0   

Alien @Xander123 28. Mar 2011, 11:58

Živjo,

Odločam se za nakup prvega DSLR-ja in me zanima če se splača počakat na Canon 1100D. Na nekaterih straneh npr.:
http://www.pixxass.de/index.php
se je pojavila cena 450€ z kit objektivom 18-55mm, kar se mi zdi zelo ugodno.

Rabil bi ga predvsem za hobi fotografijo (kompaktni fotoaparati odpadejo).
Razmišljal sem tudi o 550D, vendar je predrag za moj budget, nikon D3100 pa se mi zdi, da bi ga kmalu prerastel(predvsem me moti premalo tipk).

Torej se splača počakat na 1100D?
Kdaj lahko pričakojemo, da bo dobavljiv in kakšna bo njegova cena (tujina, slovenija)?
 0   

Kris @kris 28. Mar 2011, 12:53

Dobavljiv? Pri tej situaciji na Japonskem? Ko bo prišlo in kar bo prišlo bo itak radioaktivno. confused
 0   

Janez Pelko @Wartburg 28. Mar 2011, 14:10

Nekaj mi ne gre skupaj:
1. Aparat naj bi bil za hobi uporabo.
2. Hitro bi ga prerasel (bojda zaradi premalo gumbov).
Še podvprašanje: kako to misliš 'prerasel'? Oziroma, kaj bi fotkal, da bi rabil več gumbov na ohišju?
 0   

RZ67 @RZ67 28. Mar 2011, 14:16

Wartburg je napisal/a:
Oziroma, kaj bi fotkal, da bi rabil več gumbov na ohišju?

Verjetno se mu ne da v menije hodit grin To je čist OK razmišljanje, tudi jaz sem raje vzel 40D kot 450D, ker hodit v menije za določene nastavitve je res nadležno.
 0   

Janez Pelko @Wartburg 28. Mar 2011, 14:21

Moj point je bil v tem, a sploh rabiš hodit v menije pri hobi uporabi.
Vem pa, kako to izgleda. Včasih fotkam z bratovim D3000 pa sva si hitro domača. Na začetku nastaviš, potem pa fotkaš in se ne obremenjuješ. Saj ti ni treba vsakih pet minut spreminjati deset nastavitev...
Jaz v glavnem spreminjam le čas, zaslonko in ISO. Včasih še WB.
 0   

Alien @Xander123 28. Mar 2011, 15:12

Wartburg je napisal/a:
Nekaj mi ne gre skupaj:
1. Aparat naj bi bil za hobi uporabo.
2. Hitro bi ga prerasel (bojda zaradi premalo gumbov).
Še podvprašanje: kako to misliš 'prerasel'? Oziroma, kaj bi fotkal, da bi rabil več gumbov na ohišju?

Kot hobi fotografiranje sem imel v mislih predvsem, da ga ne bom imel za profesionalno uporabo. S seboj bi ga imel na potovanjih, slikal bi predvsem pokrajino, portrete, rojstne dneve,... Večinoma ga ne rabim za slikanje v prostorih in zelo slabih svetlobnih pogojih.

Ko sem rekel, da bi ga "prerasel" pa sem mislim predvsem, da bi se naučil uporabljat večino funkcij na aparatu in bi mi bilo potem žal, da moram za vsako stvar hodit v meni (čas, zaslonka, iso, wb, ostrenje). Vsaj pri kompaktu, ki ga imam doma me ubija ko moram za vsako stvar hodit v meni.

Še vedno me pa zanima primarno vprašanje. Kdaj lahko pričakujemo 1100D in kakšna bo cena.
 0   

RZ67 @RZ67 28. Mar 2011, 17:21

Xander123 je napisal/a:
Še vedno me pa zanima primarno vprašanje. Kdaj lahko pričakujemo 1100D in kakšna bo cena.

Če veš, da boš moral tudi s 1100D veliko hodit v menije, te to dvoje res še zanima grin Odgovor pa seveda vedo le pri Canonu upset
 0   

Peter Atanackov @Geo 28. Mar 2011, 17:51

kupi dobro ohranjenega z malo posnetki 40d za isti denar... In bos imel 10x več fotoaparata, samo brez videja... če ti je video pomemben pa pozabi na 40d smile
 0   

M @M__M 28. Mar 2011, 21:37

Spet eni govorite nekaj tja v tri dni. Koliko od vas je dejansko kadarkoli držalo v roki recimo EOS 1000D?
V lasti imam 1000D 40D in 5D MKII. Res 1000-ko še najmanj uporabljam, a za normalno delo se ni potrebno prav nič sprehajati po menijih. Vse pomembne bližnjice so na dosegu enega prsta.

Če vprašaš mene in se ti z nakupom ne mudi, potem počakaj na 1100D.
40D, ki ti ga nekateri predlagajo je sicer super aparat, a je vseeno že star. Predvidevam, da bo imela nova 1100D novejše, dosti boljše tipalo, kar ti bo prineslo predvsem manj šuma pri visokem ISU, večjo resolucijo, možnost zajema videa,...
 0   

RZ67 @RZ67 28. Mar 2011, 22:01

M__M je napisal/a:
Predvidevam, da bo imela nova 1100D novejše, dosti boljše tipalo, kar ti bo prineslo predvsem manj šuma pri visokem ISU, večjo resolucijo, možnost zajema videa,...

In to mi vsi seveda potrebujemo in se veselimo novega modela z recimo 24mpix na 1,6 crop senzorju upset

P.S.
Saj tega misliš, a ne http://tinyurl.com/4uouafb grin
 0   

M @M__M 28. Mar 2011, 22:06

RZ67 je napisal/a:
M__M je napisal/a:
Predvidevam, da bo imela nova 1100D novejše, dosti boljše tipalo, kar ti bo prineslo predvsem manj šuma pri visokem ISU, večjo resolucijo, možnost zajema videa,...

In to mi vsi seveda potrebujemo in se veselimo novega modela z recimo 24mpix na 1,6 crop senzorju upset

P.S.

in tvoj point je...?
 0   

RZ67 @RZ67 28. Mar 2011, 22:11

M__M je napisal/a:
RZ67 je napisal/a:
M__M je napisal/a:

P.S.

in tvoj point je...?

2mpix večja resolucija, wauu laugh 1000D ima 10.1 mpix ter DLA pri f/9.3, 1100D pa 12.0 mpix in DLA že pri f/8.4. Osebno ne štekam čemu služi xxxxD serija pri Canonu, razen za nategovanje folka no
 1   

jernej kaše @zapp0 28. Mar 2011, 22:39

Um what? Pustimo, da so ti DLA izračuni itak teoretični in na izraznost same fotografije vplivajo manj kot nič.
1000d poseka tudi katerega "boljšega" brata (višja številka je boljša).

1000D - f/9.3
450D - f/8.4
400D - f/9.3
50D - f/7.6
40D - f/9.3

Jaz trdim obratno: nižji modeli, ala 1000d so tu zato, da se jih bojiš kupit.

Za 80% ljudi več kot zadostujejo za vse njihove potrebe, vendar se jih ljudje izogibajo, ker jim "manjka" super duper žnjufer spek, ki ga "ta boljša" kamera ima.

Pozicija: imam 1000d; omejen z lastno kreativnostjo, ne sposobnostjo kamere.
Aja, pa tista z meniji je, kot je napisal že nekdo pred mano, res bosa.
Zahvala: Geccko
 0   

Peter Atanackov @Geo 28. Mar 2011, 22:42

Joj picajzlate, sploh ni pomembno ce ma dva granula vec suma ali par mp več. Dejstvo je da 40d deklasira 1100 v vseh (vsaj zame) relavantnih parametrih.
 0   

Ime Priimek @poetski 28. Mar 2011, 22:51

Dvomim, da bi Canon ali Nikon (ali katerikoli od drugih proizvajalcev DSLRjev) naredili "nov" fotoaparat, ki bil slabši od njegovih starejših podobnih bratov.

Če nič drugega, tehnologija gre naprej in s tem kvaliteta.

Govoriti o tem, če je vreden svojega denarja, je pa druga zgodba.
 0   

jernej kaše @zapp0 28. Mar 2011, 23:04

Khem, 20 let star anologni EOS 5 ima eye focus.... 5D (in noben drug D) pa ne.

Olijevi UZ kompaktneži so bili svoj čas pravi mali biseri, majhni in priročni, 10x optični zum, hotšu in vse manualne nastavitve... danes je to redkost, oziroma špica kompaktnega trga.

No, in nenazadnje 60d nima focus adjustmenta!

Proizvajalci težijo zgolj k maksimiziranju dobička - kar pomeni segmentacijo trga in premikanje boljših fičerjev v višje razrede, nižji pa na ta račun postajajo slabši.
 0   

Ime Priimek @poetski 29. Mar 2011, 00:06

zapp0 je napisal/a:
Khem, 20 let star anologni EOS 5 ima eye focus.... 5D (in noben drug D) pa ne.

Olijevi UZ kompaktneži so bili svoj čas pravi mali biseri, majhni in priročni, 10x optični zum, hotšu in vse manualne nastavitve... danes je to redkost, oziroma špica kompaktnega trga.

No, in nenazadnje 60d nima focus adjustmenta!

Proizvajalci težijo zgolj k maksimiziranju dobička - kar pomeni segmentacijo trga in premikanje boljših fičerjev v višje razrede, nižji pa na ta račun postajajo slabši.

Slabši? Ali samo z manj "igračkami"? Pravtako govoriti o eyefokusu je pri digitalcih tako tako. Če se ne motim je Nikon nekje izjavil, da so več ali manj vsi njihovi DSLR fotoaparati narejeni za avtomatsko ostrenje. To je pač napredek v tehnologiji in dvomim, da gre za korak nazaj. Se pa strinjam, da ima zadeva svoje prednosti kot slabosti.

Prav tako ne moreš primerjati starejših "profesionalih" fotoaparatov in zdajšnjih entry level. Nekaj lahko že gledaš tehnološko, ampak so sami fotoaparati z drugačno uporabo in nameni bili ustvarjeni. Leta gor ali dol. Dirkalni avto je tudi 30 let kasneje še vedno dirkalni avto.

Pravtako je "segment" uporabnika takega, da se ne potrebuje teh zadev. Mi smo pač malo bolj napredni uporabniki in nam ročno štimanje še zelo manjka. Večina ljudi je precej nesposobnih in jim še trotel kamere delajo probleme smile Zato se pa prodajajo fotoaparati po 100 evrov, ker nimajo teh "biserčekov". Mi pač biserčke potrebujemo, zato kupujemo fotoaparate v razredih, ki so nam namenjeni. Tako dela kapitalizem in meni se zdi to čisto luštno. Ne dajem veliko denarja za "biserčke", ki jih ne potrebujem, po drug strani si pa lahko izbiram katere "biserčke" pa hočem imeti. Cena je temu primerna.

Drugače, da se vrnemo nazaj na temo. Če se ne motim je tale 1100D nek odgovor Canona na Nikonov D3100. Ampak po specifikacijah gledano je D3100 zaenkrat še nekoliko boljši. Ampak to so tehnikalije in nekaj na papirju. Dokler ne pride ven je brezveze karkoli debatirat.
 0   

Miha @cedo 29. Mar 2011, 00:30

poetski je napisal/a:

Slabši? Ali samo z manj "igračkami"? Pravtako govoriti o eyefokusu je pri digitalcih tako tako. Če se ne motim je Nikon nekje izjavil, da so več ali manj vsi njihovi DSLR fotoaparati narejeni za avtomatsko ostrenje.

poetski je napisal/a:

Mi smo pač malo bolj napredni uporabniki in nam ročno štimanje še zelo manjka. Večina ljudi je precej nesposobnih in jim še trotel kamere delajo probleme smile Zato se pa prodajajo fotoaparati po 100 evrov, ker nimajo teh "biserčekov". Mi pač biserčke potrebujemo, zato kupujemo fotoaparate v razredih, ki so nam namenjeni.

No, no, poetski, prav napreden uporabnik pa nisi. Ne veš kaj je Eye focus, pa si ga malce pomešal z ročnim ostrenjem - dva popolnoma različna koncepta grin
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 1   

Janez Pelko @Wartburg 29. Mar 2011, 07:12

Xander123 je napisal/a:
Kot hobi fotografiranje sem imel v mislih predvsem, da ga ne bom imel za profesionalno uporabo. S seboj bi ga imel na potovanjih, slikal bi predvsem pokrajino, portrete, rojstne dneve,... Večinoma ga ne rabim za slikanje v prostorih in zelo slabih svetlobnih pogojih.

Ko sem rekel, da bi ga "prerasel" pa sem mislim predvsem, da bi se naučil uporabljat večino funkcij na aparatu in bi mi bilo potem žal, da moram za vsako stvar hodit v meni (čas, zaslonka, iso, wb, ostrenje). Vsaj pri kompaktu, ki ga imam doma me ubija ko moram za vsako stvar hodit v meni.

Za zaslonko in čas ti ne bo treba hodit v menije verjetno pri nobenem DSLR.
ISO in WB pa tudi ne spreminjaš vsakih pet minut. Predvsem WB je v večini primerov povsem zadovoljiv že avtomatski.
Zahvala: Xander123
 0   

Ime Priimek @poetski 29. Mar 2011, 07:32

cedo je napisal/a:
poetski je napisal/a:

Slabši? Ali samo z manj "igračkami"? Pravtako govoriti o eyefokusu je pri digitalcih tako tako. Če se ne motim je Nikon nekje izjavil, da so več ali manj vsi njihovi DSLR fotoaparati narejeni za avtomatsko ostrenje.

poetski je napisal/a:

Mi smo pač malo bolj napredni uporabniki in nam ročno štimanje še zelo manjka. Večina ljudi je precej nesposobnih in jim še trotel kamere delajo probleme smile Zato se pa prodajajo fotoaparati po 100 evrov, ker nimajo teh "biserčekov". Mi pač biserčke potrebujemo, zato kupujemo fotoaparate v razredih, ki so nam namenjeni.

No, no, poetski, prav napreden uporabnik pa nisi. Ne veš kaj je Eye focus, pa si ga malce pomešal z ročnim ostrenjem - dva popolnoma različna koncepta grin

U, pa sem res zamenjal. Ne z ročnim ostrenjem, kot z načinom ostrenja. Namesto izbire avtofokusne točke sem mislil na nekaj drugega. Mea Culpa.

Je pa res, da sem Nikonaš. Torej se mi o Canonu, še bolj pa o njegovih "pozabljenih" biserčekih, prav nič ne sanja smile

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati