0   

Boštjan Peternel @BostjanP 11. Apr 2011, 13:56

Ta vikend se mi je pri slikanju zgodilo, da je na določenih slikah prišlo do svetlikajočega odseva in me zanima, če mi zna kdo povedati zakaj? Pod tablico in pa pod znakom EDGE.

1   

Janez Pelko @Wartburg 11. Apr 2011, 14:20

Po angleško se temu reče flare. Bolj natančno 'lens flare'. Lahko da je zaradi sončne svetlobe, ki ti je prišla v objektiv ali pa od svetlikanja na pločevini. Pojav je običajen in normalen.
Zahvala: BostjanP
 0   

Boštjan Peternel @BostjanP 12. Apr 2011, 07:22

Bi znalo biti bolj odboj od avta, ker na objektivu je bila sončna zaslonka. Hvala za odgovor.
 0   

DamDesign @DamDesign 12. Apr 2011, 07:26

Kljub temu, da imas na objektivu soncno zaslonko, lahko sonce (ali kak odsev le-tega) posveti pod takim kotom, da povzroci flare grin
Don't try to turn me into something I don't want to be. You'll be the one suffering in the end...
 0   

Aleš @lial 12. Apr 2011, 07:40

Verjetno je res flare, vendar sem ob ogledovanju posnetka in kota iz katerega je osvetljen avtomobil dobil občutek, da obstaja možnost osvetljenosti odbijača preko plastike žarometa na desni.
Lahko da se motim.
 0   

Boštjan Peternel @BostjanP 12. Apr 2011, 07:53

Malo sem zdaj pregledoval svoje slike in sem opazil, da če je bil avto frontalno obrnjen proti meni je skoraj pri vsakemu videti odsev vsaj nekje, če pa ni bil obrnjen proti meni pa tega ni. Odsev je bil potem ali od žarometov ali pa od prednje šipe.
 0   

Marko @Marky 12. Apr 2011, 08:23

Uporabljaš mogoče kak filter? Moogče pa zaradi filtra in "lomeljenja" svetlobe..
 0   

Aleš @lial 12. Apr 2011, 08:24

To je potem skoraj zanesljivo flare odboja žarometa in sončna zaslonka ni imela možnosti...
 0   

Boštjan Peternel @BostjanP 12. Apr 2011, 08:39

Marky je napisal/a:
Uporabljaš mogoče kak filter? Moogče pa zaradi filtra in "lomeljenja" svetlobe..

UV filter je bil gor
 0   

Žiga Šparemblek @ZiZa 12. Apr 2011, 13:50

takle flare dobiš zaradi odboja od pleha avta ali pa če imajo avtomobili prižgane luči... torej ti sončna zaslonka prav nič ne pomaga smile

tale je zaradi luči (gor je bil le cir. polarizator še na f4 canonu)

to se lahk znebiš samo s tem da pofotošopiraš smile
[url]http://photoziga.blogspot.com/[/url]
Remove the front cover from the lens before photographing!
 0   

Boštjan Peternel @BostjanP 12. Apr 2011, 13:59

ZiZa je napisal/a:
...to se lahk znebiš samo s tem da pofotošopiraš smile

al pa da pokrovčka z objektiva sploh dol ne snameš biggrin
 0   

iztok @izo 12. Apr 2011, 18:30

BostjanP je napisal/a:
Marky je napisal/a:

UV filter je bil gor

bi znalo bit, sem že mislil komentirat, filter zna narediti dodatne notranje odboje včasih, poleg seveda jasnega, kar je bilo že napisano (luči ipd).
 0   

Klemen Blokar @kleb 12. Apr 2011, 19:28

Taki odbleski se znajo zelo poslabšat, če so leče ali filter umazani. Vendar nastanejo zlahka tudi pri čistem objektivu, umazanija pa še poslabša stanje.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati