0   

ertpok4m @ertpok4m 2. Apr 2011, 21:05

Pozdravljeni,
od prijatelja sem dobil canon eos 1000d, ki pa ima napako - namreč na funkcijah, kot so A-DEP,M,AV,TV,P ne deluj display, medtem ko na ostalih (portreti,narava,šport..) deluje.
Pri ostalih kjer ne deluje mi napiše : This function is not selectable in the curent shooting mode.
Bi mogoče kdo prosim znal pomagat?
Hvala,
LP confused
 0   

Žiga @thunder_road 2. Apr 2011, 22:07

Kdaj ti to napiše? Ko pritisneš na display gumb?
Pravilnik portala: [url]https://www.slo-foto.net/legal-pravila.html[/url]
 0   

jernej kaše @zapp0 2. Apr 2011, 23:40

Daj posnemi s telefonom video, kako pride do napake, pa bom poskusil kako se moj obnaša pod enakimi pogoji.
 0   

ertpok4m @ertpok4m 4. Apr 2011, 11:33

Evo upam da je razvidno iz posnetka:

http://www.youtube.com/watch?v=Jz2g_vIo1zU

Kaj je display crknil ali kaj? Glede na to da ponekod dela, ponekod ne nisem sigurn..
 0   

tmt @tmt 4. Apr 2011, 17:55

Napaka, ki ti jo javlja je tvoja napaka nastavitev, ki niso združljive in ne napaka zaslona. Najbrž imaš vključen live viev (pritisni, mislim da gumb set), ki pri bazičnih nastavitvah ni mogoč. Bo treba vzet v roke navodila za uporabo in vse temeljito prebrat, skupaj z združljivostjo funkcij.
 0   

jernej kaše @zapp0 4. Apr 2011, 19:13

Ta napis se pojavi, če imaš kamero v katerem izmed prednastavljenih načinov in pritisneš enega od gumbov (ISO, wb, ... ma skoraj vse).

Možno je, da je npr. en gumb zataknjen. Če je to, potem servis ne bi smel biti blazno drag.

Daj poskusi še brez gripa, sicer ne vem, če ma vezo, ampak probat ni greh.
 0   

jernej kaše @zapp0 4. Apr 2011, 19:15

Aja... he he, zdaj sem še enkrat prebral, kaj pišeš.

V načinih A-Dep, M, Tv... pritisni "DISP", pa bo ;-)
 0   

tmt @tmt 4. Apr 2011, 19:20

zappo, to bi bilo seveda možno, vendar se lepo vidi na posnetku, da ko prestavi na kreativne programe, nastavitve le pobliskajo in se vklopi live viev. Če bi odstranil pokrovček in aparat obrnil v svetlo območje bi se čudežno pojavila celo slika - in z njo nova težava laugh, ker ni niti minimalnega znanja o uporabi aparata.
 0   

jernej kaše @zapp0 4. Apr 2011, 19:31

Tisto, kar se vidi, ni live view. Imam 1000d, tako da sem 100% v to.
 0   

ertpok4m @ertpok4m 4. Apr 2011, 19:50

Probal sem tudi brez gripa in je isto.
V kreativnih načinih tipka "disp" ne prime oziroma je ekran črn.. Ne zgodi se nič.. Po moje bom res mogo nest na servis da tam vidijo v čem je problem.
Hoto sem tudi naložit na novo software ampak je spet treba dati v kreativni način da ga lahko naložiš tak da tut to ni šlo.. V bistvu sem sprestiskal vse gumbe na aparatu pa ni pomagalo nič..
 0   

jernej kaše @zapp0 4. Apr 2011, 19:55

Potem je pomoje res en gumb ves čas pritisnjen. Poskusi jih malo zdrmati, če je problem na ohišju, če je kontakt, pa sam ne moreš nič...

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati