0   

matijagrdina @matijagrdina 23. Apr 2011, 08:56

Pozdravljeni.

Na sestrinem Canonu 40D je prišlo do enega problema, ki ga še nisem zasledil prej, tako, da ne vem, kaj naredit:

Zadeva je takšna, da aparat takoj, ko vstaviš (CF) kartico sporoči napako: "CF card not formated. Format card with this camera"

OK, hočem pač sformatirat kartico, potem pa se zgodi tole: Vse normalno do tam, kjer te vpraša ali resnično želiš formatirati kartico, potem kliknem OK, nato pa se pojavi sporočilo: Cannot format. Change the CF card.

Sprobal sem z večimi karticami, a z nobeno ne dela, te iste kartice pa normalno delajo na mojem 5Dmkll, zato sumim, da je problem v aparatu.

Vse skupaj se je baje začelo, ko je preko vgrajenega čitalca na PC prenesla slike in potem dala kartico nazaj v aparat. Od takrat naprej ne dela.

Skratka, če ima kdo izkušnje s tem, ali se mu zdi da ve, kaj bi bilo narobe, naj prosim svetuje.

Pa še malo se mudi, ker gre v PON na potovanje in bi seveda aparat imela zraven smile

Hvala vnaprej in lp
 0   

Anej @Lesnik 23. Apr 2011, 09:11

Poskusi formatirat kartico na računalniku ali tvojem 5D-ju.
 0   

matijagrdina @matijagrdina 23. Apr 2011, 13:06

Že probal - ne deluje....
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2011, 16:59

Tole sicer ni pomoč...
Po opisu težav bi lahko bila napaka mehanska - zvit pin kontaktnega dela v aparatu... sicer tega pri digitalnih fotoaparatih še nisem doživel, na enem od prejšnjih prenosnikov pa že. Tam se je dalo priti do kontaktnega dela, oziroma precej blizu, pa sem enostavno zadevico zravnal.

Upam pa, da tokrat ni tako in gre le za programsko napako.
 0   

matijagrdina @matijagrdina 23. Apr 2011, 17:19

Tudi to sem že preveril, ker se mi je enako zgodilo na čitalcu kartic za PC, ampak je vse o.k. v aparatu. Tud dvomim, da se to kej dost dogaja, ker je ležišče za kartico dovolj dolgo in natančno narjeno preden sploh pride do stika s pini.
 0   

Aleš @lial 23. Apr 2011, 17:26

Verjetno pa si poskušal tudi vse na aparatu - odstranitev baterije za kakšno uro, postavitev na tovarniške nastavitve itd... ne vem, ča imajo Canoni tudi kakšen 'hard reset', pri KM 7D je bila neka kombinacija tipk pri vklopu...
 0   

matijagrdina @matijagrdina 23. Apr 2011, 17:30

Z baterijo še nisem probal... bom pa zdaj, hvala smile
 0   

Kris @kris 24. Apr 2011, 21:29

Formatiraj na računalniku: - oznaka nosilca pusti prazno, - datotečni sistem: FAT32.
Po tem formatiranju bi fotoaparat moral zaznati kartico, ki jo potem še enkrat formatiraš s fotoaparatom.
 0   

matijagrdina @matijagrdina 25. Apr 2011, 06:53

sem probal, kar si napisal, pa ne nič ne pomaga... Čudno. Očitno bo treba na servis z njim.

Pojdi na:   
Postani Slo-Foto.net član
Zadnje v forumu
Anketa
Kako pogosto uporabljate mobilni telefon za fotografiranje?
Rezultati