0   

DamDesign @DamDesign 1. Apr 2011, 08:21

Lep pozdrav vsem skupaj!

Pred kratkim me je bliskavica sredi akcije pustila na cedilu. Z napolnjenimi baterijami napolni kondenzator, ob triganju (bodisi preko fotoaparata, bodisi rocno z gumbom na ohisju bliskavice) zelena LED ugasne, a bliska enostavno ni. Sumim, da je zarnica sla v vecna lovisca... Sicer se nisem izmeril napetosti na njej med triganjem, ampak sem skoraj preprican.

Pri Besenicarju servis ocenjujejo na cca 40€. Ker lahko za ta denar dobim skoraj celo bliskavico (rabljeno, itak biggrin ), ob enem pa mi odpiranje in servisiranje elektronike ni tuje, bi rad nabavil samo zarnico in jo sam zamenjal. Pri Besenicarju trdijo, da mi samo zarnice ne morejo in tudi ne smejo prodati. Ok, stekam, gremo iskat na net.

Ampak...

Nikjer ne najdem podatka o proizvajalcu/modelu/tipu zarnice... Nasel sem samo to, da je temperatura svetlobe 5500K...

Ima kdo kak podrobnejsi podatek o tej zarnici, s katerim bi jo lazje izsledil kje na netu, e-bay-u, ...?

Za vsak koristen podatek bom zelo hvalezen!

Lep pozdrav!

dM
 0   

miro @mga4all 1. Apr 2011, 12:43

tule poglej ce bos kaj najdu...

http://www.xenonflashtubes.com/
 0   

DamDesign @DamDesign 1. Apr 2011, 13:10

Hvala za link, verjetno bo zelo koristen grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati