, da bo plačal oz. nakazal meni denar in potem nadaljeval z downloadanjem fajla...kako naredim to? step by step plis.

Upam da dobim odgovor

Hvala
 0   

Aleš @lial 26. Mar 2011, 06:27

Kupec najprej plača, v obvestilu, ki ga dobiš preko Paypala pa je naslov njegove elektronske pošte, kamor ti pošlješ datoteko. Paypal namreč deluje le preko obstoječih naslovov, zato je postopek logičen.
Vsaj tako gre pri meni, čeprav morajo za dostavo kupci čakati precej dlje, BTW v ZDA je bilo januarja kar štiri tedne.
Ti boš to lahko naredil v nekaj minutah.
 0   

Tadej @Designer 26. Mar 2011, 08:39

Hvala za odgovor.

Hmm...Pa je to edini možni način? Mislim, nekateri lahko da nebi zaupali, sepravi ko bodo plačali da jim js potem nebi poslau fajla...In bi naprimer hoteli da prvo js pošlem fajl in pol on plača, kar pa js nebi zaupu...
 0   

Miha @cedo 26. Mar 2011, 09:16

Paypal ščiti oba, kupca in prodajalca, če sta izpolnjena dva osnovna pogoja: (1) pare na sunce (najprej se plača, potem se pošlje), (2) pošlje se samo in izključno na naslov oz. elektronski naslov s katerega si prejel denar. Alternativni naslovi za prodjalca ne obstajajo! Tukaj ni nobenih dodatnih če-jev.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Tadej @Designer 26. Mar 2011, 10:00

Ja in kaj moraš narediti da izpolneš ta prvi pogoj?
Samo dam mu moj papyal mail naslov in mi pošle in pol js njemu fajl na njegov mail s katerega mi je poslou denar. In to je to?
 0   

skat @skat 26. Mar 2011, 10:02

Paypal ti vzame kar veliko provizijo. Bolje mu je poslati zakodirano datoteko. Ko ti nakaže denar na račun mu pošlješ geslo.
 0   

Miha @cedo 26. Mar 2011, 10:06

Designer je napisal/a:
In to je to?

Ja, simpl, a ne?
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Miha @cedo 26. Mar 2011, 10:07

skat je napisal/a:
Bolje mu je poslati zakodirano datoteko. Ko ti nakaže denar na račun mu pošlješ geslo.

Ne, najprej se plača, potem se pošje. Od kje ti te ideje?
 0   

skat @skat 26. Mar 2011, 10:11

cedo je napisal/a:
skat je napisal/a:
Bolje mu je poslati zakodirano datoteko. Ko ti nakaže denar na račun mu pošlješ geslo.

Ne, najprej se plača, potem se pošje. Od kje ti te ideje?

Saj je vseeno kdaj se pošlje. Ko dobi geslo lahko dostopa do datoteke.
 0   

Miha @cedo 26. Mar 2011, 10:26

Še vedno ne vem, zakaj je to bolje.
 0   

skat @skat 26. Mar 2011, 10:29

cedo je napisal/a:

Ker ti Paypal ne pobere provizije...
 0   

Tadej @Designer 26. Mar 2011, 10:36

Kakšno geslo?
Lahko to glede provizije bolj natančno razložip, step by step smile
 0   

Miha @cedo 26. Mar 2011, 10:37

skat je napisal/a:
cedo je napisal/a:

Ker ti Paypal ne pobere provizije...

Ti potem predlagaš, naj se paypalu kar izogne, ali kaj? Dvomim, da je kdo tako naiven, da bo nakazal denar na nek TTR kar na "lepe oči". Slab nasvet za biznis.
Paypal je pa varovalka za oba, zato se ga ljudje pač poslužujejo v taki meri, a ne.
Sicer se da pa glede provizije zmenit s kupcem - veliko prodajalcv namreč pod oglas pripiše, da provizijo plača kupec.
 0   

Tadej @Designer 26. Mar 2011, 10:38

Nekje sem prebral da je provizija 2€?
 0   

Aleš @lial 26. Mar 2011, 14:04

Sicer sem razumel, kakor da si že pridobil Paypal račun, zato me čudi, da nisi prebral pogojev...
Od vsake pridobitne transakcije Paypal pobere 4.5%
Stroritev (fee) je del dogovora med teboj in Paypalom, s čimer si se etrinjal, ko si dobil njihov račun.
Ime računa pa je tvoj poštni naslov.
Predlog, da prodajaj mimo Paypala, pa je slab, bančne transakcije (BankTransfer) so še dražje in kakor je omenil cedo jim ljudje manj zaupajo.
Razen med računi iste banke, kjer pač ni stroškov. Kolikor vem, je iz tujih bank provizija 5 in več procentov, pa še zavarovanje je slabše.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati