0   

Rok @Rodriguez 6. Apr 2011, 20:01

Pozdravljeni!
Sem amater in izbiram med a100 in a200, kateri aparat bi mi priporočali, kateri je boljši, kakšna je razlika med njima?
Hvala za odgovor
 0   

Snowie @Snowie 6. Apr 2011, 20:44

Hmmm...takole na en hiter pogled skozi funkcije sta precej enaka... nobena stvar ne izstopa pretirano, a200 malo več funkcij, a nobena taka da bi naredila bistveno razliko na fotkah (naj me kdo popravi če se motim, specse sem preletel bolj na hitro...)

Če smem vprašat, zakaj si tako želiš Sonyjev fotoaparat? Na hitro sem pogledal na bolho, za podobno ceno kot a200 dobiš Nikon d40 ali Canon 400d, ki bi bila po mojem dosti boljša izbira, pa tudi več bi ti vedeli povedat tukaj na forumu, s Sonyji se ukvarja malo fotografov...
 0   

Aleš @lial 7. Apr 2011, 06:34

Snowie je napisal/a:
s Sonyji se ukvarja malo fotografov...

No ja, jaz se vsekakor, že vse odkar se je predstavil A100. In pred tem z Minoltami.
Poleg tega nimam niti Audija, niti VW-ja in ne hodim poleti na Hrvaško, pozimi pa na smučanje. Čudak, pač, heheh grin grin

Bolj resno, da bo odgovor na nivoju in ne posplošen:

Razlika med A100 in A200 je predvsem v starosti modela, posledično pa v nekaj slabšim algoritmom v A100. Ta je sicer nekoliko bolj trdno sestavljen in omogoča več nastavljanja direktno, brez 'potovanja' po menijih, kar je včasih lahko velika prednost, za nezahtevnega amaterja pa ne pomeni nič. Ima pa nekaj manjšo sposobnost fotografiranja v slabi svetlobi v primerjavi z A200
Oba spadata v razred 'vstopnih' DSLR-jev, kjer je gneča velika in različnih modelov ogromno.
Če gre za nakup rabljenega aparata, potem je pomembno le dvoje: ohranjenost in prodajalec. Vse ostalo je (skoraj) nepomembno.

O tem, koliko prednosti ima - na primer - a100 pred D40, pa ne bom razpredal, ker je vse povedal že Snowie: "obstajata samo dve firmi, Canon in Nikon" grin grin
In seveda tudi Audi in VW.
Pa brez zamere, Snowie, vendar me takšna posploševanja in nasveti malce motijo.
 0   

Snowie @Snowie 7. Apr 2011, 08:22

Nobene zamere, tudi ne bom rekel da ne priznavam nobene firme razen Canon in Nikon, ampak o Sonyjevih DSLR-jih sem pa res slišal precej več graje kot pohval...
Če pa si z njim zadovoljen in ti služi, potem super, vedno je lepo o neki stvari slišati pozitivne stvari.
Moje vprašanje je bilo mišljeno bolj v stilu zakaj ravno Sony, zakaj ne katerakoli druga znamka.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati