0   

Grega @Greegor 13. Apr 2011, 09:57

Pri fotografiranju na Al servo opažam da je nakoncu 2/3 fotk izven fokusa kljub temu da med sledenjem držim gumb za af in rafalno slikam. Body je canon 40d gor pa canon 70-200 2.8 is. Bi lahko bla to težava v bodiyu ali jaz kaj narobe delam? (hokej, nogomet)
 0   

Janez Pelko @Wartburg 13. Apr 2011, 10:12

Za nogomet ne bi vedel, pri hokeju je pa 1/3 ostrih fotk s to kombinacijo že kar dober izplen. Še to: pri hokeju je 1/500 že kritičen čas, so igralci lahko zmazani že zaradi gibanja.
 0   

Jure Korez @jupii76 13. Apr 2011, 10:17

Če imaš morda točkovno ostrenje, kakor boš pobegnil izven objekta ostrenja ti bo izotrilo kar je na točki ostrenja, npr ozadje.
 0   

Grega @Greegor 13. Apr 2011, 10:28

Načeloma je pri 1/320 gibanje zmrženo. Bi z veseljem dal vsaj na 1/400 pa mi pogoji ne dopuščajo, razn če dam na F2.8. Ostrim na sredinsko točko, z polovico stisjenim gumbom sledim hokejustu in slikam. Med tem pa je sredinska točka skoz na hokejistu, vendar fotke vseeno neostre.

Rezultati so vidli na tem naslovu:

http://www.iihf.com/channels1011/wm18-ib/pictures.html
 0   

tmt @tmt 13. Apr 2011, 11:29

Del fotografij pri al servo bo vedno neoster. Ne vem kako je pri 40d z dodatnimi nastavitvami v custom funktions (malo pobrskaj po funkcijah), pri 7D v povezavi z al servo lahko nastavljaš hitrost sledenja, prioriteto posnetka - sledenja in način sledenja.
Sicer se mi pa te tvoje fotke ne zdijo neostre.
 0   

andyz @andyz 13. Apr 2011, 12:38

Ja, tudi meni se zdijo OK. Če je tole Al servo, je rezultat zelo dober. Ne vem pa, če si dal gor samo najboljše.
 0   

Grega @Greegor 13. Apr 2011, 12:42

Zato pa pravim 2/3 fotk je izven fokusa... Na iihf so seveda tabolše izbrane.
 0   

Jernej @JernejZ 9. Jul 2011, 08:58

Osredotoči se ujet akcijo z eno fotko ne pa z rafalom desetih smile
 0   

Ratter @Ratter 9. Jul 2011, 09:52

Imam 40D in sem opazil,da je vsaj 95% fotk ostrih,če škljocam eno po eno.
Lahko tudi v zelo hitrem tempu.Recimo,motokrosista v zraku.
Seveda pa rabiš objektiv,ki hitro ostri.
Vse skupaj se sliši,kot rafal,ampak ni.
Sredinska točka ostrenja.Slediš objektu in škljocaš.
 0   

andyz @andyz 9. Jul 2011, 15:43

Je skoraj nemogoče, da bi pri takšnem fotkanju bile vse ostre.
7D ima pri rafalu dve možnosti, počasnejšo (kakšni 2 fotki na s) in hitrejšo (8 na s).
Ne vem, če je na 40D to tudi možno, če je, bi se jaz pri hokeju odločil za prvo varianto.
 0   

Ratter @Ratter 9. Jul 2011, 19:23

40D ima dve možnosti 3 na sekundo in 6,5 na sekundo.
Če že uporabljam rafal potem uporabljam 3 na sekundo.
Dostikrat pa po prej opisanem postopku.Zato ker je rafal bolj nekontroliran.
Če pritiskaš sprožilec ročno,je več fotk "posrečenih",kar se kompozicije tiče.
Ker le oko sledi dogajanju in pač stisneš,ko treba.Magari parkrat na hitro.
Pri rafalu pa pač seka kot seka.Rafal je bolj za koncerte.
 0   

Grega @Greegor 9. Jul 2011, 21:01

Nevem.. sicer pri fusbalu teh režav nimam.. bom pa poskuso z ''ročnim'' rafalom na naslednji tekmi.
 0   

komar89 @komar89 10. Jul 2011, 18:52

Prestavi ostrenje na zadnji gumb AF-ON. Malce nenavadno na začetku, ampak se hitro navadiš in jaz si zdaj ne predstavljam da bi drugače slikal. Opažam da se mi je procent ostrih slik precej dvignil. Pa še ena prednost je v tem da ne rabiš preklapljat med servo in one shot, samo spustiš gumb in slikaš. Na 40d imaš več različnih opcij za ta gumb poglej v navodilih katera bi ti najbolj odgovarjala.
 0   

Primož @Smrkec 10. Jul 2011, 23:01

Jaz na 40D v kombinaciji s 85 1.8 pri rokometu in boksu nisem imel nobenih težav z ostrenjem...Tako kot so ti pa že rekli z rafalom se ti procent uspešnih fotk precej zmanjša grin
... The moments you want to remember ...

http://www.primozbregar.com
 0   

ogabe @ogabe 11. Jul 2011, 08:50

In zakaj bi se z rafalom stvar poslabsala? Jaz imam namrec ravno obratne izkusnje grin
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 1   

tmt @tmt 11. Jul 2011, 09:21

ogabe je napisal/a:
In zakaj bi se z rafalom stvar poslabsala? Jaz imam namrec ravno obratne izkusnje grin

Razlog za poslabšanje z rafalom tiči v nastavitvah, ki sem jih omenil v prejšnem postu. Nastavitve v CF glede prioritete ostrenja, načina in hitrosti sledenja so pač zato, da se tudi uporabljajo glede na vrsto fotografiranja.
Zahvala: JernejZ
 0   

ogabe @ogabe 11. Jul 2011, 11:28

No ce imas napacno nastavljen fotoaparat to nima veze s stevilom neostrih fotk pri "rafalu". Pri pravilno nastavljenem fotoaparatu, pa ni razlike med low in high speed sekvenco... ali pa med "rafali" in enim samim posnetkom.
[url=http://www.photo.si]PhotoSI[/url]
 0   

Jurij @virusZz 13. Okt 2011, 07:53

Kako pa imate nastavljene aparate za take vrste posnetkov?

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati