0   

abo01 @abo01 20. Apr 2011, 10:03

Gotovo kdo kaj zna povedat o tem objektivu, zakaj je toliko cenejši kot ostali? Made in Canada?
 0   

Miha @cedo 20. Apr 2011, 10:12

Jaz ga imam, a v R verziji, ki je optično enak M. Cenejši je zgolj zato, ker je zaradi teže in velikosti manj popularen na M sistemu. V 70-tih in 80-tih je bilo zelo veliko objektivov in aparatov narejenih v kandskem obratu v Midlandu.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

abo01 @abo01 20. Apr 2011, 13:22

Aha, hvala za pojasnilo.
 0   

abo01 @abo01 20. Apr 2011, 19:54

Cedo, še eno vprašanje, eni Summicroni imajo pri bajonetu še kontakte, drugi ne (R verzija). Cena slednjih je praviloma kar visoka, navadnega dobiš že za okoli 500€. Je kakšna razlika v optiki?
 0   

Miha @cedo 20. Apr 2011, 20:33

Vsi R (seveda tudi M) objektivi so na voljo v saj dveh, nekateri pa v treh verzijah. Običajno je optična formula med verzijami drugačna. Kar se pa tiče kontaktov in komuniciranja med apartom in objektivom, pa obstaja kar nekaj načinov.
R objektivi so na voljo kot 1-CAM, 2-CAM, 3-CAM, R-CAM (ali 3rd CAM ali R-only) in ROM.
Če te zanima, ti lahko razložim kaj je kaj.
Kontakti so pa samo pri najnovejših ROM objektivih (mnogi ROM obstajajo tudi kot 3rd CAM, pa so optično in tudi sicer identični tistim z ROM kontakti) Funkcija ROM je zgolj ta, da premikajo glavo fleša in da EXIF pride do DMR zadka, sicer je pa za polno kompatibilnost in vse avtomatike (tudi na R9) dovolj že 3-CAM in 3rd CAM).

Vem, da je zakomplicirano. Če te zanima konkreten objektiv, ti lahko o verziji, kompatibilnosti in letu proizvodneje povem več.
Photography, the word itself: Photography or the application of the Chemical rays of light to the purpose of pictorial representation. Sir John. F. W. Herschel, 14 March 1839.
 0   

abo01 @abo01 20. Apr 2011, 20:48

Ja, sem opazil, da so različni med seboj in me je čisto zmedlo. Hvala za pojasnilo, ko bom resno iskal, te zopet pocukam za rokav.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati