0   

Jan @blastedmind 18. Apr 2011, 11:55

Zdravo!
Kupujem stojalo za svoj fotič, pa me zanima, na kaj moram biti pozoren?ker ga namreč kupujem prvič. kje so najbolj ugodne cene za nakup? ali se kupi stojalo posebej in glava posebej? ima kdo za priporočit kak konkreten izdelek, s katerim je zadovoljen in mu dobr služi? tnx
 0   

MiroN @MiroN 18. Apr 2011, 12:03

Hmmm. Iz osebnih izkušenj, ti predlagam, da ne kupuješ najcenejših varijant. Pozoren pa bodi na max. nosilnost stojala, max in min. višino in pa težo samega stojala, ki je vsaj zame zelo pomembna, še posebej če ga misliš jemati s seboj na kakšna potovanja, izlete v hribe ipd. Stojala in glave lahko kupiš posebej ali pa že v kompletu. Kar ugodni in bojda, da zelo kakovostni se najdejo na spletni trgovini foto-klik. grin
 0   

Ziga @nocturnis 18. Apr 2011, 12:04

blastedmind je napisal/a:
Zdravo!
Kupujem stojalo za svoj fotič, pa me zanima, na kaj moram biti pozoren?ker ga namreč kupujem prvič. kje so najbolj ugodne cene za nakup? ali se kupi stojalo posebej in glava posebej? ima kdo za priporočit kak konkreten izdelek, s katerim je zadovoljen in mu dobr služi? tnx

Kolikšen je proračun in za katere namene ga boš uporabljal?
 0   

Jan @blastedmind 18. Apr 2011, 12:20

nism mel namena kupit najcenejše varijante, sam trenutno mi bi znesl za stojalo tam od 100-150 eur - al se ne da dobit za to lih dobrega? mislu sem ga pa tud jemat na potovanja s sabo, tak da je teža velik dejavnik, ja... drugače pa bi ga uporabljal tud za portretno fotografijo... vglavnem tacga, da bi mi služu za različne namene... pa hvala za odgovore.
 0   

Aleš @lial 18. Apr 2011, 12:49

Še moje mnenje: za stojalo se vedno splača dati nekaj več denarja, posebej, če nameravaš veliko fotografirati in ti kvaliteta posnetka nekaj pomeni.
Cenene variante, torej takšne med 50 in 150€ (skupaj z glavo) so že marsikomu postale ovira in vzrok za slabo voljo.
Torej: poskušaj se 'stegnit' s proračunom malo dlje, tam do 300€, če pa ne gre, si za prvo silo še vedno lahko kupiš pri kitajcu tisto aluminijasto čudo za 15€, ki ga brez slabe vesti lahko potem podariš, zavržeš ali kar koli drugega.

Torej na primer: Manfrotto 190 XPROB in glava Manfrotto 460MG, pa boš srečen do konca svojih dni grin grin
 0   

Marko @Marky 18. Apr 2011, 12:50

Kot je že bilo rečeno.. ne kupi poceni variante. Raje reskiraj malo več, saj se ti bo to obrestovalo. Nosilnost naj bo vsaj 4 kg, saj moreš upoštevat kak srednje dolg zoom objektiv in po možnosti še kakšno bliskavico, ... pa si takoj na teh kg.

Osebno sem dal za stojalo cca. 100€ in za glavo 85€. Z obema sem zelo zadovoljen, pa še nosilnost je. O firmi pa je težko govorit katero je dobro vzet in katero ne.. To je enako kot Nikon vs. Canon.. smile
 0   

andyz @andyz 18. Apr 2011, 13:13

Imam točno tega, ki ga je omenil lial. Ne bos sfalil, zelo dobro stojalo.
Samo za okrog nosit pa ni ravno idealno. Je težko kot vrag.

Samo pri stojalih je tako - težje je bolje.
Ne kupuj kakšnih lahkh zadev, četudi so zadnji krik mode.
 0   

Jan @blastedmind 18. Apr 2011, 13:19

hvala za odgovore... trenutno je problem, da se neki ful ne bom mogu "stegnit" glede proračuna smile ne bi pa rad kupu neki, kar me bo sam živciralo in spravlalo v slabo voljo... tam do 200 bi še nekak šlo, več pa definitvno ne... katero stojalo s glavo bi blo optimalno za tak keš? marky - katero stojalo in glavo uporabljaš ti?
hvala vsem za nasvete.
 1   

Aleš @lial 19. Apr 2011, 09:58

Točno to.
Pa še ugodna cena je.
Zahvala: blastedmind

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati