0   

Snowie @Snowie 19. Apr 2011, 22:45

Pred kratkim sem kupil omenjeni objektiv, pa so se mi fotografije z njim zdele nekoliko premehke, zato sem ga šel malo testirat in ugotovil, da je fokus malo zamaknjen. Ko sem to poskušal kompenzirati na fotoaparatu pa se je fotoaparat nenadoma odločil in pravilno ostril, očitno se pravilno in mimo (malce spredaj) ostreni posnetki menjajo kako se mu ravno zljubi.

Zanima me, ali je to normalno in se moram s tem pač sprijazniti ali je mogoče kaj narobe z objektivom ali (bognedaj) s fotoaparatom. Tega problema na drugih objektivih nisem zasledil.
 0   

robert @robz 20. Apr 2011, 01:31

Front oz back focus je pri omenjenem objektivu kar pogost.Najlazje bi bilo ce bi nalimal kaksno fotko.Imam tudi sam 50/1.8 in imam velike probleme saj fotke izgledajo nekako takole

http://www.shrani.si/f/u/Bi/41uk8hg/img5832.jpg

fora je da se je pri ff oz bf testu odrezal kar solidno, cim pa sem oddaljen od objekta vec kot 2 metra mi dela take zmazke no fotke so ostre samo na blizu

lahko da je notri zamaknjena kaka leča ali kaj podobnega, na servis se ga ne splaca nosit pomoje

če ima kdo kake ideje pa jih bom z veseljem poslusal

sklepam da je edina resitev nakup novega objektiva-se pa kar strinjam da pri teh receh velja:malo dnarja malo muzke

lp
 0   

Jan Kajfež @Geccko 20. Apr 2011, 05:13

No... v osnovi je Canon 50mm f/1.8 zelo solidna zadeva... tale fotka, ki so jo pripopal gor je res porazna... tudi sam si lastim dotični objektiv in ga lahko samo pohvalim...

@Snowie če imaš podobno težavo kot robz in je objektiv še v garanciji ga le hitro nesi nazaj...

@robz prodej tega in kupi drugega smile tega lahko prodaš kot "lomo" različico, hehe smile
-- If you saw a man drowning and you could either save him or photograph the event...what kind of film would you use? --
 0   

Snowie @Snowie 20. Apr 2011, 08:13

Hja no, meni dela probleme tudi pri manjših razdaljah...
Tole sem posnel včeraj ko sem ga malo preizkušal, na obeh fotografijah sem ostril na črto označeno 1.

Tule je pa izostril malo bližje, a še vedno malo spredaj:

Verjetno ga bom res kar odnesel nazaj, pa če ga znajo popravit v redu, če pa ne bodo pa pač dali novega biggrin biggrin
 0   

ant-dj @ant-dj 20. Apr 2011, 08:38

Mogoče pa je aparat iz fokusa? Poizkusi še s kakšnim optično močnim objektivom 1,8 oz. 2,8.
Za af pa priporočam tole: http://regex.info/blog/photo-tech/focus-chart
 0   

jernej kaše @zapp0 20. Apr 2011, 08:54

Pomoje napaka na AF sistemu, pač zadevo bo treba kalibrirati na servisu.

Poskusi še ostrenje z live view. Tam bo verjetno ok.
 0   

Snowie @Snowie 20. Apr 2011, 09:01

Najbrž ni napaka fotoaparata, s 70-200 f/2,8 ostri kot je treba. Res pa je da ima 70-200 Sigmin HSM sistem, tale pa ne...
 0   

jernej kaše @zapp0 20. Apr 2011, 09:20

af sistem je body + objektiv. Finta je v tem, da bojda af dela tako, da reče objektivu: ok, premakni se za xy stopinj levo / desno, potem pa ne preveri fokusa ponovno (open loop). Če objektiv ni kalibriran, imaš takle šmorn.
 0   

Snowie @Snowie 20. Apr 2011, 09:28

Vem in imam tudi možnost kompenziranja af. Lahko bi enostavno kompenziral za front fokus, ki se pojavlja, vendar je problem v tem da se vmes pojavi tudi kakšna pravilno ostrena fotka...
 0   

Peter @MX_Peter 6. Sep 2011, 14:02

Pozdravljeni

Imam podoben problem, kot že prej omenjen član foruma. Imam tudi 7D kjer lahko popravim front back fokus in mi nikakor ni uspelo rešit tega problema, ker preveč nekonstanto ostri, včasih ff včasih bf... sem dal na zelo ekstremne popravke v objektivu, pa ali je čist zgrešil, ali pa zadel....kdo bi le vedel, kaj je z njim :S
 0   

robert @robz 6. Sep 2011, 14:12

To je cheap roba, sem ze obupal, kupujem samo se kakovostnejse objektive.Trenutno imam canon 85/1.8 in sem veliko bolj zadovoljen, ni ravno vedno perfect a je obcutno boljsi.

lp

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati