0   

Sergej @Serg 22. Apr 2011, 10:32

Živjo,

Odločam se za nakup novega objektiva. Potrebujem objektiv, ki je primeren tudi za
slikanje v slabih svetlobnih pogojih. Da ima zaslanko 2.8 in stabilizator.
Nekako se ne morem odločit med Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM in Sigmo AF 17-50mm f/2.8 EX. Prebral sem nekaj testov. Oba objektiva zelo hvalijo. Canon naj bi imel boljšo ostrino in hitrejše ostrenje vendar je že stara leča. Sigma je novejši.
Kakšno je kaj vaše mnenje? Kaj bi vi izbrali? V tujini je Sigma 590€ Canon pa 850€.
Gledal sem še Canon EF 24-70mm f/2.8L USM, ki je 1019€ v tujini.
Bi bilo mogoče pametno dodati še nekaj denarja pa imeti 24-70 2.8 L lečo brez IS?

Edit: kaj pa tele: Sigma AF 24-70mm f/2.8 IF EX DG HSM

Hvala za odgovore smile

Lp, Sergej
 0   

Jernej Lasič @Sviri 22. Apr 2011, 10:57

če se odločaš med sigmo in 24-70, potem očitno ne rabiš L objektiva. Če bi rabil L, bi to vedel in ga tudi kupil. Vzemi sigmo.
Krotim fotone. Kako? Poglej na [url=www.foto-lasic.com]www.foto-lasic.com[/url]
 0   

Sergej @Serg 22. Apr 2011, 11:05

Gledam dolgoročno. Raje dam sedaj nekaj denarja več pa kupim L, kot da kasneje ugotovim da so moje potrebe večje in bom moral zamenjati.
Samo moje razmišlanje.
Bi me pa bolj zanimalo kašne so vaše izkušnje glede samega delovanja omenjenih objektivov.

Lp, Sergej
 0   

Jernej Lasič @Sviri 22. Apr 2011, 11:24

24-70 na crop formatu je, vsaj za moje pojme, precej nehvaležen razpon. tako da predlagam da kupiš sigmo ali 17-55 canona. če razmišljaš o dologoročnosti boš pa verjetno itak enkrat presedlal na fullframe in boš pač takrat kupil še temu primeren objektiv. Se mi zdi boljša rešitev kot to, da sedaj na crop format šraufaš 24-70. Če pa ti ta razpon na crop formatu ustreza pa go for it.
Sam imam že lep čas sigmo, tudi iz tega razloga. Ko bom šel na fullframe bom pa zadevo prodal in bil na minimalni izgubi. thumbsup
 0   

Sergej @Serg 22. Apr 2011, 11:29

Tnx.

Kaj pa med Sigmo 17-50 pa Canon 17-55.
Kaj bi izbrali?

Lp, Sergej
 0   

Janez Pelko @Wartburg 22. Apr 2011, 12:03

Sigmo. Ker Canonov je že zastarel.
 0   

Sergej @Serg 22. Apr 2011, 13:49

Res je da je Canon star. Ampak testi kažejo da je Sigma ostra med f/5.6 in f/8.
Pri ostalih zaslonkah naj nebi bilo več dobre ostrine pri 1:1 izrezu. Canon pa naj bi držal ostrino tut pri čisto odprti zaslonki. Ta ostrina me daje predvsem, ker bom večino slikal v prostorih kjer nebo zadovoljive svetlobe za f/8.

Lp, Sergej
 0   

Jernej Lasič @Sviri 22. Apr 2011, 14:02

Serg je napisal/a:
Res je da je Canon star. Ampak testi kažejo da je Sigma ostra med f/5.6 in f/8.
Pri ostalih zaslonkah naj nebi bilo več dobre ostrine pri 1:1 izrezu. Canon pa naj bi držal ostrino tut pri čisto odprti zaslonki. Ta ostrina me daje predvsem, ker bom večino slikal v prostorih kjer nebo zadovoljive svetlobe za f/8.

Lp, Sergej

prosim pokaži te teste. i smell bullshit.
jaz imam staro sigmo 18-50 2.8 in je že pri 2.8 blendi ostra. seveda je še bolj ostra če bolj zapreš blendo, ampak je absolutno uporabna že pri povsem odprti zaslonki.
 0   

Sergej @Serg 22. Apr 2011, 15:17

Jap zgleda je bil en test res fail sm še na photozone.de pogledal in kaže čisto drugače v prid Sigmi.
upset
 0   

Danijel Žagar @Danijelz 22. Apr 2011, 18:49

Tudi jaz imam ta staro sigmo 18-50 in ostrine ji nikoli ne zmanjka.
Razlika med Sigmo in Canonom je glede na mnenja uporabnikov predvsem v zanesljivosti fokusiranja (jaz tega nisem primerjal zato govorim iz druge roke, vem pa da moja sigma rada sfali fokus). Sicer se tudi jaz odločam med tema dvema.
Perfection is achieved, not when there is nothing more to add, but when there is nothing left to take away. (Antoine de Saint-Exupery)

http://www.socahiking.com
 0   

andyz @andyz 22. Apr 2011, 19:19

Zadeva je takšna, da na Canon gotovo najbolj paše Canon. Sigme so dobre, ni kaj, samo če kupiš Canon, točno veš, kaj dobiš, pri Sigmi je pa malo loterije.
Canonov 24-70 L je odličen, skoraj referenčen objektiv, vendar ima Sviri prav, na crop senzorju ima razpon, ki ni ne tele, še manj pa wide. Cena pa je primerna L kakovosti.
Kar zadeva "staro" lečo, ni kaj dosti pomembno. Važno je, kakšno sliko da, ne pa koliko je leča stara.
Najbrž pa sem stvari toliko zavil, da se boš še težje odločil.
Ali si poizkusil fotkat z obema? Daj gor sigmo, napravi nekaj fotk, potem pa posnemi iste motive s canonom, se vsedi doma in poglej, pa se boš lažje odločil.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati