0   

zoran @karamanica123 28. Mar 2011, 13:27

Lep pozdrav.
Pred kratkim sem kupil svoj prvi fotoaparat in sicer canon eos 350d,sicer rabljen. Tu pa nastopi tezava in sicer poleg vsega kar pripada zraven fotoaparata nazalost prodajalka ni prilozila namestitvenega cd-ja in sedaj nikakor ne morem naloziti slik iz fotoaparata na racunalnik.

Ali mi lahko pomagate kako? Ali se ta kaksne programcek z neta potegnt oz kako naj si pomagam??

HVALA
 0   

Miha @cedo 28. Mar 2011, 13:29

Jaz uporabljam picaso: http://picasa.google.com/
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Simon @SimonG 28. Mar 2011, 13:30

Moralo bi it brez softwera, sicer pa ga imaš tukaj: http://software.canon-europe.com/products/0010192.asp

Najbolj simple & uporabna rešitev je pa card reader...
[url=http://geesphoto.blogspot.com/]M Y P H O T O B L O G[/url]
 0   

zoran @karamanica123 28. Mar 2011, 13:31

zivjo,tudi jaz imam Picaso ampak ko ju povezem s kablom racunalnik niti picasa nekako ne zaznata nobenega programa s katerim bi odprla slike.
 0   

Miha @cedo 28. Mar 2011, 13:40

jpg bi picasa morala odpirat, kako je pa s Canonovimi RAW fajli, pa ne vem.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

Martini456 @Martini456 28. Mar 2011, 13:48

Na tole temo sm glihkar odgovarjal v nadtemi Fotografiranje, tako da bi bilo dobro eno temo zbrisat, ker ej isti avtor in isti naslov...
 0   

Uroš Uršej @Lucifix 28. Mar 2011, 13:49

Odgovor @Martini456 v prejšnji temi:

Martini456 Objavljeno: 28. Mar 2011 13:46

Za prenos fotografij ne potrebuješ cd-ja, usb kabel vtakneš v fotoaparat in v računalnik in (predvidevam imaš Windowse) greš v explorer ali raziskovalec in tam ti pokaže pri diskih tvoj fotoaparat in odpreš kopiraš fotografije in prilepiš v mapo na disku tvojega računalnika...Lahko pa si iz neta potegneš program Picasa ( http://picasa.google.com/ ) , ki ti avtomatično potegne nove fotografije in shrani na disku...
 0   

Aleš @lial 28. Mar 2011, 13:52

Če je aparat 'neviden' po priklopu na računalo, potem pomaga čitalec kartic.
Če še to ne gre, potem bo pomagal nekdo ki nekoliko bolj obvlada delovanje računala (nastavitve za zaznavanje novega diska) glede na operacijski sistem, seveda.
Tudi sicer je bolj uporabno delo s čitalcem, ni potrebe po priklopljenem aparatu, manipuliranje z datotekami je enostavno itd...
 0   

Aleš @lial 28. Mar 2011, 13:54

@cedo: Picasa že nekaj verzij nazaj brez težav prikazuje RAW-e in je sposobna čisto solidne konverzije le-teh.
 0   

Miha @cedo 28. Mar 2011, 14:20

V teoriji verjetno res, v praksi mi pa ena od prejšnjih verzij Picase ni hotela odpirati NEF (Nikon RAW) fajlov. Zadnja verzija nima težav niti s Panasonicom.
 0   

zoran @karamanica123 28. Mar 2011, 14:30

kot prvo hvala vsem za odgovore.se vedno ne gre. ko povezem fotoaparat in racunalnik se mi odpre tak okencek in naprej vec ne gre.naj omenim da imam na racunalniku instalirano zadnjo verzijo PICASE in pa GIMP2.
 0   

Aleš @lial 28. Mar 2011, 14:44

Če se pokaže to okno, potem imaš tudi v raziskovalcu verjetno 'nov' disk?
 0   

zoran @karamanica123 28. Mar 2011, 14:45

se ena lepsa slika klako mi odpre okence:

0   

zoran @karamanica123 28. Mar 2011, 14:48

sej to mi ne gre v glavo-kot ponavadi bi se mogu odpret nov disk,ampak se mi sploh ne odpre.katastrofa!!
 0   

Aleš @lial 28. Mar 2011, 14:50

Poskušaj še z osvežitvijo v raziskovalcu, v picasi lahko poskusiš pri opciji 'Orodja->upravitelj map', morda bo tam kaj vidno...
 0   

Klemen Blokar @kleb 28. Mar 2011, 15:26

V meniju nastavitev aparata (tam, kjer so tudi custom functions) imaš možnost, kakšen protokol naj aparat izbere za komunikacijo z računalom. Ena možnost je PC, druga pa PTP. Poskusi s prestavljanjem tega protokola - na starih windowsih je brez dodatnih gonilnikov deloval samo PTP, ne vem pa, kako je z novejšimi verzijami (ne uporabljam več tega sr****) - skratka, karkoli je za protokol nastavljeno trenutno, poskusi še s ta drugo možnostjo, če bo delovalo kaj bolje. Škoditi ne more, v najslabšem primeru prestaviš nastavitev nazaj, če ne bo pomagalo. smile
 0   

zoran @karamanica123 28. Mar 2011, 15:32

JAZ SE VSEM IZ SRCA ZAHVALJUJEM ZA POMOC KI STE MI JO NUDILI !! Uporabnik KLEB ,ravno to je bilo to,moral sem prestaviti na PTP. NAJLEPSA TI HVALA ZA INFORMACIJO!! tudi vsem ostalim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 0   

Klemen Blokar @kleb 28. Mar 2011, 15:35

Mi je v veselje. thumbsup

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati