0   

Diana @Dianaa 3. Apr 2011, 12:00

Pozdravljeni (:

Doma ima trenutno Canon PowerShot A640, zaradi premalo nastavitev in želji po boljših fotografijah, sem se odločila da si (poleti) nabavim nov Canon DSLR.
100% sem da vzamem Canona, nisem pa točno prepričana kakšnega. Največ gledam Canon eos 500d in 550d. Pogledala sem tudi Canon eos 1000d, ampak me nekako ne pritegne.
Torej zanima me naslednje; naj vzamem Canon eos 550d + 18-55 mm ali Canon eos 550d + en (najverjetneje zoom) objektiv za 200eur?
Če vzamemo drugo verzijo; Kako se obnesejo objektivi Tamron in Sigma? So dosti slabši od Canonovih? Za objektiv bi odštela približno 200 eur. Kakšen objektiv bi bil najbolj primiren za slikanje (domačih) živali v gibanju? Sicer bi objektiv uporabljala, tudi za slikanje na potovanjih (največ narava), ampak je to na drugem mestu. Objektiv in fotoparat bi kupila tukaj.
V obeh primirih bi čez približno pol leta kupila nov objektiv; zanj bi odštel približno 400 eur. Katerega nisem še čisto prepričana, ampak sej imam še čas. Mogoče bi lahko že prej kupila en fiksni objektiv, za nizko ceno (cca. 120 eur), vendar nevem če se sploh to splača.

Že v naprej hvala za nasvete. (:
 0   

Jessie @Jessie 3. Apr 2011, 14:12

Kupi si 550-tko in ta objektiv...http://www.amazon.de/Tamron-18-200mm-digitales-Objektiv-Filtergewinde/dp/B0007XD4LC/ref=sr_1_3?s=ce-de&ie=UTF8&qid=1301836151&sr=1-3
Fixni objektiv pa vzameš 50mm 1.8
 0   

Diana @Dianaa 3. Apr 2011, 18:08

Nažalost mi bi bilo to predrago. Za vse skupaj bi dala okoli 700 eurov.
Zdaj sem malo prebrala in vprašala, & ugotovila da objektiva Sigma ali Tamron nebom vzela. Tamron naj bi se hitro kvaril, Sigma počasi ostrila. Nevem, povejte še vi kakšno mnenje, mogoče bom spreobrnila mnenje.
Kaj menite o tem objektivu?
http://www.mimovrste.com/artikel/2390016021/objektiv-canon-ef-75-300mm-40-56-iii
Največ bi ga uporabljala, za slikanje agilitya, psov ki tečejo.... Nekaj malega tudi makro slikanja, ampak za tiste bi vsaj za začetek imela makro obročke.
 0   

Klemen Blokar @kleb 3. Apr 2011, 19:29

Med cenejšimi tele-zoom objektivi ti priporočam tegale:
http://www.mimovrste.com/artikel/2390034021/objektiv-canon-ef-s-55-250-f-4-56-is
Ima kvalitetno sliko za ta denar, stabilizator slike ti pri 250mm in f/5.6 zelo prav pride, cena pa ni pretirana. Če ti je 300€ preveč zanj, raje malo našparaj kot da kupiš kak drug teleobjektiv v cenovnem razredu pod 300€.
 0   

Diana @Dianaa 3. Apr 2011, 20:51

Ubistvu je na Amazon.de manj kot 200 eur (; (nisem prepričana ali je ta ali [url=ta]ta[/url] ). Kakšne pa so kvalitete slik v gibanju? Bom še po forumu malo pogledala. (:
 0   

jernej kaše @zapp0 3. Apr 2011, 21:07

Poceni objektivi nimajo IS s panning načinom, kar je edina meni znana posebna lastnost, ki upliva na kakovost slike v gibanju.
 0   

Klemen Blokar @kleb 3. Apr 2011, 21:23

Super, če si ga našla ceneje. Meni oba pripeta linka kažeta objektiv, ki sem ga omenjal.

Hja, vedno se da imeti kaj boljšega glede kvalitete. A v cenovnem razponu pod 300€ je to daleč največ, kar si lahko obetaš. Motorček za fokus je sicer čisto običajen, a avtomatsko ostrenje zaradi tega ni pretirano počasno. Slika je lepo kontrastna in v primerjavi z ostalimi podobnimi objektivi ostra tudi na 250mm.

Seveda, če ga primerjaš z objektivi, ki stanejo nekajkrat več, se bo našlo precej minusov, a v svojem razredu je po mojem mnenju brez resne konkurence za Canon uporabnike (za ostale sisteme pa nimam pojma). Mene je njegova kakovost zelo prijetno presenetila.

Za kvaliteto slik v gibanju je pa najpomembnejša razpoložljiva svetloba. Na soncu bo vse v redu, v zaprtih prostorih in zvečer pa zna hitro zmanjkovati svetlobe, čas zaklopa se bo podaljšal in gibajoči se osebki bodo lahko "zamazani" zaradi gibanja. A za odpravljanje tega problema nimaš druge izbire kot plačati več denarja, saj imajo vsi teleobjektivi tega cenovnega razreda zaslonko f/5.6. Za f/4 ali še bolje f/2.8 pa plačaš bistveno več denarja in na fotoaparatu prenašaš težak objektiv - velike leče so težke in drage, tako je in še lep čas bo tako.

Za statične scene v slabi svetlobi pa ti zelo zelo pomaga stabilizator slike, ki ga ima ta objektiv.
 0   

Diana @Dianaa 3. Apr 2011, 21:36

Slike so v dobri svetlobi, skoraj vedno (le pozimi v zaprtih prostorih), tako da to naj nebi bil velik problem. Sicer bom pa itak čez približno pol leta kupila objektiv za 400/600 eur (mogoče tudi dva, še nevem)
Torej je boljše da vzamem Canon 500d, ker zdaj govorimo že o objektivih? Kakšne pa so drugači razlike z Canonom 1000d ali 1100d? Nekoliko me je pritegnil, vendar me skrbi da bo imel čez čas premalo nastavitev. Fotoparat bi me najverjetneje spremljal naslednjih 5 let ali več, torej res nočem narediti napake. Imam nekaj prijatelic, ki so lastnic teh modelov (1000,550) & use hvalijo svoj model, tako da sem nekoliko zmedena.
Kot sem že vprašala, kaj menite o tem objektivu?
http://www.mimovrste.com/artikel/2390016021/objektiv-canon-ef-75-300mm-40-56-iii

So mi pa zelo všeč portreti, ampak bom tak objektiv verjetno nabavila pozneje (:
 0   

Jan Kajfež @Geccko 3. Apr 2011, 22:20

Jaz na tvojem mestu bi vzel 550D, je vseeno novejši od 500D ... Sam si sicer lastim 500ko in mi čist zadostuje, samo je pa že dokaj "star" model... (naslednik je bil 550D in zdej 600D) ...
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Klemen Blokar @kleb 3. Apr 2011, 22:21

O omenjenem objektivu menim, da je dosti slabši kot EF-S 55-250mm IS. Ima manj kontrastno sliko, manj ostrine, nima stabilizatorja slike. To menijo tudi pri Canonu, sodeč po objavljenih karakteristikah njihovih objektivov.

Jaz bi se raje odločil za 500D kot za 1100D. Če zmoreš 550D je še malo boljši za video posnetke, o 1000D pa jaz ne bi razmišljal. Saj verjetno veš, a vseeno te obvestim - zdaj zdaj pride ven 600D, kar pomeni, da bo cena 550D verjetno malo padla, 500D pa bo na trgu samo še dokler ne prodajo vseh aparatov...
 0   

Diana @Dianaa 4. Apr 2011, 12:03

Za videote se ne previč zanimam. Povprečen video mi bi bil ok, saj ga rabim bolj za snemanje pasjih trikcev.
600d je že prišel ven, ampak ne kaj preveč razmišljam o njem, saj nima veliko razlik z 550d, razen ta zaslonček, ki ga pa imam na fotoparatu, ki ga zdaj lastim, ampak ga ne uporabljam.
Samo body 550-tke je 590 eurou, torej za objektiv lahko zapravim največ 110 eurou :S Kakšen objektiv razen 18-55, sploh lahko vzamem?
600d je trenurno kar 782 eurou, torej je kar velika med 550d in 600d kar velika; je sploh možno da 550 cena še bolj pade?
 0   

Klemen Blokar @kleb 4. Apr 2011, 15:55

No, ne vem, kaj bodo naredili s ceno v tem primeru, ampak ponavadi jo spustijo, ko pride nov model na tržišče, da prodaja sterega ne pade preveč in lahko izpraznijo zaloge...

Jaz mislim, da je med 500D, 550D in 600D manj razlik, kot med 500D in 1100D. Je pa tako, da je 1100D novejši in zato podpira SDXC kartice (to so tiste največjih kapacitet), ki jih 500D ne. Pa 1100D naredi več posnetkov z eno baterijo kot 500/550/600D. V vsem ostalem pa zaostaja za ostalo druščino, še najbolj se to pozna pri kakovosti ekrančka. Ta je na 1100D zares slab (zato verjetno baterija dlje zdrži?).

Lepa tabelica primerjave funkcij je tule:
http://www.dpreview.com/products/compare/side-by-side?products=canon_eos600d&products=canon_eos1100d&products=canon_eos550d&products=canon_eos500d

V resnici je tako, da če veš, kaj hočeš in česa ne, potem je zate čisto vseeno, kaj se zdi meni boljše. smile
 0   

Diana @Dianaa 4. Apr 2011, 17:56

Res hvala za ta link (:

Torej ja, še vedno zbiram med 500-tko in 550-tko, ker takig ralik res ni. Recimo tak video mi čisto zadostuje:
http://www.youtube.com/watch?v=B4dX4cCEr1g

Drugači bolj na pol vem kaj hočem in kaj ne, prav zato rabim vašo pomoč.
 0   

Klemen Blokar @kleb 5. Apr 2011, 00:55

Hja, saj pravim: če mene vprašaš, je 550D, 18-55 IS in 55-250 IS zelo smiselna kombinacija aparata in objektivov za začeti. Praktično karkoli od naštetega zamenjaš, prideš ali kar dosti višje s ceno, ali pa režeš vogale. Osebno bolj svetujem postopnejši nakup opreme kot rezanje vogalov.

Če kupuješ prepoceni, kupuješ dvakrat. Pri našteti opremi pa bo vse ostalo uporabno tudi ob morebitnem nakupu oh-in-sploh opreme, saj sta objektiva (tudi body) zelo lahka in simpatična za nosit s sabo, slika pa je dovolj kvalitetna. Ena smiselna izjema glede rezanja vogalov, ki mi pade na pamet, je nakup body+ Tamron 18-200mm. Tu bo slika slabša (tudi stabilizatorja ni) kot pri omenjenih 2 objektivih, a pridobiš velik razpon brez menjave objektivov - za potovanja recimo - skoraj gotovo je to tudi najcenejša možnost. Glede kvarjenja tamrona 18-200mm pa ne vem kako je drugje, a jaz že nekaj časa gledam enega, ki nič ne daje slutiti, da bi bil crknjen... grin

Dva objektiva ali enega je lahko za potovanja huda dilema, a to mora razrešit vsak sam, ker imamo ljudje zelo drugačne navade... jaz bi raje vzel dva in če bi že kje rezal vogale, bi bil to body (500D)...
 0   

ant-dj @ant-dj 5. Apr 2011, 06:55

A niso pri 550d izboljšali kvaliteto pri visokih ISO napram 500D? Visok ISO pa bo v slabih pogojih s temi objektivi še kako potrebovala. Sploh pri agility, ko potrebuješ kratek čas.

LP
 0   

andyz @andyz 5. Apr 2011, 12:02

Imaš problem zaradi močno omejenih financ. Uporabnega objektiva za 100 EUR ne boš dobila.
Se splača še malo našparat.
Dober univerzalen objektiv skoraj za vse potrebe je Canon EF 18-200 3,5 - 5,6 IS.
Je pa tam okoli 600 EUR.
 0   

Diana @Dianaa 5. Apr 2011, 13:28

Hmm... nj ceno povišam na 800 euruou in naj vzamem 550-tko in 55-250?
Prav objektiv 18-200, bom kupila drugo leto. Sicer bi pa za objektiv dala 200 eurou. Za boljši objektiv trenutno nimam denarja, torej ga nebom kupila; vseeno pa se mi zdi boljši objektiv 55-250, kot 18-55, ali se motim?
 0   

Klemen Blokar @kleb 5. Apr 2011, 19:11

Hja, objektivov z različnimi goriščnicami jaz ne bi primerjal med sabo z "boljši ali slabši" - če imajo različne goriščnice, so uporabni za drugačne motive. Če si ne predstavljaš, kako to izgleda, moraš nujnp pred nakupom malo pogledat, kaj dobiš s kako goriščnico. Sicer bo odločitev o nakupu bolj loterija in v osnovi slaba. To je pa potem zapravljanje denarja... Če si omejena z denarjem, poskusi stvar premislit tako, da boš s čim manj objektivi pokrila svoje interesno področje, ne pa da boš vsako leto kupovala en objektiv, ki bo podoben tistim, ki jih že imaš.
 0   

Diana @Dianaa 5. Apr 2011, 19:19

Torej naj raje za začetek vzamem 18-55, pa potem čez pol leta kupim takega ''vsestranskega'', ali naj raje vzamem tamrona 18-200?

ps: bi lahko kdo popravil v mojem prvemu prispevku to poved: Torej zanima me naslednje; naj vzamem Canon eos 550d + 18-55 mm ali Canon eos 550d + en (najverjetneje zoom) objektiv za 200eur? za: Torej zanima me naslednje; naj vzamem Canon eos 550d + 18-55 mm ali Canon eos 500d + en (najverjetneje zoom) objektiv za 200eur? ?
 0   

andyz @andyz 5. Apr 2011, 19:22

Tako, kot je dejal predhodnik. Pri 55-250 ti bo močno manjkal široki kot. Upoštevasj, da je na crop senzorju 55 mm edejansko čez 80 mm in to pač ni kot, ki bi bil uporaben za običajne fotke.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati